Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Доста е едър и е голям красавец.
    Ето го моят. Ушите му падат, дигат се, не му е лесно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10415664_898846260132035_2139391001706746022_n.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5592947
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Райковски - много голям симпатяга, поздравления! А и снимките са ти къде по-добри от моите. Аз моя не мога да го хвана в ефектна поза на фото ... сакат съм си и това е.
      А по въпроса за храненето - още си плюска неговата храна като не му давам да яде от друго освен от паницата му. Даваме му ябълки чат пат и кисело мляко, ориз малко. А да - и боровинки - задължително пада игра с тях първо и после ги яде. Наскоро при тренировки му дадох да пробва дарадонки от сьомга - доста му се усладиха. Определено ще са му премиум наградите....докат не му писне. Друго което много го кефи - има тук едни ... кокали - добре де - според мен е стрита кожа, кости и какво ли не - пресовани под формата на кокал - много си ги харесва и си ги гризе ближе и хрупа редовно след вечеря или като няма какво да прави. За игра му давам да разпофищи разни картонени кутии - колкото по-твърд картона - толкоз по-добре-
      Ръфа ръбовете и после я подкарва по домова книга докато не я сплеска и изгризе част от нея.

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Благодаря, Slick. Долу-горе от 50 снимки ми се получават 2,3 хубави. Гледам да го хвана все в действие. Сега си дигна и ушите и е още по-голям сладур.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Здравейте, както някой от вас знаят и аз се сдобих с кученце.
          Майка голдън, баща лабрадор.
          Момъка взе да свиква, макар и от 2 дни да е с мен. На 35 дни е, игрив и лаком.
          Прочетох тдмата и получих някой отговори. За храната съм решил да го храня с домашна + гранули.
          Обаче сега докато е малък, един ветерина ме посъветва да го храня с бебешка каша слънчо + сорово яйце. До тук добре, кучето я ообужава, но на етикета пише че има 25 гр. захари. На вкус благнее, а аз до колкото съм информиран не е добре кучетата да се хранят със сладко?!

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Според мен сам си си отговорил на въпроса - единственото сладко което моя е помирисвал е това от естествена ябълка или друг плод ...например боровинка. И то му давам по няколко броя само.

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Имам кокер на година и десет месеца. Взех го, когато беше на 40 дена. Отначало го захраних с "Pedigree Junior" консерва около месец (въпреки лошите коментари за тази храна аз останах доволен). След това продължих с гранули премиум клас на чешката фирма "брит". Когато стана на една година, продължих със същите гранули само че за пораснали кучета.Единствената храна, която е яло, е само кучешка. Никога не съм му давал готвено и разни други буламачи. Редовно му купувам за наградки кучешки бисквитки. Хляба го има като супер лукс и е готово да покаже всичките си номера за една хапка. Скоро време мисля да мина на храна "супер премиум клас" (малко да го поглезя). Всеки месец от април до октомври обезпаразитявам за бълхи и кърлежи, а на всеки три месеца за глисти и тении. Май месец е на пострижка, че лятото е жежко с тази козина. Кучето е в цветущо здраве, жизнено и енергично.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0041.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5593521
              Тука съм пропуснал да и изчистя очичките на госпожицата, ама пак си е хубавица.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130522_150214.jpg
Прегледи:1
Размер:168.9 КБ
ID:5593522
              Ето я и с новата прическа.
              Nissan Terrano 2 2.4i

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Иване, ето една идея от мен. В една купа слагаш малко кисело мляко, няколко лъжици овесени ядки, половин филия хляб (разбира се накъсана на парченца) и отгоре заливаш с гореща вода. Гарантирам ти, че ще му хареса.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Айде и аз от днес с "малко " кученце. .....на месец и половина женска кавказка овчарка! Прилича на малка мечка
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                    Айде и аз от днес с "малко " кученце. .....на месец и половина женска кавказка овчарка! Прилича на малка мечка
                    Прилича, прилича.. ама ние откъде да знаем, може да ни лъжеш, дай да го видим де.
                    Честито и много да те слуша!
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Прилича, прилича.. ама ние откъде да знаем, може да ни лъжеш, дай да го видим де. Честито и много да те слуша!
                      утре че сега в стрес от пътуването..и спи,децата я кръстиха Джеси.голяма радост за тях и грижи за нас! Взех женско че с мъжкар не можем да се разберем кой е шефа в глутницата, но пък с женската пак ще е филм че инстинктивно приема моите деца за свои и един ден ще застане срещу мен закриляйки ги...но поне ще имат верен и всеотдаен пазач като ме няма!
                      Последно редактирано от Гробаря; 15-06-14, 21:59.
                      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        Иване, ето една идея от мен. В една купа слагаш малко кисело мляко, няколко лъжици овесени ядки, половин филия хляб (разбира се накъсана на парченца) и отгоре заливаш с гореща вода. Гарантирам ти, че ще му хареса.
                        - това и на мен ми мина през ума, още утре ще го облажа.
                        Сега яде извара и за малко да си изгризе металната паничка

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Прилича, прилича.. ама ние откъде да знаем, може да ни лъжеш, дай да го видим де.
                          Честито и много да те слуша!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.06.14 - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:360.6 КБ
ID:5593716ето я мецана....днес се започва с изграждането на подходяща клетка,че инак като порасне ще е трудно някой да влезе в къщата на гости... А за храненето яде гранулки джуниър и по малко консерва кучешка храна за мирис!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                            Иване, ето една идея от мен. В една купа слагаш малко кисело мляко, няколко лъжици овесени ядки, половин филия хляб (разбира се накъсана на парченца) и отгоре заливаш с гореща вода. Гарантирам ти, че ще му хареса.
                            Фибрите не се усвояват от кучетата и им докарват ужасни стомашни проблеми, когато са в голямо количество. Кучето е ХИЩНИК и като такъв, организмът му е устроен да приема предимно месо. Това, че яде и други работи не значи, че може да яде какво да е от нашата трапеза. С тая попара можеш да храниш прасе или кокошки, ама с кучето ще съжаляваш в някой момент. Имай предвид, че германците са силно податливи на ставни проблеми и ако в периода на активно израстване го окепазиш, после няма оправяне.
                            Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                            ...... Кучето е в цветущо здраве, жизнено и енергично.
                            [ATTACH=CONFIG]718849[/ATTACH]
                            Тука съм пропуснал да и изчистя очичките на госпожицата....
                            И има конюктивит. Тия сълзи не са от радост. Заведи я на ветеринар. Знам лекарството, ама по-добре да ти го предпише доктор.
                            Последно редактирано от kuzdov; 16-06-14, 23:51.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              на мойто пък му се обърна третия клепач ...първо на едного, сега и другото очо. Единия го обърна.. и аре при лекарют .. ма като цяло трая 4-5 секунди и пак си застана натавъпреки. Имали мнооо коУжа и са кат расте бърже .. се дипли повече и не ще да седи както му е ред. Ако искаме - кат порасте - упирАция ...
                              За зоба, овеса и аз съм съгласен - човешки храни - с мярка.
                              Последно редактирано от Slick; 17-06-14, 06:48.

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Фибрите не се усвояват от кучетата и им докарват ужасни стомашни проблеми, когато са в голямо количество. Кучето е ХИЩНИК и като такъв, организмът му е устроен да приема предимно месо. Това, че яде и други работи не значи, че може да яде какво да е от нашата трапеза. С тая попара можеш да храниш прасе или кокошки, ама с кучето ще съжаляваш в някой момент. Имай предвид, че германците са силно податливи на ставни проблеми и ако в периода на активно израстване го окепазиш, после няма оправяне.

                                И има конюктивит. Тия сълзи не са от радост. Заведи я на ветеринар. Знам лекарството, ама по-добре да ти го предпише доктор.
                                Куздов, като нищо не отбираш не плаши хората и не ги пращай по доктори. Та чак и диагноза сложи и лекарството знаеш. Има породи на които очите си им сълзят регулярно и не е свързано с никакви болести. Ако се поддържат редовно сълзенето намалява. Има лосиони по зоомагазините за изсушаване и почистване на сълзите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X