Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna или STIHL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Husqvarna или STIHL

    Здравейте, искам да си взема моторен трион, но се двоумя между STIHL и Husqvarna, коя марка ще ми препоръчате?
    Husqvarna определено по-ми харесва като изработка, поне външно но предлагат една година гаранция, докато STIHL е с по-неугледни пласмаси, с чаплъци по пласмасата, но това нее критерий все пак но пък предлагат две години гаранция. Моделите са н който съм се спрял са:
    Husqvarna 365
    65.1 куб.см-4.6кс цена936лв.


    STIHL
    ms290 56.5куб.см-4.1 кс цена855 лв.
    Моля за вашето мнение понеже оста умуване падна и все немога да се реша.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    До: Husqvarna или STIHL

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Здравейте, искам да си взема моторен трион, но се двоумя между STIHL и Husqvarna, коя марка ще ми препоръчате?
    Husqvarna определено по-ми харесва като изработка, поне външно но предлагат една година гаранция, докато STIHL е с по-неугледни пласмаси, с чаплъци по пласмасата, но това нее критерий все пак но пък предлагат две години гаранция. Моделите са н който съм се спрял са:
    Husqvarna 365
    65.1 куб.см-4.6кс цена936лв.


    STIHL
    ms290 56.5куб.см-4.1 кс цена855 лв.
    Моля за вашето мнение понеже оста умуване падна и все немога да се реша.

    Взимай Хуса, По-добри са. Абе Мерц и Беемве.

    Коментар


    • #3
      До: Husqvarna или STIHL

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54020 Мисля че тази тема ще ти е от полза.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        До: Husqvarna или STIHL

        Преди година две имах същата дилема, даже мисля че и тема бях пуснал...както и да е. Идеята е, че изчетах де що има и накрая взех Хускварна. Имаше дребни неща които наклониха везните, досега работи без никакви проблеми, но и не се ползва професионално.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Husqvarna или STIHL

          Не съм специалист но покрай работата ми съм се срещал и говорил с много хора занимаващи се с дърводобив 90 % от тях залагат на Щил-а
          питал съм за някакво логично обяснение и най-логичното което съм получил е че предпочитат Щила за дърводобив на места с по малка надморска височина , докато Хускварната работела по добре в по високите части , и съм склонен да им вярвам , дават една поредица по Нешънъл джиографик за едни дървосекачи из Канадските планини и там забелязах че наистина ползват Хускварна ......
          знам че мнението ми няма да ти е много от полза но можеш да поразпиташ и за това
          поздрави !!!!

          Коментар


          • #6
            До: Husqvarna или STIHL

            Щил
            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

            Коментар


            • #7
              До: Husqvarna или STIHL

              Първоначално публикуван от maikallllll Преглед на мнение
              ...... дават една поредица по Нешънъл джиографик за едни дървосекачи из Канадските планини и там забелязах че наистина ползват Хускварна ......
              ...!
              И щилки имат, не си гледал достатъчно
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Husqvarna или STIHL

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                И щилки имат, не си гледал достатъчно
                сигурно не съм гледал чак толкова задълбочено

                Коментар


                • #9
                  До: Husqvarna или STIHL

                  Две равностойни машини.Штила по малко гори -по слаба-по ефтина като консумативи .верига дъска.Хускварна -повече гори по мощна по скъпи консумативи.Говоря за профи машини.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Husqvarna или STIHL

                    А за каква дейност ти трябва машината?
                    Спрял си се на професионални модели като гледам и хускварната си мисля ,че е твоята машина-по мощен двигател и по добро окачване
                    0(-)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Husqvarna или STIHL

                      Аз съм със "Мак", но съм ползвал и Хуск и Щил. Според мен Хуска е доста по-щадящ от към вибрации предавани към ръцете. Иначе всичките режат при наточена верига.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Husqvarna или STIHL

                        Ползвам Щил-MS-270 много съм доволен.С широката верига ,40 см-шина-много сериозна машина.Успех с покупката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Husqvarna или STIHL

                          Имам същия Щил.Ползвам го много рядко доволен съм.Но и двете марки са добри .Имах познат(лека му пръст) работи 18 години резач в горското по 8 часа на ден с Щил (е вярно по стар модел)преди да и прави някакъв ремонт по-двигателчето.От него знам че Щила са с два сегмента на буталото а Хусварната с един. Ще се въздържа от всякакви препоръки но ако сега ми се наложеше да избирам,бих заложил на Немското.(Това си е мое мнение и не ангажирам никой с него)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Husqvarna или STIHL

                            Трябва ми за лично ползване, на година нарязвам около 30 кубика дърва за огрев, но понеже съм максималист човек, искам голяма и надежна машина, пък с голяма резачка може да се режат и тънки дървета а обратното е мъка.

                            Незнаех, че кунсумативите на Husqvarna са по скъпи.
                            По нашия край STIHL е по-разпространен но това го отдавам, че преди 20-25 години горското ги наложи, докато ми прави впечатление, че по Рила и Пирин предпочитат Husqvarna.
                            И друго, при STIHL пласмасите сякаш са една класа по-надолу, знае ли някой къде се пройзвеждат, да не би случайно STIHL да имат завод в Китай, иначе на нея пише Германия.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Husqvarna или STIHL

                              За мен Husqvarnata по ми допада.Но можеби защото ползвам такава.
                              Константин Вълчанов.0888313247

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X