Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко пъти са ви откраднали нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко пъти са ви откраднали нещо?

    Обирали са ми мазето, багажника на колата, чантата на плажа, парите за закуска ...
    Отдавна не се беше случвало, но за последните две седмици два пъти ми обраха вилата и поне веднъж претарашиха офиса в охранявана сграда с пропуски.
    Предполагам, народа се готви за "тежката зима", но ми е любопитно колко сме.
    Та въпросът е: Колко пъти са ви откраднали нещо през живота изобщо?
    37
    Над 10 пъти
    13.51%
    5
    8 - 10 пъти
    5.41%
    2
    5-7 пъти
    29.73%
    11
    2-4 пъти
    37.84%
    14
    Само 1 път
    2.70%
    1
    Никога, нищо
    10.81%
    4
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

  • #2
    Аз съм Сотаджия по рождение,мой имот не е обиран (за сега)

    Имам сот и камери на трите ми имота...на двата имам и големи кучета ...пит були , лабрадор...там където позволява....там където не може куче....жената пази!

    Една от колите ми се опитаха да я крадат от паркинга на градската градина в Бургас...алармата я спаси ...Преди месец каталозаторите на ЦРВ-то...пак не успешно....за сега водя по точки.



    Иначе в живота изобщо ...ми целия ми сегашен живот ми го крадат...но това е философска тема.
    Последно редактирано от Roninn; 31-10-22, 14:54.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Случвало ми се е и в соца и в демокрацията, не съм ги броил ....... и винаги ми е неприятно.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        Преди известно време ми свалиха две капачки от вентилите на колата посред бял ден пред магазин от голяма верига. А бяха само обикновени, пластмасови
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Някои крадци предизвикват артистични реакции

          Коментар


          • #6
            Над 10 пъти, последно телефон, ама него не броя, че беше в Хърватска.
            В България най-често колата е бил обект на атака като в два от случаите успях да сгащя мародера на място и да се разплатим както трябва.
            Мази, велосипеди, дребни електроуреди и инструменти.
            В повечето случаи причина е била собствената ми разсеяност. "Разграденият" двор ги предразполага към действие.

            Коментар


            • #7
              СОТ-а си струва, ако имаш какво да пазиш.
              При мен са задигнал 4-5 стари консерви (свинско и боб с кюфтенца), отворен буркан със старо кафе "Нова бразилия", 5 листа употребявана ЛТ-ламарина, стар канчок, мистрия и др. подобни.
              На обща стойност - горе-долу цената на СОТ-а за първия месец.
              Обаче поразиите и хаоса, който са оставили нямат цена.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • Danika
                Danika коментира
                Редактиране на коментар
                Аналогичен случай и при мен на вилата това лято, отворена консерва със сърми и вилицата в нея. Липсваха само дългите кабели на косачката (самата нея не я оставям там), но всичко вътре беше обърнато наопаки и счупени прозорците. Разправията беше и с подреждането и с тоталното пране на всичко, че ме беше гнус.

            • #8
              Въпроса е зададен много общо (Колко пъти са ви откраднали нещо през живота изобщо?) и отговорите няма да дадат ясен резултат за криминогенната обстановка към момента, а до колкото разбрах това е целта на анкетата.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Нямам толкова високи цели. Но всеки може да си вади каквито му е угодно изводи.

            • #9
              Не в хронологичен ред:
              1 - мазето
              2 - старата ми кола
              3 - колата на бившата
              4 - телефон
              5 - колелата ни
              6 - жилището на родителите ми
              7 - сегашната ми кола
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #10
                Има защо да се случва, нещата обикновено си имат обяснение. Примерно...

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  Батко, това са... сещаш се...
                  Скоро някой ще осъди прокуратурата, че се е почуствал обиден, ... как бяха другите адвокатски лафове... че примерно каскета на Главния... нещо не го кефи. Не знам някой дали се е сетил, ама подсказвам, белким почерпи после...

              • #11
                Всяка сутрин се докладват колко опита има през последните 24 часа за разбиване на обекти.Не мога публично да го оглася,но бройката е в рамките на нормалното за дадения период от годината.

                Забелязва се тенденция за намаляване ,спрямо 2020 и назад....на кратко ковида намали престъпноста.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тенденцията е за "незавеждане". Цитирам последния случай:
                  - комшия с опит: Не се занимавай с полицията, само ще те разкарват да пишеш. (Неговите ги хванаха, 3-та година се точи делото, а откраднатото не му върнаха защото нямал документи за придобиване);
                  - полицаят: Няма да пращам на прокурор, че само ще ви разкарват. Не си струва за 500-1000 лева щети.

              • #12
                Гепили са ми всичко,освен стинките в джоба...И от колата, и от мазето, и от апартамента...Последните три, защото не мога да дам отпор...А от стотинките в джоба имам белег на кратуната...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • drago_pishinkov
                  drago_pishinkov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз мойте стинки ги глътнах преди да ми ги вземат и имам белег другаде😁

              • #13
                Преди десетина години ми откраднаха детската дървена шейна. Може би е била на 40+ години, но здрава и напълно годна за ползване. Пиша го, щото никога не съм вярвал, че някой ще опре до такова нещо...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #14
                  Случвало се е. Но докато живеех в Сф повече от 10 пъти /това през миналия век/, в последните години само велосипеда на сина ми, който бях оставил за ремонт в гр. Търговище.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #15
                    В казармата ми гепиха няколко пъти чершафите за да правят партенки. Гепих и аз.
                    После няколко годинки от живота, докато живях и спях по паркове, мазета, гаражи, автомобили....
                    До преди някое време - сякакви бензинджии, касиери и т.н., дето ме "шлайфаха" с рестото, докато не почнах да плащам с карта. В момента е "модно" в магазините да се опитват да ме крадят, продавайки ми сходни, по-еФтини артикили, ама не ги жаля - излиза им през носът...
                    Веднъж ни откраднаха магарето на село, предполагам мангали... Тъпа история. Влизали са и за кокошки и подобни. Влизали са да крадът от на дядо къщата, ама там бях направил аларма по-яка от банките, а и комшиите бяха живи и идваха със сопите при нужда

                    Момента да ти гепян нещо е да го притежаваш, от тук - колкото по-малко вещи притежаваш и/или те не са последен кич или мода - толкова по-непривлекателна мишена си. Това не важи за кокошки и мисирки - там гладът диктува.

                    Мисля, че една тема "Колко пъти сте откраднали нещо?" ще е по-интересна. Само да не ми се прави някой на света вода ненапита, че през живота си не е гепил нещо - такива лъжци бягам далеко от тях!

                    Последно редактирано от p-pleven; 09-11-22, 10:32.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      Казармата не се брои. Там не се крадеше, всичко си беше държавно.
                      (Аз си признавам за едно кепе, без да се чувствам виновен)

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X