Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Почти на 4 месеца е вече. От 1 седмица я разхождам навън. Вече стиска цяла нощ и сутрин си прави всичко навън. По обяд може да се изтърве у нас, вечер пак си свършва работата. Е понякога я изтърваме, но напредъка е голям.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0337_1.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5612338
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0338_1.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5612339
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Ето го и моят звяр. На 6 месеца е 45 килограма. Вече не е уместно, като му казвам бебе. Снимката е с лошо качество, но скоро ще го наснимам и с фотоапарата.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10705375_966561366693857_1742527614_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5612368
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          На снимките не изглежда дебел. До навършване на 1г. често почват да куцат без видими причини,дори и да са напълно здрави. Причинява го разтежа на костите.
          Спря да куца. Вероятно е било от растежа. Обаче имам един голям проблем. Види ли кола и се хвърля пред нея. Повечето пъти го хващам за каишката, но 2,3 пъти не успявам и добре, че колите карат бавно и спират. Как да го отуча? Много добре знае какво е ''НЕ''. Но и това не помага в случая.
          След 5 дена става на 7 месеца.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10721287_971106672905993_2016644080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:108.8 КБ
ID:5613542
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            ... Обаче имам един голям проблем. Види ли кола и се хвърля пред нея. Повечето пъти го хващам за каишката, но 2,3 пъти не успявам и добре, че колите карат бавно и спират. Как да го отуча? Много добре знае какво е ''НЕ''. Но и това не помага в случая.
            Защо не го водиш на повод, където има коли? Че някой може и да не успее да спре навреме ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Защо не го водиш на повод, където има коли? Че някой може и да не успее да спре навреме ...
              Принципно така правя. Но по някой път входната вратата остава отворена и той излиза на пътя.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                ... Но по някой път входната вратата остава отворена и той излиза на пътя.

                Голяма "черна точка" имаш от мен за вратата! И не защото излиза през нея (входната врата), а защото някак си (пак тя) остава отворена! Грешката е ваша, не е на кучето! И се замисли за поставяне на предупредителна табела от рода на "Тук охранявам аз". "Куче в двора"... и т.н.

                Точно сега му е времето да го "натиснеш" и да научи и "закове" основните команди.
                - "Стоп" или "Чакай"-
                както ти е удобно. Аз използвам втората команда- когато кучето избърза при разходка без повод. Когато го "изкомандвам", то трябва да седне и да ме изчака да стигна до него.

                - "В крак" или "До мен" - пак сме без повод, пресрещаме някой по пътя... При командата кучето се "залепя" до мен (до лявото ми коляно) и се "лепи" докато го похваля с "Браво", "Добре".

                - "Чакай" или "На място"- да можеш да го оставиш пред магазина сам (и вързан), за няколко минути, докато си купиш нещо. Кучето да знае, че си вътре за малко и да не изпада в паника или агресия докато е само и те чака.
                Има и още, както ти е удобно на теб!

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                  Голяма "черна точка" имаш от мен за вратата! И не защото излиза през нея (входната врата), а защото някак си (пак тя) остава отворена! Грешката е ваша, не е на кучето! И се замисли за поставяне на предупредителна табела от рода на "Тук охранявам аз". "Куче в двора"... и т.н.

                  Точно сега му е времето да го "натиснеш" и да научи и "закове" основните команди.
                  - "Стоп" или "Чакай"-
                  както ти е удобно. Аз използвам втората команда- когато кучето избърза при разходка без повод. Когато го "изкомандвам", то трябва да седне и да ме изчака да стигна до него.

                  - "В крак" или "До мен" - пак сме без повод, пресрещаме някой по пътя... При командата кучето се "залепя" до мен (до лявото ми коляно) и се "лепи" докато го похваля с "Браво", "Добре".

                  - "Чакай" или "На място"- да можеш да го оставиш пред магазина сам (и вързан), за няколко минути, докато си купиш нещо. Кучето да знае, че си вътре за малко и да не изпада в паника или агресия докато е само и те чака.
                  Има и още, както ти е удобно на теб!
                  Може ли малко насоки как да науча на 1/24 от горните комснди моя звяр.
                  Когато реши слуша та цената си няма, само дето кафе не прави. Разлигави ли се и с бой не спира...

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Комисар, моля те сподели тези три команди , как се изпълняват.

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от mejdupraznika Преглед на мнение
                      Комисар, моля те сподели тези три команди , как се изпълняват.
                      Мислех да ви кажа, да напишете в "Гугъл"- "обучение на куче" и да почетете. Сега си давам сметка, че ще е добре да ви разкажа и за моя опит в обучението. Нищо ново няма да кажа, ще преповторя само! Общоприето е да се счита, че когато кучето мине 5-6 месечна възраст е време да се започне.
                      Аз започвам, като използвам дълъг повод (въже с дължина 4-5 метра). Преди уроците оставям "песа" да се израходи емоционално, физически и физиологически... . Половин час от първоначалната разходка са му достатъчни да "се разтовари". Избрал съм си предварително място на което провеждам обучението- уединено, без други кучета наоколо, без движение на коли, велосипеди и пешеходци. Късметлия съм, че живея в краен квартал и такива места си имам в изобилие. В по населени места може да се избере крайна алея в парка, изоставен строеж, "забравен" имот... Интонацията на командите е важна- трябва да звучите авторитетно- като ефрейтор на новобранци!
                      По първа точка: Отпускам цялата дължина на повода и когато кучето го изопне- рязко (и категорично) го дръпвам и командвам "Чакай" и веднага след това "Седни". Кучето трябва да знае да "сяда" за това упражнение! Повтарям, повтарям и лека-полека кучето започва да осъзнава командата. След няколко тренировки започвам да използвам само първата команда "Чакай". Кучето се ослушва леко за "Седни", не я чува, но за всеки случай прикляка. Тук следва похвала... Продължаваме с "Чакай" като скъсяваме дистанцията, въжето още не е опънато по цялата дължина, тоест командвам го на половината от дължината на която е свикнало, още не е опънат повода, но кучето спира и сяда. Време е да го пробваме на същите команди без повод!
                      Обещавам скоро да пиша и за другите две команди...

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Кай 8 месеца по лесна порода от него не съм гледал уникално и игриво куче!лесно се учи на хигенни навици Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1412374296.214365.jpg
Прегледи:1
Размер:335.1 КБ
ID:5613878
                        eat my dust

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Дописвам си, както бях обещал:

                          Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                          - "В крак" или "До мен" - пак сме без повод, пресрещаме някой по пътя... При командата кучето се "залепя" до мен (до лявото ми коляно) и се "лепи" докато го похваля с "Браво", "Добре".
                          Водя кучето на къс повод, придърпвам го назад и командвам- "В крак". Първо го приучвам с дистанцията която искам да държи- съвсем близко до мен, без да се дърпа напред или да спира да подуши нещо. Като посвикне малко с упражнението започвам да променям посоката си на движение- тръгвам по диагонал на терена, правя десен завой, забързвам, забавям ход, тичам кросче... Левите завои ги оставям за последно, като се научи добре да ме следи в походката, иначе обикновено се сблъскваме. Като понапреднем в това упражнение започвам да искам от кучето да седне когато спра ход- да запаля цигара, да си поровя в чантата, да разгледам нещо по пътя...
                          Постигането на послушание и изпълнение на командата за разстояние от 50-100м. за мен е успех. Ако е нужно да се минава по-голяма дистанция, предпочитам да си вържа кучето на повод.


                          Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                          - "Чакай" или "На място"- да можеш да го оставиш пред магазина сам (и вързан), за няколко минути, докато си купиш нещо. Кучето да знае, че си вътре за малко и да не изпада в паника или агресия докато е само и те чака.
                          Връзвам го някъде, командвам- "Стой тук" или "На място"... По книгите съм чел, че е добре да се остави някакъв предмет при кучето- раница, яке, велосипед. Да му "напомня за дома" дето се вика .
                          Отдалечавам се няколко метра, като гледам да не започне да се притеснява песа. Спирам за секунди и се връщам до него. Постепенно увеличавам метрите и времето на спиране преди да се върна. Тръгвам в различни посоки, описвам кръг около него. Важно е да може да ме вижда и чува през цялото време. След като преценя, че вече се държи спокойно, започвам да се скривам зад някой храст, барака, ограда и да удължавам времето в което кучето не ме вижда.
                          Това е трудно упражнение за младите кучета- чувстват се изоставени и стават неспокойни много бързо.

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Мерси за разясненията . Ще се споделят резултати .

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              Малко ъпдейт на вече не толкова малките кучета - ето го моя - 7 месеца и половина 41-42 кг.


                              и една леко пейзажна с еУемент на романтика

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Вперил влажен поглед в АМЕРИКА
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X