Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте порода куче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Препоръчайте порода куче.

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Пак смятам, че идеята за 3-12 месечно куче от приют не е за пренебрегване, но виждам, че надделява желанието за марково куче.
    А не толкова за марка,колкото до това според марката да предвидя държанието му за в бъдеще.Представи си да вземем някое сладурче от приюта,а то после да излезе с душа на Джак Ръсел.

    Коментар


    • #77
      От: Препоръчайте порода куче.

      Четох, четох и не се сдържах...:
      - избери куче от сой - и поговорка има даже...
      - каквото и куче /порода/да избереш, винаги трябва да покажеш / докажеш /, че водача на глутницата си ти!
      - когато си избереш палето - по темперамент, космена покривка, кила, апетит, пол и най-вече нрав, требе да си наясно, че дълго време ще сте заедно... И най-вече ти, щото щерката ще пораСтне бързо / както моите/ ...
      - в момента шест бр. мои ловни кучета / пет породи / са на различна възраст, / някои и пенсионна/ и всяко разполага със собствена територия - куче никога не връзвам на синджир...
      И един пример - курцхаара ми има апетит и зиме и лете, колкото двете ми източно - сибирски лайки, но пък от космите на лайките при линеене ,,плета фанела''...
      Препоръчвам - белгийска овчарка/ малиноа и...др./ с последващо обучение, заедно вас... Родословна...

      Коментар


      • #78
        От: Препоръчайте порода куче.

        С леки резерви към темата че първо беше това

        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
        ....Понеже нямам никакви познания на тази тема дайте съвет каква порода е подходяща.....Кой каквото знае да каже ще е полезно.
        пък после се оказа това

        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
        ....Между другото имам немска овчарка и Джак Ръсел...
        последно бих препоръчал каквото и да изберете като порода, то да е женско. Предимството им е че не си мерят пишките на всяка среща с друго куче и като че ли са с малко по-послушни от мъжкарите. А това е важно, щом ще е в ръцете на дете, особено момиче.

        Коментар


        • #79
          От: Препоръчайте порода куче.

          Мине не мине и някой пусне тема за куче и се почва "тая порода, оная порода". Подсъзнателно всички разбирате, че различните породи притежават различни качества. Например хъскито държи на студ и може да тегли. Лабрадора е добър плувец и компаньон, овчарката е добро следово и стражево куче. Ротвайлера охранител и т.н и т.н. Всички обаче забравяте, че именно принадлежността към породата определя тия качества, а в БЪЛГАРИЯ НЯМА, или почти няма кучета с доказан произход. Характера при тия животни и качествата им на работни или домашни животни се ОНАСЛЕДЯВА! Възпитанието си е възпитание, но потдаването на такова зависи от качествата на кучето. Та в тоя ред на мисли, ако автора не иска да си вземе овчарка, която като жена му изпусне тенджерата на земята, оная да пали джапанките и да я търси по селото, то най-правилния съвет беше даден в началото. Само преди няколко седмици имаше качен пост из фейса в една от столичните градинки, за дете нападнато от Немска овчарка. Прегледах внимателно постовете и видях снимки и на кучето. Да имаше външни белези и лесно човек без познания ще се заблуди, но кучето не беше изобщо никакъв НОК. Грешките в селекцията, неправилното развъждане и т.н. размиват качествата на животните и водят до плачевни резултати.Та петте ми стотинки по темата са, ако ще си купувате породисто куче - купете си го от чужбина. В противен случай рискувате да се доверите на нещо непознато, което я е ок, я не.

          П.С. Куче вързано на двор не се държи! Оставено свободно на двор пък изобщо!

          Коментар


          • #80
            От: Препоръчайте порода куче.

            От както се помня без куче в къщи не съм останал, дори и децата ми израстнаха с моите кучета. От 1989 до 2006 имах две немски овчарки, първо женска, а след като умря взех мъжка. От 2006 до сега едно след друго два женски ротвайлера, като и двата бяха с характер на лабрадор. През всичките тези години забелязах едно, че мъжките кучета, без значение от породата, след като минат периода на възмъжаване, т.е. около година, започват да се опитват да наложат волята си и ако веднъж усетят, че стопанина е със слаб характер и не може да ги контролира, започват да не слушат, не изпълняват команди, абе правят каквото си искат. След това ако опиташ да наложиш своята воля дори налитат и да хапят. Другото нещо което не ми харесва, е, че като им замирише на разгонена кучка бягат от къщи и често повече не се връщат, особено породистите кучета. При женските този твърд характер го няма, те са по-послушни, по-изпълнителни, по-любвеобилни, та ако все още мислиш да взимаш куче, но още не си го взел, вземи женско, още повече, че щом ще го гледаш в двора, дори и като се разгонва няма да ти прави бели, а това е дъщеря ми с първата ми ротвайлерка която ревнуваше детето дори и от дядо си
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от spongi; 13-09-17, 13:33.

            Коментар


            • #81
              От: Препоръчайте порода куче.

              Това е говедцето!

              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #82
                От: Препоръчайте порода куче.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                И като не го удържи кво. ...
                Става, примерно, това, че кучето е на кълбета с друг срещнат мъжкар, или е подбрало и гняви някой нагъл дребняк, или е изхвърчало на улицата след някоя котка и се е навряло под преминаваща кола, или налита на хора по улицата, а момиченцето безпомощно подтичва и подвиква след него. Последното периодично го гледам на живо с комшии от съседния блок, отглеждащи един приютски наглец, когото изобщо не са се и опитвали поне малко от малко да възпитат. Въпреки, че кучето никак не е едро, момиченцето (10-12-годишно) изобщо не е в състояние да се справи. Не че онази патица, майка му, може де.

                А вчера видях поредния пример с куче, гледано на синджир и без е работено по-сериозно с него. Едногодишна мъжка овчарка. Налита на всичко що се движи. В т.ч. посягала и на стопанина си ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: Препоръчайте порода куче.

                  Не е до породата, а до самия индивид и подход към него. Кучета имам и гледам от може би 6/7 годишен и в момента имам немска овчарка на 2,5год., която не би нападнала човек при разходка,(разхождат я също племеничките на 10 и 11год.), като си е в двора(живея на село) си е друго нещо, там е пазач пазач. Общо взето умира да си играе с деца.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Препоръчайте порода куче.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ...когото изобщо не са се и опитвали поне малко от малко да възпитат...
                    Всъщност, ето до това се свежда цялата работа. Без значение порода, произход, килограми (и негови, и на детето) и т. н.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Препоръчайте порода куче.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Всъщност, ето до това се свежда цялата работа. ...
                      Тъй де! И практиката показва, че това е много масово явление. Особено пък с кучета, които се връзват на двора.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Препоръчайте порода куче.

                        Да завърша темата.След доста чудене се спрях на бигъл. Дъщеря ми днес има рожден ден и подаръка и беше бигълче.НО.....
                        В началото на седмицата започнах да и търся.Тя не знаеше.Категорично и отказвахе няколко години,поради причините изтъканти от повечето отговорили.Та намерих в Смядово на 30 км от мен,обаче много малки.В Четвърък на 12.10 правеха месец.Компромисно собственика каза,че ще ми даде едно,но били мънички.Продължавам да търся.Намерих в Стара Загора на почти 2 месеца.Идеално.Имате ли женско,че ми трябва за подарък на дъщеря ми...... Има.Може ли сника на Вайбър?Може.Сладурче.Но нямам време да отида да го взема.Организирам схема през три човека,да стигне до мен в Четвтък вечер.И си го вземам.Като отоврих кашончето УЖАС.Бебе на 2 седмици.Нищо общо с двумесечното на снимката.Хранимхме го един ден със спринцовка,но то не помръдва,само лежи повръща и дриска.Петък след обед на доктор.Оказа се с Паравироза.Шанса му да оцелее е под 10%.Трети ден е на системи и венозен котейл от какво ли не..Добре,че Доктора(нарочно го пиша с главно Д,защото и аз съм, но рядко ходя в почивнитре дни в кабинета) ни викна и в Събота,и днес в Неделя да му влива.На дали ще оцелее,но ще направим каквото можем.

                        А Буби-щерка ми каза днес.Нищо тате,по-добре,че ни прати болничкото.Той нямаше да го заведе на лекар и то щеше да умре,а ние ще го спасим................
                        Това е ТЕРА.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_091908.jpg
Прегледи:1
Размер:259.9 КБ
ID:5770035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_202835.jpg
Прегледи:1
Размер:385.9 КБ
ID:5770036

                        Коментар


                        • #87
                          От: Препоръчайте порода куче.

                          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                          Оказа се с Паравироза.Шанса му да оцелее е под 10%.
                          Стискам палци. Минах през това преди 5 месеца, моето беше на 3 месеца. Оцеля, сега е говедо 40 кг., старонемец! Не губете надежда! Мъника е симпатяга. А тия които продават така кученца са за убиване!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #88
                            От: Препоръчайте порода куче.

                            Стискам палци! За съжаление и моят опит с нашите 'търговци' на животни е силно отрицателен... Нашият мъник (малтийска болонка) пристигна освен с очакваните бълхи и глисти, но и с краста, запушване на пилора на стомаха...
                            Започнахме с венозно подсилване една седмица, но поради липса на прогрес се стигна до коремна операция...
                            Обаче след това нещата се оправиха и сега е 'голям вълкодав' Няма как - вземеш ли животинка - става част от семейството с всичките ти задължения към него...
                            Гледал съм големи кучета в апартамент и съм се убедил, че ако нямаш двор е мъка и за кучето и за теб...
                            В апартамента имаме и котки, та затова и въпросът с космите е до болка познат...
                            Затова при избора на куче за щерката се зарових в теоретичната подготовка...
                            Условията бяха няколко:
                            1. Спокойна и по-тиха порода.. Това автоматично изключи например Джак-Ръсела
                            2. Да не пуска косми... Навярно не всички знаят, че кучетата се делят на два типа - на едните козината пада като на котка - сменят козина... А другият тип козина е като човешкият косъм .... Да, вторият тип кучета трябва да се стригат, но пък не пускат косми...
                            3. Да е достатъчно компактна - имам опит с кОли. Дзвера бе станал доста кила, и голямата му муцуна стигаше до средата на масата като се подпреше на нея Докато мъникът чисто физически не заема прекалено много място в апартамент..
                            Затова и избрах малтийската болонка... В момента вече е на 4 години, рядко лае, не е гризал нищо вкъщи (но ако го правокирам прекалено като например изляза от вкъщи с куфари без да го изкарам на разходка - може да се изпикае демостративно в банята, което се случва 2-3 пъти в годината ).
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Препоръчайте порода куче.

                              Голяма муцка е мъничето! Ще се оправите.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Препоръчайте порода куче.

                                Дано се оправи мъника! А този продавач ако го срещнеш удари му един в муцуната без да му обясняваш защо! Стискам палци за животинката!
                                Subaru Legacy 2.5
                                Suzuki GS500 E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X