Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко пъти са ви откраднали нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    По времете на недоносчето цоциализъм ката ден!

    Коментар


    • #17
      Последните 10 години беше доста спокойно около мен. В този период живея в различни къщи в южните квартали на София

      Някакъв малоумник беше счупил стъклото на УАЗа заради празна шарена кутия вътре. УАЗът по рождение няма ключалки и освен това брезентът се откопчава отвън за секунди. Но - стъклото. Работещ, утвърден метод. Това беше някъде из града, не край къщата.

      Откраднаха ми кутията на перфоратора от двора с няколко свредла вътре, това в Драгалево. Самият перфоратор в този период беше даден назаем и после ми го върнаха.

      Някакъв умерено смотан телефон - и не знам как, може и аз да съм го посял някъде.

      Май че е това. Сумарно щети около 200 лева.


      По-рано беше някак по-различно. Общо 5 или 6 колела са ми задигнали.

      Полицаите в Студентски град ми свиха прибор за нощно виждане (домакинката им беше отключила да "проверят нещо").

      И много други неща.

      Коментар


      • #18
        Отговорите са сравнително малко за генерални изводи, но ...
        ако приемем, че отговорилите сме "представителна извадка", излиза че живеем в много крадлива държава - над 90% от нас са били обект на кражба и то повечето не-еднократно.
        И още - понеже "ние не крадем" то кражбите трябва да са дело на останалите 10%. Излиза, че масата българин е или много тъп или много търпелив ...
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          ... или и двете

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          .....ми тя кражбЪта си е национален спорт още от 9.9.44г имало е и пради това, но е имало и действащо законодателство за контролирането и.........

      • #19
        Ами то зависи какво имаме предвид под кражба. Например, ако "си вземем" от бачкането молив или ролка тиксо това кражба ли е?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Например, ако "си вземем" от бачкането молив или ролка тиксо това кражба ли е?
          А не е ли?

          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #21
            Краденето е въпрос на психологическо възприятие, аз до една възраст смятах за нормално да си "вземам, което ми се полага", след един момент обаче спрях да мисля и действам по този начин.

            Имейте в предвид, че на Запад много фирми и институции имат собствени правила на - съдене до присъда за ВСИЧКИ кражби, от руло тоалетна хартия или кламер до торба с пари, въпрос на принципи!

            Друга тема е, че държавната система, разбирай Прокуратурата както и в родината преследва само престъпления, които са лесни за преследване или такива, които са "назначени от горе"...

            Аз предпочитам да обясня на децата си, че кражбата си е кражба независимо от размера и обстоятелствата и едно престъпление не оправдава извършването на друго такова с цел постигане на "баланс" или "реванш".
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Стандартът на живот до голяма степен определя отношението към кражбата.
              Ако не можеш да си позволиш належащи неща, а пък си в голяма нужда - човек се изкушава....
              А междувременно инфлацията и надутите цени ти подриват и малките или никакви спестявания....
              Заплатата, която получаваш, почти напълно отива за битовизми, и почти нищо не остава...
              Безидейност и без перспективност....
              И още много други фактори потдикват....

          • #22
            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            А не е ли?
            За да не влияя на отговорите засега ще се въздържа от такъв.
            Но ако повечко хора отговорят на въпроса ще се учудиш за колко от тях това е в реда на нещата, то им се полага или едва ли не то в "включено в цената", "включено е в заплатата" и т.н.

            Ако не е изчезнало покрай миграциите и обновленията, във форума все още би трябвало да може да се намери дискусията в която някои разгорещено обясняваха, че горивото което остава вследствие на разликата между разхода на МПС по норматив и реаления такъв било собственост на съответния шофьор на камион, автобус или строителна техника.
            Един вид - това им се полагало, било тяхно рожденно право и т.н.

            Или накратко аршинът когато измерваме "какво ни се полага" и какво са ни откраднали много често е различен. Първият дори може да измери отрицателни стойности - малко си взех от полагашото ми се...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Отношението към държавната собственост е последица от едни 45 години. Може да се приеме, че се пренася и към сегашния работодател, нищо че вече не държавен.
              Обаче да ти влязат в къщата не е същото. Там цоциализЪма не ни е виновен. По скоро е въпрос на семейство.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X