Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от змиите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да се отърва от змиите?

    и прави ли впечатление на змиите?

    Коментар


    • От: Как да се отърва от змиите?

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Това от "ВИНЕТУ" или от "КОННИКА БЕЗ ГЛАВА" беше?
      Карл Май-Рио де ла Плата. Несериозно, разбира се.

      Коментар


      • От: Как да се отърва от змиите?

        Това със ситната мрежа няма да помогне. Виждал съм ги смоците да се мушат по миши дупки и да се катерят по дървета.
        Цената на сярата явно е по-добра от репелента и явно пак ще трябва да кося у комшията, че и наоколу
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Как да се отърва от змиите?

          Не знам дали е от сярата или от това , че кося по-често и по-старателно, но в последните години не съм виждал при мен. А не е като да нямаше.
          Малко оффтопик - онзи ден ме вика съседа и ми показва ето това яйце , снесено в нещо като гнездо в живия плет между дворовете на около 1,50-1,60 над земята. Много му се чудихме птиче ли е или змийско, ако някой знае, да казва, че той за всеки случай го изхвърлил.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0422[1].jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5718546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0419.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5718547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0420.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5718548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0423.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5718549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0421.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5718550

          Коментар


          • От: Как да се отърва от змиите?

            Освен ако не е от питон или боа, чак толкоз голямо и само едно, надали е змийско.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Как да се отърва от змиите?

              Птиче е.

              Змийските едно че нямат твърда черупка, друго че са с по-сложна форма и трето че нямаме такъв размер змии у нас.

              Коментар


              • От: Как да се отърва от змиите?

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Карл Май-Рио де ла Плата. Несериозно, разбира се.
                Бях сигурен че е от там някъде. Спомен някакъв
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • От: Как да се отърва от змиите?

                  Първоначално публикуван от Grumpysaurus Rex Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  съживявам тази тема, защото имам проблем със змии на къщата. В същност нямам проблем със змиите, имам проблем със съседите. Изоставили са си местото и то се е превърнало в змиярник - буквално. Трябваше да минат от там камиони и бетонобъркачка, защото правим басейн в двора и се наложи да отстраним 2 змии в процеса. Естествено с една лопата просто ги изхвърлихме от другата страна на пътя, но проблема си остава.

                  След търсене в Гугъл попаднах на тази тема и видях, че сте нормални хора, които не искат да убиват безмозъчно други живи същества и подкрепям с две ръце.

                  Въпроса ми е дали тези уреди с вибрации и ултра звук под земята работят и ако сложа такива ще са достатъчни ли да опазят местото ми от змиите, които идват от съседа. Къщата ми е от скоро и намерих няколко кожи от змии под верандата. Окосих си двора, разкарах всички издънки от овошките, беше разкопан от багер и отъпкан от работници, но се притеснявам, че като вкараме басейна в употреба има шанс да ги привлича.

                  Не желая да си ръся почвата с химикали, бих помислил за защита около двора или за тези уреди, но не знам колко са ефективни, при положение, че съседното место е с трева до кръста и най - вероятно там им е леговището.

                  Ще съм ви благодарен за съвети какво да правя, не мога да изляза на глава със съседите, те са го обявили местото за продажба и не искат и да чуят моите забележки и молби да си оправят двора. Казаха ми "Купи го и прави каквото си поискаш" а цената му в сравнение с каквото предлагат е така, че никога, никой няма да го купи и най - вероятно ще седи така следващите 10 - 20 години ... аз не съм експерт, градско дете съм и си признавам, че като видя змия драсвам с 300 и обувките ми остават там ... кучето ми е женски Лабрадор, който като види друго живо същество иска да го обича и да си играят, так че не мога да разчитам то да ме отърве, освен това не съм привърженик на убийствата.

                  Плана ми е, да сложа каквито препарати има по оградата на двора плюс примерно 5 - 6 уреда с ултра звук за Overkill ефект.

                  http://vrediteli.bg/magazin/preparat...-vlechugi-ceni

                  http://www.otrovi.com/elektronen-ured-protiv-zmii-rr-2/

                  Двора не е голям - 30х10 метра е, но искам да съм 100% сигурен, че няма да има нашествие в басейна и т.н. защото мисля да правя къщата за гости и това ще изгони клиентите ... а и там няма да се живее 100% от времето и ще има седмици в които няма да има никой и басейна ще бъде покрит с покривало.

                  Благодаря предварително, моля не ме ебавайте много за коментара ми за градското дете

                  КОСМИК...дават го за треви,троскоти,плевели,и също е много ефикасно против влечуги. 1л. се разрежда в 20л. вода пръскаш двора ,градината карантината трае 45 дни преди засяване.
                  От 3г. насам пръскам с този препарат и една змия не съм виждъл.

                  Коментар


                  • От: Как да се отърва от змиите?

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    ...Малко оффтопик - онзи ден ме вика съседа и ми показва ето това яйце , снесено в нещо като гнездо в живия плет между дворовете на около 1,50-1,60 над земята. Много му се чудихме птиче ли е или змийско, ако някой знае, да казва, че той за всеки случай го изхвърлил.
                    [ATTACH=CONFIG]871349[/ATTACH]
                    Не е яйце на змия или смок. Единственото, на което ми прилича, е яйце на кукувица. Твърде голямо е спрямо гнездото.
                    А, въпросът беше за змиите - завъди си таралеж! Той пък ще ти донесе кърлежи!.. В Природата празно няма.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Как да се отърва от змиите?

                      Здравейте! Присъединх се към форума току що. От 10-ина дни насама, котката ми лови в двора змийчета, около 40-50см. Помогнете ми, какви са те:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2191.jpg
Прегледи:1
Размер:175.3 КБ
ID:5727390

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2190.jpg
Прегледи:1
Размер:185.5 КБ
ID:5727391

                      Коментар


                      • Тая змия ми прилича на каменарка или котешка
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • Тамън навреме му отговаряш
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X