Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте порода куче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Препоръчайте порода куче.

    Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
    Тук за ротвайлера може да се поспори ...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Image.JPG
Прегледи:1
Размер:450.8 КБ
ID:5766002
    Което в никакъв случай не значи, че децата гледат кучето. Гледаш го ти, а всички други му се кефят.

    Коментар


    • #47
      От: Препоръчайте порода куче.

      Мини-породите въобще не стават за малки деца... Размерът трябва да е поне 5-6кг.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #48
        От: Препоръчайте порода куче.

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        То, реално погледнато, нищо по-голямо от пинчер или пекинез не може да се остави на дете.
        Моите деца, три-четири години се занимаваха с едно комшийско - Самоед. По това време едната беше 2-6 годишна, другата 12-16, по мурафети, това куче е равностойно на Хъскито да кажем. Ми никакви проблеми.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Препоръчайте порода куче.

          Комшийската ротвайлерка отгледа децата на махалата. Използваха я за катерушка, възглавничка и каквото се сетиш още. Много трудно е да се сложат рамки и определения и да гарантираш, че няма да има изключение. Да ти препоръчам да си вземеш лабрадор и ще ти се падне единствения с хищен нрав. Все пак са животинки, имат си гени и собствено мнение.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #50
            От: Препоръчайте порода куче.

            Момци, верно ли не удевате за какво иде реч? 5-6 годишно дете може да удържи и дог, но само ако той е напълно социализиран и обучен. В противен случай, всяко куче над кило и половина ще е неудържимо за детето, чиито килограми ще са съизмерими с неговите. Казаното от Ясен е типичен пример за кучета живели в тесен семеен кръг през целия си съзнателен живот.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Препоръчайте порода куче.

              И като не го удържи кво. Фръцне се и тича покрай тях. Е, лятото засяда в реката (жега му е на Самоеда тук) и след някой час трябва да идеш да го прибереш.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Препоръчайте порода куче.

                През живота си съм гледал 5 кучета, между които и дог, ротвайлер и немска овчарка. Имам сертификат за дресьор на служебни кучета. Гледал съм и куче-водач на незрящи (лабрадор), преди да го предам за специализирано обучение. Кучето е прекрасно допълнение към семейство, което знае какво иска и знае какви грижи трябват и е готово да ги осигури. В настоящата тема не виждам подобни предпоставки в текста на питащия. Напротив - виждам всички признаци за обратното. И съответно, съвета ми е да не си вземат беля на главата и да не причиняват мъки на горкото животно, което изберат.

                Куче не се гледа вързано на двор. Връзва се стражево куче и то за определено време. След което следва да се разходи (и то много) и да се прибере в съответно оборудваната волиера. Кучета отглеждани извън отоплявано помещение в нашия климат следва да са поне среден размер и с подходяща (дълга) козина. За която следва да се полагат грижи (разчесване, къпане и т.н.). Такива кучета НЕ стават за детски играчки и си искат квалифициран водач. Селските номера са мъчение и за животното и за семейството, което го "гледа". Стражево куче пуснато свободно на двора без наблюдение е рецепта за неприятности. Средните породи прескачат без да докосват ограда от метър и половина. А ако оградата е зид, могат да прескочат и до два и половина метра...

                Всички кучета искат един или друг набор от грижи. И обезателно ветеринарни такива.

                А добрата комшийска ротвайлерка не е гарантирана, че няма някой ден да сметне някое детенце за плячка. Достатъчно е същото да е гостенче в махалата и да се страхува от кучета. Подобни примери в практиката ми - повече от достатъчно.

                Коментар


                • #53
                  От: Препоръчайте порода куче.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Тука при хазяите има едно дето не знам как се казва ама се разхожда в дамска чанта.
                  Ако е същото - за мен това не е куче, а ГМО-плюшена играчка с кръвообращение.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:7.4 КБ
ID:5766027

                  Имах възможност да се позанимавам с такова. Разбрах, че хич не обича да ходи на разходка и го е страх от по-едрите мухи.

                  По темата - с две ръце съм за животинка от приют.
                  Черно, мирише и разваля характера!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Препоръчайте порода куче.

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    През живота си съм гледал 5 кучета, между които и дог, ротвайлер и немска овчарка. Имам сертификат за дресьор на служебни кучета. Гледал съм и куче-водач на незрящи
                    Не всички имат твоите познания и опит и това трябва да се отчита при препоръките.

                    Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                    Ако е същото - за мен това не е куче, а ГМО-плюшена играчка с кръвообращение.
                    Всъщност е по-дребно от породата която си я показал, тях ги знам. И късокосместо, което го прави да изглежда още по-малко. На разходка ОБИЧА да ходи. Това което не обича е едновременно моите, хазяйските и комшийските деца да му се радват.

                    Абе повтарям се ама за някои неща в древен Египет са измислили домашната котка. Възпитава децата по-адекватно на съвременния свят отколкото кучето, мие се сама, разхожда се сама и има вродени и работещи от ранна възраст много фини степени за силата на хапане.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Препоръчайте порода куче.

                      Предполагам, че кучето ще се вземе малко, на около 40 дена. Дори да е от едрите породи, то ще свикне с детето, кучетата не са глупави. Един джак ръсел може да е по-опасен за малко дете, от един ротвайлер, примерно. Едрите породи са по-умни и по-внимателни с децата.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #56
                        От: Препоръчайте порода куче.

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        И като не го удържи кво. Фръцне се и тича покрай тях. Е, лятото засяда в реката (жега му е на Самоеда тук) и след някой час трябва да идеш да го прибереш.
                        Някой път пишете на изуст!
                        Ако го изтърве в парка провокирано от други кучета!
                        И кво?
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Препоръчайте порода куче.

                          Един съвет към автора-ако ще взимате куче трябва всички в семейството да го искат на 100 процента.
                          Имаме куче като член от семейството.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Препоръчайте порода куче.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Абе повтарям се ама за някои неща в древен Египет са измислили домашната котка. Възпитава децата по-адекватно на съвременния свят отколкото кучето, мие се сама, разхожда се сама и има вродени и работещи от ранна възраст много фини степени за силата на хапане.
                            То за това има "най-добрият приятел на човека", което не е нито водката, нито котката
                            Гледането на куче не е чак такава ядрена технология, кучета се гледат от хилядолетия, много преди гранулите, ветеринарите, регистрациите по общини и прочие. Има си и специфики и отговорности, но толкоз.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Препоръчайте порода куче.

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              ....Средните породи прескачат без да докосват ограда от метър и половина. А ако оградата е зид, могат да прескочат и до два и половина метра...

                              .
                              Верно е ...този зид е над 3 метра и не е препядствие за кучо .https://www.youtube.com/watch?v=7dF4XDrax_4
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #60
                                От: Препоръчайте порода куче.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Не всички имат твоите познания и опит и това трябва да се отчита при препоръките.
                                Нямах предвид познанията, а настройката с която се тръгва по въпроса.
                                Цялата тема тръгва според описанието от детски каприз - дотук лошо няма. Но:
                                1. Никъде не се споменава мнението на съпругата.
                                2. Идеята е кучето да се гледа на двора... (индиректно отговаря на т.1)
                                3. Автора няма много идея от гледане на кучета. Иначе нямаше да предлага несъвместимата комбинация от дворно куче и играчка за детето. (В което незнание пак няма лошо, но пък показва нежеланието на автора за поемане на ангажимент като "към член на семейството").

                                А сега си представете резултата когато на всички им писне да се грижат за горкото животно и го зарежат вързано на хляб и вода? И си представете, че същото е поне средно на размери...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X