Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изследване на зеленчуци за пестициди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    На Колю това му е ежедневието, като гледам. Оттам знае.
    ...
    Нека който знае - да пише. Който има градина и пръска с препарати - това не е знаене.

    Коментар


    • #32
      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

      Проблема е, че болшинството от хората гледат в рамките на ден, месец , година. А тези неща оказват влияние в доста по-дългосрочен аспект. Масово затлъстяване на населението, увеличаване броя заболелите от рак и какво ли още не. Много ми хареса сравнението на колегата с маслото. Има цели теми от къде да си купим истинско масло за колата (да не е менте) обаче като стане въпрос за качествена храна е набутвация ! странни ценности имат някои хора в живота
      Както и да е, колеги за пореден път ви моля най-учтиво, нека се придържаме към заглавието на темата. Не съм пуснал темата с идеята да проповядвам био начин на живот (аз самия съм доста далеч от такъв живот- за съжаление), моля не се упитвайте и вие ме убеждавате в каквото и да е.
      Въпроса е един и то пределно ясен : КЪДЕ В БЪЛГАРИЯ ИМА ЛАБОРАТОРИЯ ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ НА ЗЕЛЕНЧУЦИ ЗА ОСТАТЪЦИ ОТ ПЕСТИЦИДИ

      Моля започнете си тема къде и с какво се пръска и с какво се тори ! (извинявам се ако сравнението ми със селитрата е неточно)
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #33
        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

        Някои пестициди не оставят остатъци, да обобщя накратко темата. Затова се чудех дали ще хванат единия фунгицид, който си писал.

        Коментар


        • #34
          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

          Добре де,дори да ги изследваш и получиш резултати.
          Не виждам какво би могъл да промениш.
          Ако не третираш няма продукция,ако третираш - негодна.
          Къде е центъра ???

          Коментар


          • #35
            От: Изследване на зеленчуци за пестициди

            Благодаря колега, надявам се да си прав. Живот и здраве като напрявя изследването ще споделя резултатите.
            Просто искам с чиста съвест да дам нещо на детето си и на бременната съпруга на брат ми и да кажа, че това е чист продукт.
            Мен друго ми е интересно, как може в град като Варна да няма една лаборатория било то и частна където да се направи подобно изследване ? За смях сме направо.
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #36
              От: Изследване на зеленчуци за пестициди

              Току даде отговор на въпроса, защо негодната за нормални страни продукция се внася в България.

              Детето ти и бременната пият ли мляко, ядат ли кашкавал. Знаеш ли коя е единствената фирма в БГ която прави предварително проба на всяка партида мляко влязла в цистерната...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                Не знам, ако няма да се счете за реклама сподели. (може и на ЛС)
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #38
                  От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                  Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                  ...
                  Мен друго ми е интересно, как може в град като Варна да няма една лаборатория било то и частна където да се направи подобно изследване ? За смях сме направо.
                  Aз и за София пусках подобен въпрос, дали не беше и цяла тема. Няма!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                    Отдавна се знае, че в спора НЕ се ражда истината.
                    Само позициите на спорещите се втвърдяват още повече. Това си е в човешката природа и е неизбежно.
                    Всъщност може да се избегне, но е за съвсем друг форум, не за офроуд

                    Та кой както си знае.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                      E да де, ама има една група евангелизатори, дето оспамват всяка подобна на темата. А доводи - една гола вяра. Кой както си знае, както сам каза, само да не плюем другата група. Темата е пределно ясна.
                      п.с. Както съм я подкарал, май и химия ще уча, че да си ги тествам сам.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        ...
                        Детето ти и бременната пият ли мляко, ядат ли кашкавал. Знаеш ли коя е единствената фирма в БГ която прави предварително проба на всяка партида мляко влязла в цистерната...
                        По едно време така правеше най-критикуваната.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                          Такааа малко развитие по темата. От няколко дни звънях къде ли не из страната и няма и няма. Преди малко се оказа, че нашето си РИОКОЗ ВАрна могат да направят изледването срещу 63лв.
                          Понеделник им нося проба. Някаква чиновничка от агенцията по безопасност по храните ми беше казала, че във Варна няма къде и за това и не се бях обаждал
                          Ще споделя резултата тук. Поздрави на всички и приятни почивни дни.
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X