Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Вече бая поразрових и съм убеден за 435. Само не разбирам защо в някои магазини пише препоръчителна дължина на шината 33-51 см, а производителя дава 33-45 см и дали реално може да понесе 51 см шина. Благодарско!
    Я погледни тук:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...11#post1595511




    mac-842-.jpg


    Последно редактирано от maystor; 01-09-11, 16:57.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Husqvarna или STIHL

      Тази тема няма да има край, всеки е доволен от своята, независимо коя от двете марки е.
      Истината е че трябва да се сравняват два модела от двете марки за да се избере подходящия, ще дам еди пример Хус 365 е най малкия модел използващ тази база докато щил 361 е най-големия изграден на същата база, двете имат почти еднакви възможности но хус има по голям потенциял, така твърдят зад океана. За домашни нужди взимай най-голямата която можеш да си позволиш финансово, независимо от коя от двете марки ще е.
      Според мен е важно сервиза и резервните части да са наблизо.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Husqvarna или STIHL

        Резервни части и за двете има достатъчно, консумативи също.
        От думите на сервизния ни техник (работя във фирма продаваща части и консумативи и за моторни триони, съответно имаме и монтьор) та от него и от практиката знам, че хускварна не зацапва толкова много въздушния филтър както щила (просто от хускварна са го измислили по добре)
        Ако на щил трябва да чистиш филтъра на всеки 20 кубика - на хускварна се чисти примерно на 50кубика дърва.
        Но не мисля, че това е недостатък или дефект, просто машината си иска грижа.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Husqvarna или STIHL

          За филтъра и зацапването му: от Щил пък твърдят, че този турбо ефект на Хуска, който почиства филтъра от по-едрите частици, набива по-фините във филтъра и в крайна сметка филтъра на Хуска трябва да се смени с нов по-рано от Щиловския.
          А ся де, кой крив, кой прав ?
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Husqvarna или STIHL

            Едно просто изчистване на филтъра с бензин и той става вечен,освен ако не го скъсате.
            0(-)

            Коментар


            • От: Husqvarna или STIHL

              Не е добре да се чисти с бензин , а с топла вода и веро. Почиства се много по-хубаво и не се зацапва. А по време на работа като наливам гориво, филтъра го минавам с малка четка за да му паднат по-едрите частици които са полепнали.
              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

              Коментар


              • От: Husqvarna или STIHL

                Филтъра на моите резачки ги издухвам с компресора. След това ги омаслявам с маслото, което ползвам за веригите, с цел да улавят и най-фините прашинки.
                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                Коментар


                • От: Husqvarna или STIHL

                  Колеги и аз съм пред дилема, чудя се за 460, дали е читава, почти 1500 лева е. За профисеонално ми трябва, щото 29тката идва слабичка на по - дебели дървета, тоест не че е слабичка, ама при дървета над 80 санти дебели не ми стига шината, а 460 си е с 50см шина, пък и да имам 2 една по - малка 290 и една 460, ама се чудя още. Не вярвам някой да си е купил такава за из двора да си кастри ябълките, но пък виждам, че има колеги разбират от щилки, нека да изкажат мнение. Примерно при сухи, твърди и дебели 29тката се озорва малко. 660 вече ми идва много голямо, пък и е почти 2 бона. Поздрави. Хусварни не ми предлагайте.
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 09-11-11, 10:04.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: До: Husqvarna или STIHL

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Изборът вече е направен виждам, само един съвет: слагай по 5-10мл. масло в повече в бензина, т.е. на 5 л бензин 110 мл. масло, и то само Хускварна или Щил.
                    За веригата - диференциално българско.
                    моята резачка я тракалям с 40 гр.на литър м10д вече 15 год.и нее трепнала като се има впредвид че на година режа минимум 150 кубика дърва

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      преди една седмица си купих от битака в орландовци едно китайско viki5200 чисто ново за 65лв в кашон.работи перфектно,първите 3 кубика ги изяде за норматив,много съм доволен за сега

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        Като минус на китайските, е меката верига. Общо взето трудно отработва зъба, без да се налага да се скъсява. И по-често трябва да се точи, за да не товарите излишно машината.
                        Плюс са евтините части.

                        Като вариант, може да се купи орегонска верига и шина. Но пък китайската верига е 11лв а шината 12лв. Та, знае ли се, кое е по-добре финансово.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Винаги съм смятал че STIHL е по добрата машина,но днес се заприказвахме с едни дървари,които добиват дървесина професионално,същите споделиха че са по доволни от Husqvarna,при по сериозния клас...
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            По-доволни са, защото работят с Хускварна от доста време. А дърварите са доста привързани към марката. В съседната група, ще работят с Штил, и съответно всеки ще хвали тях. Когато някой дойде с Хускварна в групата където се реже с Штил, обикновенно продава/заменя същата за да е в тон с групата и започва да хвали марката.
                            Отделно, че има унифицираност, шефа минава, купува масло - зелено/червено, резервни вериги, пилички и това се ползва от всичките в групата.

                            А новите модели не са това, което са били старите, като качество на изработка. Което важи и за двете марки.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              Комшията ми има такова Viki5200 добре работи, но шината се разцепи опреде, където е звездочката... още на второто рязане. Ако се смени със друга верига и шина предполагам ще е добре, но въпросът е дали си заслужава... те струват повече от машината. На 29тката ми е 50 и косур лева шината - 40см, а на 46цата е 110 лева роломатик S - 50см... то има машини за по - малко пари отколкото шината... отделно и вериги. На това вики му слагай една шина 38см и верига такава и ще лети...
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Не че вече не съм го писал, това са резачките. Дали Щил или Хуск, на който което име по- му харесва. Само дето Хуска има и още няколко имена - Йонсеред, Пртнер и МакКълък. Всичко друго е компромис. Приятел си купи за 70 лв. Стхил. Е - задра буталото на 2-рия кубик дърва.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X