Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изследване на зеленчуци за пестициди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

    Ходиш,плюеш и тревата съхне.
    Ние сме били химически погреби бе!
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #17
      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

      Изследване за наличие на пестицид струва около 500 лв. Казваш конкретно кой търсиш и ти дават резултати каква наличност има, ако има. Ако искаш за втори, друга проба.

      Предполагам, че няма да правиш проби, иначе има лаборатория в София, но не стават от днес за утре.

      Пръскането със споменатите пестициди не е толкова страшно, колкото го описвате.Яжте спокойно.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #18
        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И?
        За миналата година над 38 000 човека са се разболели от някакъв вид рак... всеки трети българин е алергичен..., всяко десето дете има астма... Останалите т.н. условно здрави, ако идат на медицинска комисия с критериите които бяха от времето когато се явих пред военна комисия, със сигурност поне 80% ще отпаднат по непригодност... другояче казано инвалидност...

        Не е смешно но все пак: http://offnews.bg/index.php/185706/k...va-na-armiyata

        На който му се задълбава в проблемът може да се поинтересува и от официалните източници, като статистика и прочие... За по-бързо можеш Кольо като идваш насам да ти уредя еди бърз тур по няколко водещи болници, както и да чуеш няколко доктори...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

          Към написаното от мен отношение има всичко от заобикалящият ни свят, храна, вода, въздух, че даже и социум ако щете... Всеки един от компонентите има своето място и значение...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            От: Изследване на зеленчуци за пестициди

            И още нещо, което никак не е маловажно. Пестицидите могат да има различен ефект в зависимост от знанията и културата на този който ги използва. Ако един пестицид бъде използван правилно, изчака се необходимото технологично време за разпад и прочие изисквания е ОК. Ако обаче една баба на село, което е чула от комшийката че като се ръси с еди кое си няма буболечки и го прави редовно... ?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: Изследване на зеленчуци за пестициди

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Ако един пестицид бъде използван правилно, изчака се необходимото технологично време за разпад и прочие изисквания е ОК.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Спазвайте си колкото пише карантинен срок за всеки препарат, и яжте спокойно. Нищо няма да стане нито на детето, нито на бременната.
              Иначе няма спор, че натрупването на вредности в организма води до влошаване на здравето. Но масовата истерия която се шири сега не отговаря на реалната опасност от разболяване заради химията.
              Лично мнение.

              А по лекари не искам да ходя, че и аз искам да живея
              Нали го знаете:
              -Отидох на лекар-той ми изписа рецепта, аз си платих-все пак е човек и трябва да живее.
              После си купих лекарствата от аптеката-аптекаря и той трябва да живее.
              Като излязох от аптеката изхвърлих лекарствата. Все пак и аз трябва да живея...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                Така е г-н Петров, напоследък доста се зачетохме на тема "отрови" в съвременния свят и мога да кажа само едно - блажени са невежите !
                Ако само се зачетете какво има в един сладолед на пръчка и ги потърсите всичките Е-та какво причиняват ще ви настръхне косата. Да от един сладолед на никой не му е поникнала 3-та ръка , но отровите са във всичко и навсякъде и ги поемаме постоянно и в огромни количества.
                Днес ще се обаждам в Централната лабoратория за химични изпитвания и контрол (ЦЛѝИК) София, да ги попитам къде подяволите мога да изследвам две краставици в България.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #23
                  От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                  Още ли не сте ги изяли тези краставици?
                  Докато намериш къде да ги изследваш,не само пестицидите в тях,а и самите краставици ще са се разложили.
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                    За всеки препарат си има карантинен срок. Спазвайте го и няма да сбъркате! Освен това , ако човешкия индивид не се адаптира към околната среда , как ще оцелее?
                    Вече няма нищо чисто. И разните там "био" продукти са пълна измишльотина - единствено набедени за такива за повече пари.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                      Ще помоля от тук нататък в темата да се пише единствено и само къде има лаборатории за изследване на зеленчуци.
                      От още акъл и поучения нямам нужда (акъл или имам достатъчно или не ми трябва и аз не мога да преценя )
                      Благодаря за разбирането !
                      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                        Вече няма нищо чисто. И разните там "био" продукти са пълна измишльотина - единствено набедени за такива за повече пари.
                        Не говори празни приказки. В моята градина знам дали пръскам с отрови. Вярно - добивите на са, като промишлено отглежданите, но СА био.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          Не говори празни приказки. В моята градина знам дали пръскам с отрови. Вярно - добивите на са, като промишлено отглежданите, но СА био.
                          Колега не се хаби , за някои хора дали е торено с амониева селитра или с естествен тор е едно и също. Познавам и хора които си тъпчат децата с какво ли не, щото по телевизията такава била рекламата. Всеки сам си решава.
                          Моля по темата!
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                            Не говори празни приказки. В моята градина знам дали пръскам с отрови. Вярно - добивите на са, като промишлено отглежданите, но СА био.
                            С каква вода поливаш- дестилирана ли? Къде живееш - на луната ли? Случайно да си видял червения пясък онези дни- и той ли е "био". Защо се заблуждаваш? Да , можеш да твърдиш , че сам контролираш нивата на пестицидите, фунгицидите и инсектицидите - ако това ти е "био"- добре. Ама на пазара така нареченото "био" - само етикета и цената саму " био"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Пак ти казвам, че излишно се шашкаш.
                              Всички зеленчуци се пръскат, с какво ли не. С тях хранят и бебета, и възрастни. Да си видял някой досега да е мутирал или увреден от използването на препаратите?
                              Това, че сега е модно всичко да е био и еко не означава, че е правилно. Експлоатира се чувството на човек, че иска да направи най-доброто за себе си. А пък родителския инстинкт на майките е и много по-силен, та те изпадат в истерия. Познавам една такава, и всички, даже мъжът и и се смеят.
                              Спазвайте си колкото пише карантинен срок за всеки препарат, и яжте спокойно. Нищо няма да стане нито на детето, нито на бременната.
                              Tук вече ще се обадя да питам едно нещо. Най-евтините консумативи ли сипваш на колата си? M10Д? Откъде знаеш за това, което твърдиш? Или от едната вяра и лично усещане без покритие? И не на последно място. Не всички имат проблем с финансовата част по осигуряване на био-храна. Понеже почти всеки път засягаш въпроса как сме се "набутвали". Да не дава Господ да тръгнеш по лекари, щото аз миналото лято ходих с майка ми. Да видиш тогава какво значи Набутване, ама с голямо Н.
                              Като си правих разни уреди за мерене на лъчения (бета, гама фон, електромагнитен фон) - смееха ми се. Сега не мога да си събера уредите, чакат на опашка колеги, приятели и познати. В понеделник пак ще ходя да ги нося на един познат, че съм му задължен за едни други неща.
                              Последно редактирано от Rabin; 14-06-13, 10:42.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                                На Колю това му е ежедневието, като гледам. Оттам знае.
                                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                                Колега не се хаби , за някои хора дали е торено с амониева селитра или с естествен тор е едно и също. Познавам и хора които си тъпчат децата с какво ли не, щото по телевизията такава била рекламата. Всеки сам си решава.
                                Моля по темата!
                                Би ли посочил по темата какви разлики виждаш и да коментираш какво значение имат? По въпроса за нитратното замърсяване - защото сравняваш с нитратен тор.
                                После може да обсъдим и комбиниран тор с микроелементи срещу естествен.
                                Аз бих започнал с кратък обзор за най-използваните десетина различни естествени торове и после бих проверил колко нитрати вкарват. За да не напиша нещо грешно, ако не знам.
                                Колю ви го каза - по-чистата храна е едно, "еко" етикет второ, еко истерията трето, и правилно произведената без залитане към нестандартни практики е четвърто. Повечето хора имат достъп до 2 и 3, дори да си мислят че плащат или си правят 1.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X