Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Костенурка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Костенурка

    Абе в двора ми се появи костенурка преди 10 - дена...шипобедрена или другата..разпространени в България. Голяма е ...поне 30-35см, което значи че това е бая възрастен екземпляр. Четох какво яде....глухарче, детелина, киселец, които поне ги имам в двора, та гладна не е останала.

    Първите дни се скъса да обикаля...направо не съм вярвал, че толкова може да ходи това животно. После прочетох, че за зимата му трябва дупка поне 30-90см дълбока в която да прекара зимния си сън. Са 1 метър тунел няма да копая, па и двора ми е чист (никакви боклуци, тръни и т.н.....змиярници) и и направих къща от плочки с пясък и трици....и с малко 'бой' се научи че това и е дома.

    Ама ме претиснява, че май няма да устиска зимата....температурите като паднат под 0...ше зема да я уморя.

    Та няма ли някви приюти или в зоологическата градина да я дам....не ми се пуска на улицата, щото ще я намерят деца и мисля, че ше е дотам.

  • #2
    От: Костенурка

    Дворът ти целия ли е в бетон, ако не е не я мисли , тя сама ще се погрижи за себе си. Имам приятел в чийто двор от 15 години живее цяло семсейство, някоя година са повече, друга по-малко, ама все са си там, копат си дупки, люпят си малки и т.н.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Костенурка

      Ако искаш да си я имаш, тя през активният си период и хич не пречи а си е по-скоро атракция, копаеш дупка в някой ъгъл на двора 50-тина см. дълбока и малко по-голям от големината на костенура диаметър. Слагаш вътре шума, окапали листа, 1-2 ябълки, костенура, отгоре пак шума и зариваш със земя. Рохко, без да затъпкваш. Ще разбереш кога е момента като почне да рови с крака там където има трева, петната ясно си личат. Ако пък не я искаш пусни я някъде извън населено място, тя е вид който оцелява дълги години и ще си организира зимуването сама.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        От: Костенурка

        Двора ми е 90% трева. Странното е че най-обича да 'марширува' по плочките. Деба...хич не ми се копае, ма ми е съвестно...толкова години е живяла (броих и пластовете по петната на къщурката....поне 50 годишна е)...и да зема да я уморя.

        Коментар


        • #5
          От: Костенурка

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turtle.jpg
Прегледи:1
Размер:283.5 КБ
ID:5521242


          Макар че Господ можеше да ми прати по-игрив домашен любимец, ама на съдба....

          Коментар


          • #6
            От: Костенурка

            Няма да я умориш бре! Просто не й пречи. Тя 50 години е оцеляла без някой да й копае дупка, та и сега ще се справи. Щом ти й се радваш и тя се чувства добре в двора ти, всичко е наред. Когато му дойде времето, тя сама ще си изкопае дупката.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Костенурка

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Няма да я умориш бре! Просто не й пречи. Тя 50 години е оцеляла без някой да й копае дупка, та и сега ще се справи. Щом ти й се радваш и тя се чувства добре в двора ти, всичко е наред. Когато му дойде времето, тя сама ще си изкопае дупката.
              Тази дали има годинка ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3738.jpg
Прегледи:2
Размер:283.2 КБ
ID:5521338
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Костенурка

                тая сигурно има 7-8 даже

                Коментар


                • #9
                  От: Костенурка

                  Здравеи колега седи ли още костенурката или си замина.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • #10
                    От: Костенурка

                    Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                    Здравеи колега седи ли още костенурката или си замина.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sitting_turtle.jpg
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5537647
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Костенурка

                      Костенурката не оцени къщата която и бях направил и след три дневни опити да премине в съседа (има доста изоставени сгради там) реших ,че там и е дома и се освободих от отговорност. Мисля да си взема котки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Костенурка

                        Имам познат, който има 2 костенурки. През лятото ги пуска в двора на селото си, а есента ги прибира в мазата завити в одеало. Каза че тази процедура я прави вече над 20 години. От Октомври до Март казва че само спи и не ги закача.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Костенурка

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          От Октомври до Март казва че само спи и не ги закача.
                          Той спи, и не ги закача, така ли.?
                          Тоя човек не ходи ли на раота.....
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #14
                            От: Костенурка

                            Аз за тва я оставих при съседа....иначе цела зима сън...неща аз толкова спанье!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Костенурка

                              Никви дупки не и трябват бре тя си се зарива сама, на около педя под земята даже ги виждам къде са заровени . Нищо и няма зимата природата си е свършила работата . Като обикаляте из баирите си намери още една от другия пол пускай в двора и догодина ще имаш маничета които са адски интересни , вървят в редичка. Нали сте чували приказката следят се като мъжки желви Само внимавайте с "органите" че никой не е отменял забраната да се отглеждат костенурки пък глобите са доста солени.
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X