Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Husqvarna или STIHL

    Имам известни наблюдения върху хора които си вадят хляба с дърводобив. Освен STIHL, друго не признават. Марката минава за нещо като Ролс-Ройс в бранша им. Сигурно има защо...

    Коментар


    • #92
      От: Husqvarna или STIHL

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Имам известни наблюдения върху хора които си вадят хляба с дърводобив. Освен STIHL, друго не признават. Марката минава за нещо като Ролс-Ройс в бранша им. Сигурно има защо...
      И аз, същото, само че Хускварна.
      Тоя спор е безмислен
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Husqvarna или STIHL

        Аз режа със Маккълош-Партнър рязал съм с Щилка и Хуксварна имам база за сравнение.Хускварната за мене е най добра.Един приятел се занимава професионално има 3 модела хуск;малка; средна и голяма и е на същото мнение .С моята 4 години си режа също без проблем -10куб. за 2часа- спиране само за гориво и газ до дупка!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #94
          От: Husqvarna или STIHL

          Хускварна са по масови това значи и по евтини консумативи и части ако се наложи.
          Последно редактирано от faster; 13-06-11, 22:44.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #95
            От: Husqvarna или STIHL

            Оооо далеч съм от мисълта да споря! Само споделям какво съм чувал от бригадите в планината под командването на шурея ми (лесничей)! Мечтаят за тази марка, като за шестица от тото-то иначе аз нямам грам опит и познания в тази област. Не искам да създавам грешно впечатление...

            Коментар


            • #96
              От: Husqvarna или STIHL

              Всичко е въпрос на предпочитания разбира се!Това не означава че Щил не са добри.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #97
                От: Husqvarna или STIHL

                Здравейте и от мен-Хускварна 40 производство 1998г.-купена 98г.
                реже около 20 кубика на година, невероятна машина, сменил съм само сегмент и лагер на коленовия вал щото брат ми режеше без масло в бензина, още съм с оригиналната шина и въздушен филтър.
                но пък не съм чувал лоши отзиви и за щил, според мен и двете са еднакво добри

                Коментар


                • #98
                  От: Husqvarna или STIHL

                  Аз,ползвам вече 4бр,.Хусгварна и съм имал и един Партнер,рязал съм много и със Щил,там нещата стоят като при Мерцедес и БМВ,въпрос на предпочитание.Тази година купих ме два триона от Англия един Хусгварна -455 и един Щил 390-за около средно по 600лв,защото тук цената им варира от 850 до 970лв. на мотор.Това са много добри триони,но немога да разбера защо в бедната ни държава,всичко е по-скъпо.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Husqvarna или STIHL

                    Здравейте при мен не е дилемата хуск. или щил, а между два модела щил 261и361.За 261-цата намерих доста материал из нета но за 361 почти нищо.
                    Та молбата ми е ако някой има наблюдения да сподели.

                    Коментар


                    • От: Husqvarna или STIHL

                      Аз ползвам два броя Stihl от 8 години - модел 361, а преди това модел 23. За модел 361 за тези 8 години съм сменял само пружини на съединител, при условие че всеки ден са рязали минимум 20 кубика. Модела е много добър и сполучлив от професионалната серия на Щил. Така, че е въпрос на избор - ако ти трябва резачка за по-едра дървесина, това е по-добрият вариант. Ако е за по-тънка дървесина - модел 261 предполагам е по-добрият вариант, тъй като е по-лек.
                      А относно кой е по-добър между Щил и Хускварна, и двете марки са добри, за разлика от всички останали марки, които са за професионален дърводобив .
                      Търпението калява силния и прогонва слабия.

                      Коментар


                      • От: Husqvarna или STIHL

                        361 не е кой знае колко много по - тежък от 261. Ако питаш мен си вземи 361. Доста по - мощтна е и рязането е по - леко. Става да я натискаш яко и в по - дебели дърва. Общо взето и двато моторни триона са професионални и устойчиви на големи натварвания. Пък и разликата в цената е около 200 лева.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Husqvarna или STIHL

                          Здравейте. Аз съм се спрял категорично на хускварна, но много се колебая дали да е 235 или 435. Втората има и зъби /ако така се наричат/ и е сякаш по-подходяща за моите цели. Ще режа различни дървета, не мисля да я ползвам за поваляне, освен ако не е крайно наложително. Предимно за дърва за огрев, но и за паднали в гората такива. Основното, което ме спира е двойната цена на 435. Някой има ли опит с някоя от 2те резачки да ми помогне в това чудене?

                          Коментар


                          • От: Husqvarna или STIHL

                            435! разликата между двете е огромна!По-скъпа,но много по-добра в всяко едно отношение.
                            0(-)

                            Коментар


                            • От: Husqvarna или STIHL

                              Вече бая поразрових и съм убеден за 435. Само не разбирам защо в някои магазини пише препоръчителна дължина на шината 33-51 см, а производителя дава 33-45 см и дали реално може да понесе 51 см шина. Благодарско!

                              Коментар


                              • От: Husqvarna или STIHL

                                Имам Щил от около 7 години и само добри отзиви имам за него.Всяка година режа по най-малко 10куб.см дървесина,като не се съобразявам с дебелината й.Още свещта не съм й сменял и работи безупречно.Само масло и бензин наливам и газ колкото може.Моята е Stihl MS 290, в бензина слагам по 25мл моторно масло Щил на литър гориво ,я за смазване на веригата М10Д.До сега съм сменил 3 вериги и мога да кажа че едната я съсипах от небрежност и това защото нарязах 2 кубика траверси.Като си избирах машината и доста се почудих коя да е от двете марки,но от съвети на опитни дървари разбира се избрах Щил.Ако съм пак пред същата дилема не бих се поколебал да избера марката,която се доказа толкова добре,че останах учуден.С всяка изминала година имам чувството ,че компресията й се увеличава.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X