Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранене и грижи за малко куче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранене и грижи за малко куче

    Вече е една седмица мойто се подвизава у дома .. не зная дали само на мен, но ми се струва че расте с часове ето да кажете вие
    1 ден
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0006.jpg
Прегледи:1
Размер:194.8 КБ
ID:5584296

    е една от вчера ден (разликата е 5 дни)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0028.jpg
Прегледи:1
Размер:238.5 КБ
ID:5584297

    Оказва се че на ден омита 450 - 470 грама гранули. Преди се притеснявах че яде помалко .. оказа се че накиснати в топла вода стават привлекателни очевидно.

    Коментар


    • От: Хранене и грижи за малко куче

      Колеги някой да ми каже дали ренген може да хване дървени частици в стомаха , по горе колегата споменал за попадане на чуждо тяло в стомахчето излезе прав с предположението си късно снощи в изпражненията на кученцето открих дървени трески имам камина и вечерно време понякога я паля треските явно са от някоя цепеница която е ръфало кученцето в две последователни изхождания ги открих след това днес си се е изхождало нормално цял ден .Към колегата Fraxinus, днес направих теста с натискане на коремчето и в определен момент кученцето изкимтява леко това ме навежда на мисълта дали няма забита треска в стомахчето за което и питам за ренген иначе кученцето се храни с апетит пие си водичка но сякаш поемането на вода в сравнение с оня ден е по малко, и още нещо да питам консервата която ми дадоха е 800 гр и трябва да я храня 4 дена до сега съм му дал почти 1/3 от консервата и се си е гладно постоянно ходи да проверява чинийката кученцето тежи 2.650 гр да спазвам ли диетата или да му вмъкна още едно хранене примерно с друга храна?ПП взех мерки относно цепениците но постояно ходи души и търси нещо да ръфа.

      Коментар


      • От: Хранене и грижи за малко куче

        Като търси да гризе нещо - дал ли си му някакви играчки ? При мен има няколко - един заЯк, едно куче което писка като го стиснеш, едно гърчаво тигърче (е, то вече не писка), отделно топка с дупка, два изкуствени кокала, два истински - един от прешлен, другия направен от кожа. Тези са си негови и си ги разнася и дъвче и така не прави поразии из къщата ... освен един чифт чехли които определено са му любими ..

        Коментар


        • От: Хранене и грижи за малко куче

          Да бе и аз съм му осигурил 2 плюшени играчки като и извадих там очичките защото са пластмасови и да не ги погълне днес му взех 2 солети трябваше кокалчета понеже като изтърве солетата и не може да я хване после отново имаше и една гумена топка плътна малко по малка от тенисната но почна да я гризе и я махнах да не погълне някое парче къде набара дреха захапва и се опитва да я разкъса .

          Коментар


          • От: Хранене и грижи за малко куче

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Прясно мляко на куче? Има вероятност да му докара разстройство. Добре си е с киселото.
            .....а майката на палето кисело ли му е давала? http://picbg.net/img.php?file=3a073c55e9cd3e6c.JPG от тук http://picbg.net/img.php?file=d234e4aec761fec4.JPG .Горе-долу така съм гледал всичките си кучета,може и грешно да е било .....

            Коментар


            • От: Хранене и грижи за малко куче

              Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
              .....а майката на палето кисело ли му е давала? ...
              Майката на палето крава ли е?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:milk.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5584555
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Хранене и грижи за малко куче

                Освен големите различия в състава, има и друг сериозен аргумент срещу храненето с прясно краве мляко. Прясното мляко е подходяща среда за развитие на различни болестотворни бактерии, които могат да причинят сериозни стомашни разстройства с фатален край. При киселото мляко този риск е минимален. Точно поради тази причина и нашите, човешки бебета, се захранват с кисело мляко, когато майката няма възможност да кърми или да купува скъпо адаптирано мляко.

                Коментар


                • От: Хранене и грижи за малко куче

                  Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                  .....а майката на палето кисело ли му е давала? http://picbg.net/img.php?file=3a073c55e9cd3e6c.JPG от тук http://picbg.net/img.php?file=d234e4aec761fec4.JPG .Горе-долу така съм гледал всичките си кучета,може и грешно да е било .....
                  Понеже ровя постоянно в нета пред вид проблема който имам с кутрето съм виждал по горната таблица и там обяснението по спомен беше ,че кученцето трябва да поема в пъти повече количество прясно мляко заместител за да достигне състава на майчиното за едно хранене , тс кученцето ще поеме определено количество мляко но няма да е нахранено ,аз поне така го разбирам тепърва навлизам в материята и може и да бъркам. Поздрави

                  Коментар


                  • От: Хранене и грижи за малко куче

                    Slick, наистина е пораснал и е голям сладур, само че това количество гранули не са ли му много? Моето е на 2 месеца и му давам по 3х100 грама Роял Канин, а вечер попара.
                    Днес баща ми направи малка беля с Арес. Сутринта му даде парче мекица. Няма много време след яденето на мекицата си повърна закуската, а после получи зверско разстройство. В началото се притесних да не е изял нещо и да се е натровил. Натисках му корема, но не скимтеше. Играеше си, нямаше загуба на енергия, само където ми направи впечатление, че пи адски много вода. В пъти повече, отколкото пие нормално. Предупредих цялото семейство и се надявам вече да няма такива гафове.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Хранене и грижи за малко куче

                      Райковски, в сайта на Акана пише 300 грама и за моето. ДА, ама не пише дневна доза или ... единична. Както и да е. От друга страна .. тези от които взех кучето ми говорят за некви мерки дето и аз не мога да ги изям ...Моето като го взех беше 10 кила ...сега не съм го мерил. Но гледам да му запазя пропорциите - нито да е по-дебело, нито да е по-слабо. Предполагам го прехранвам и леко ще му върна дозата - защото ходи по 3 пъти на ден ... даже ходи двойно - по две стабилни купчинки. А аз засега удържам напъна да му подавам храна която ние ядем и съответно не ни тормози.

                      Коментар


                      • От: Хранене и грижи за малко куче

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Райковски, в сайта на Акана пише 300 грама и за моето. ДА, ама не пише дневна доза или ... единична. ...
                        Дневна доза е това. Не го прехранвай! Особено за едрите породи и особено в тази ранна възраст наднорменото тегло е силно нежелателно.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Хранене и грижи за малко куче

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Сутринта му даде парче мекица.
                          Вероятно защото е пържено..
                          Бъстър преди като ядеше главно месо, му се случваше понякога в порцията да има и пържени картофи.. Лаком, яде ги, ама после ги повръща..
                          Няма да е така с всяка пържена храна, но съм почти сигурен, че му е натежала и причината е това..

                          Коментар


                          • От: Хранене и грижи за малко куче

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Дневна доза е това. Не го прехранвай! Особено за едрите породи и особено в тази ранна възраст наднорменото тегло е силно нежелателно.
                            Гледам да не го прехранвам. Расте си нормално, не е с наднормено тегло. Доста е висок, с много дълги крака е, явно ще е като баща си.

                            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                            Вероятно защото е пържено..
                            Бъстър преди като ядеше главно месо, му се случваше понякога в порцията да има и пържени картофи.. Лаком, яде ги, ама после ги повръща..
                            Няма да е така с всяка пържена храна, но съм почти сигурен, че му е натежала и причината е това..
                            И аз се надявам да е от това. Сега наистина яде каквото му падне, големи бели са..
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • От: Хранене и грижи за малко куче

                              За съжаление дървото не може да се види на обикновена рентгенова снимка.Пластмаса ,дунапрен ,плат и т.н. също. Вижда се кост,камък или метал.Понякога след прием на бариева каша може да се види до къде е проходимо или да се очертае нещо но несигурно.
                              Едва ли има забита треска , но на такова малко кученце треските определено са му раздразнили храносмилателната система.Ако Кученцето яде и изкарва отзад значи червата са проходими което е добре-демек ще живее.Консервата трябва да си има дозировка на нея според възраст и килограми.Ако са отшумели всички симптоми може постепенно та преминеш към основната храна но плавно.Да ти е мирна главата купи си още една консерва.

                              Даването от масата на вкусотии освен да докара здравословен проблем може и да разглези кучето до степен да не си погледне гранулираната храна.След това става неприятно да му угаждаш на прищевките. Това е най-лошо при мини породите и котките защото тях не може да ги зарежеш гладни с дни и да си мерите ината.

                              Коментар


                              • От: Хранене и грижи за малко куче

                                Не знам колега кученцето в един момент е много игриво в друг унило прави ми впечатление че сънят му е силно неспокоен съпроводен от тикове и сякаш леко пъшкане .Като му давам да ме хапе имам усещане ,че небцето му е твърде топло каква трябва да бъде нормалната му телесна температура. Извинявам се сърдечно на останалите колеги ,че и изцапах темата ,писах тук с идеята да споделя един щастлив за мен и децата ми момент но нещата взеха неприятен обрат .ПП Моля някой модератор ако сметне ,че е неуместно да пиша в темата да ми копне мненията и да ми отвори нова тема , още веднъж извинения към останалите колеги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X