Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Аз като не гледам картофи, може ли да се изкажа?
    Благодаря!
    Имидаклоприд има генерици все още. Например: Пикадор 35 СТ/ за третиране на семена - от царевица и слънчоглед/ Съдържа 350 г/л имидаклоприд. По същество този инсектицид е системен, но колегата е прав, че има и известни репелентни свойства. Цена на 1 л - 21$. Уаааууу!!!!
    Вариянт пак пикадор но 20 СЛ - 200 г/л имидаклоприд. Цена 32 евро/л. Уааааау!!!!
    Вариянт Мачо 600 - 600г/л имидаклоприд. Цена 45$/л....
    Търсете възможности иммате достатъчно време и средства, площи също - можете опити да си направите. Това още 1-2 години - докъто не са забранени съвсем у нас.
    Дано съм бил полезен.
    Поздрави
    П.П
    За имидаклоприд трябва да има вгризване, което не може да се каже за препарати от рода на кунтер/тербуфос/ - действа и контактно в зоната на приложение.
    Последно редактирано от petpet75; 27-06-10, 15:32. Причина: допълване
    Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Първоначално публикуван от belana Преглед на мнение
      Преди 3 дни сложихме двойна доза Уорант 70вг. Мислиме следващото пръскане да е с Конфидор 70вг, ама ще видим до тогава има време.
      Сега чета за Mocat 10g. Не е на български и не разбирам добре превода. Вие имате ли някаква информация за този препарат?
      Колежке кой ти препоръча уоранта.На какви пари го взе.Защо второто праскане да е с конфидор те са едно и също.Ако искаш пиши на скайп да обменим опит.

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Малее, колко глупости( без да се обиждате, защото е истина) сте изписали.Борба срещу телен червей не се води с пръскане!!! Независимо, че пръскате със системни препарати. Борбата с теления червей през вегетацията става чрез поливане, примерно с Дурсбан, за други ефикасни препарати, които действат и ги има на пазара не се сещам. Аааа може и Маршал, но карантинния срок е 60 дни и е много препоръчително да се спази.
        ТЛК 80 4,2ТД-95г

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
          Колежке кой ти препоръча уоранта.На какви пари го взе.Защо второто праскане да е с конфидор те са едно и също.Ако искаш пиши на скайп да обменим опит.
          Уорант и конфидор ни препоръча човека който ни докарва препаратите. За цетана още не знам, плащаме есента. Ако те интересува ще го питам. По принцип на всяко пръскане сменяме препарата с подобен, за да не се получава резистентност. За теления червей изпуснахме момента при засаждането, а и имахме повече очаквания за монсерена, сега ще се борим с каквото можем.
          Как вървят винетата и марабела? Много добри сортове са.И ние ги садим. При добро семе и добро гледане ще останеш доволен. Винетата е по-ранна. Отлични вкусови качества. На корен има по около 15 бройки. Хубаво е да се засажда в светла почва, защото кожата му е леко грапава, като на киви. Марабела има по-добър търговски вид, прави до 25 бройки на корен и е много влаголюбив сорт.

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Първоначално публикуван от belana Преглед на мнение
            Уорант и конфидор ни препоръча човека който ни докарва препаратите. За цетана още не знам, плащаме есента. Ако те интересува ще го питам. По принцип на всяко пръскане сменяме препарата с подобен, за да не се получава резистентност. За теления червей изпуснахме момента при засаждането, а и имахме повече очаквания за монсерена, сега ще се борим с каквото можем.
            Как вървят винетата и марабела? Много добри сортове са.И ние ги садим. При добро семе и добро гледане ще останеш доволен. Винетата е по-ранна. Отлични вкусови качества. На корен има по около 15 бройки. Хубаво е да се засажда в светла почва, защото кожата му е леко грапава, като на киви. Марабела има по-добър търговски вид, прави до 25 бройки на корен и е много влаголюбив сорт.
            Нещо не се развиха картофите както очаквах не можа да затвори редовете.Незнам защо на едни места затвори на други не имам картофи по 15-20см които цъфтят, а това нее добре.Марабела се развива по добре Винетата в момента е масов цъвтеж. До сега съм садил само агрия и санте винаги съм бил доволен.Тази година ще видим какво ще излезе. Ти от къде си колко садиш? Нещо не мога да ти пиша на лични.Dizela_86 това ми е скайпа да не пишеме в темата да не ни се карат модераторите!

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
              Нещо не се развиха картофите както очаквах не можа да затвори редовете.Незнам защо на едни места затвори на други не имам картофи по 15-20см които цъфтят, а това нее добре.Марабела се развива по добре Винетата в момента е масов цъвтеж. До сега съм садил само агрия и санте винаги съм бил доволен.Тази година ще видим какво ще излезе. Ти от къде си колко садиш? Нещо не мога да ти пиша на лични.Dizela_86 това ми е скайпа да не пишеме в темата да не ни се карат модераторите!
              Не съм заслужила право на активен участник, затова не мога да получавам лични съобщения, пък нямам и скайп (крайно време е да направя).
              Иначе това нащо е семеен бизнес. Имаме 250дк до Ихтиман. Съпруга ми е по-компетентен, аз съм помощник.
              Да не би от силно преовлажняване да не са поникнали неравномерно картофите. Нашата Винета е супер. Сега я садим трета година.Единствено теления черей ме притеснява, но за сега от уоран ли, от дъждовете ли (онзи ден за пръв път от месец и нещо заваля) последните дни не съм виждала.

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00354.jpg
Прегледи:1
Размер:209.2 КБ
ID:5192623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00355.jpg
Прегледи:1
Размер:214.2 КБ
ID:5192624 Това на какъв сорт ви прилича?

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Първоначално публикуван от belana Преглед на мнение
                  Нивите не са тези от миналата година, нали правим сеитбооборот. С изключение на една, там за сега няма телен черей. Сега и за сезам е късно, нали се слага браздово. Трябва да е нещо с пръскане, но то май няма такъв инсектицид. започнах да губя надежда,че нещо може да се направи на този етап.
                  Какъв е ефективния метод за който споменаваш? Да не би да е с царевица? (може да не ми пишеш в мъжки род)
                  Метода е следният: Окло месец преди засаждането заравяш на около 10 различни места в нивата по една шепа пшеница или ръж на около 7-8 см дълбочин. След около 10-15 дни като поникне и стане около 10см височина изравяш внимателно корените и гледаш има ли едни оранжеви гадини. Ако има макар и в една проба е добре да сложиш каунтер или нещо подобно. Успех! П.С. В момента можеш да се надяваш, че не цялата нива е нападната от тези гадини, защото загубата ще е много голяма.

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
                    Естествено, че няма да гледам картофи - бизнеса ми е друг. Обслужвам производители И на картофи - внос на някои необходими неща.
                    Колега, Успех в производството - то се прави от отрудени и сериозни хора. И е достойно за уважение.
                    Поздрави
                    Не разбирам кое е естественото. Очевидно под "отрудени и сериозни хора" разбираш будалите, които се опитваш да съветваш без да имаш никакъв практически опит.

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Щом казваш.........
                      Бъди здрав и много успехи желая.
                      Поздрави
                      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Колеги днес извадих по некой картоф да видим до каде са се развили. Установих че в една нива листната маса пожълтява а картофите са на малки черни точки. Не съм имал такива проблеми що за болест е това може ли да се пръска с нещо и какво ще стане на следващ етап, пречи ли това нещо на картофите?

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Аз съм насадил малко към един декар със Самоковско семе и сега като копна от гнездо е по кило и кусур компири .Ама три ремаркета гюбре им хвърлих и вали всеки ден.Егати поливките как няма да се роди и никакви вредители да чукна на дърво...
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            След консултации с агрономи се оказа че става въпрос за краста по картофите. Нападението е само върху един сорт.Но никой не можа да ми каже каква е борбата с тая краста.

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                              След консултации с агрономи се оказа че става въпрос за краста по картофите. Нападението е само върху един сорт.Но никой не можа да ми каже каква е борбата с тая краста.
                              Защото не е краста, толкова са и агрономи щом не могат да кажат с какво се води борба ако изобщо може да се води.Пусни някоя снимка да видим що е то.
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                                Колеги днес извадих по некой картоф да видим до каде са се развили. Установих че в една нива листната маса пожълтява а картофите са на малки черни точки. Не съм имал такива проблеми що за болест е това може ли да се пръска с нещо и какво ще стане на следващ етап, пречи ли това нещо на картофите?
                                На мен лично това ми звучи повече на Ризоктония отколкото на обикновена краста. При крастата не се виждат никакви белези по листната маса, а и за нея лечение чрез пръскане няма. Нчина да се предпази човек е в периода на клубенообразуване и до 6 седмици след това, картофите да не се засушават.
                                Ризоктонията от своя страна се проявява и по растението, което в крайна сметка изсъхва напълно и като се дръпне стеблото в частта която е в земята е изсъхнала и прилича на корк. Другото типично проявяване на болестта са малките черни точки които малко приличат на почва, но не се измиват с вода, но лесно се махат с нокът. Срещу Ризоктония се третират семената преди засаждане.
                                Изпращам едни копия от книга за болестите по картофите специално за тези две заболявания, но е на английски, дано да помогне. 23 и 24 за краста и 40,41 и 42 за ризоктония.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X