Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за безкабелна вертикална прахосмукачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Моят оффтопик коментар е - Такива пари, за такава вещ, само ме подсещат за лафа от оня виц - "Ово je стАндарт!"
    ...
    Ако е за проба, най-евтината, която все пак нещо може да чисти... Като ще е за дребни неща, защо са ми 40 минути работа с едно зареждане?!
    Последно редактирано от cecoa1; 22-09-22, 15:31.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      Решихме да изчакаме през ноември месец, когато дойде истинския "Черен петък", тогава може и да има някакви прилични намаления, при всички положения повече от 600 лв със включена отстъпка-намаление, не ни се дават за такава прахосмукачка, междувременно ако излезе в Лидл, първо ще прочета отзиви за тях в групата за Парксайд инструменти и после ще я вземем ако са добри отзивите им.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Моят оффтопик коментар е - Такива пари, за такава вещ, само ме подсещат за лафа от оня виц - "Ово je стАндарт!"
        ...
        Ако е за проба, най-евтината, която все пак нещо може да чисти... Като ще е за дребни неща, защо са ми 40 минути работа с едно зареждане?!
        Съвсем си прав

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          ...Ако е за проба, най-евтината, която все пак нещо може да чисти... Като ще е за дребни неща, защо са ми 40 минути работа с едно зареждане?!
          Не е задължително да ти трябва. Това е част от рекламата. А ако си по-податлив и внезапно решиш че ти трябва, още по-добре.
          Ако пък си съвсем "кекав", и си купиш и още една прахосмукачка за резерва, ти си сбъднатата мечта на търговеца.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Моят оффтопик коментар е - Такива пари, за такава вещ, само ме подсещат за лафа от оня виц - "Ово je стАндарт!"
            ...
            Ако е за проба, най-евтината, която все пак нещо може да чисти... Като ще е за дребни неща, защо са ми 40 минути работа с едно зареждане?!
            Там е работата,че най-евтината нищо няма да чисти,боклук-хвърляш си парите на вятъраПосле казваш,че всички не стават.А това,ДО 40 мин. означава,че на най-слабата степен от регулатора за силата на засмукване,докато е нова,евентуално,може и да изкара 40 мин,а може и по-малко.Колкото и да е,те не лъжат-все е ДО 40 минутиИ джипът с един резервоар изминава например до 500 км,ама е възможно и по-малко

            Коментар


            • piron45
              piron45 коментира
              Редактиране на коментар
              Има подробност, че джипа и след 10г пак ще минава да речем 500км с резервоар, а прахосмукачката отдавна ще е умряла.

            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Аа...тествам я дали бръмчи и колко дърпа още в магазина... Там ако изкара 1-2 минути на пълна мощност, с поизцедена батерия, значи с пълна батерия може и да докара до десетина минути, което според мен е съвсем достатъчно. После вече може да решавам дали си заслужава малко по-скъпа, но за 800 кинта, трябва почти да замества класическата прахосмукачка, и да има гаранция към 10 години...

          • #21
            Да си повдигна малко темата, тази от Лидл дето ще я пуснат сега в събота на Коледа дали става, макар че ми се вижда от една страна скъпичка за марка Silvercrest, поне да беше на Парксайд че имам отделно зарядно и батерии...? :

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:55.1 КБ ID:6904281

            По принцип чакам да излезе такава но на Parkside и да се предлага без батерия и зарядно които ги имам, така ще ми стъпи и по-евтино и по-смислено с оглед че имам две батерии на парксайд и две зарядни та поне да ги оползотворявам на макс...
            Последно редактирано от Еделвайс; 23-12-22, 09:57.

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Ако някой от вас я купи, нека драсне един ред дали е доволен как чисти?

          • #22
            В къщи сме с тази https://www.vacuflo.com/ и сме много доволни . Не е шумна , защото прахосмукачката е в гаража на 4 етажа надолу .

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              За голяма къща е добро решение, за двустаен апартамент, само акумулаторна и компактна

          • #23
            Да завърша темата, попаднах на прилична промоция за вертикална прахосмукачка на BOSCH с 10 годишна удължена гаранция след регистрация, много тих мотор и доста добре смуче като за акумулаторна такава, другото което много ме впечатли че е лека и е с комплект с 2 броя батерии, като така дават 80 минути общо време за чистене, също така батериите са стандартни и стават за всички други акумулаторни машини на BOSCH което е супер за мен, има готина докинг станция, хем стойка, хем и зарежда батерията, има и много накрайници, с една дума доволен съм:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:114.7 КБ ID:6906477
            Последно редактирано от Еделвайс; 06-01-23, 19:00.

            Коментар


            • #24
              Абе... Dyson си е Dyson. Да, вярно е, че е скъпа. Всеки път обаче, когато включа прахосмукачката или печката в кабинета се сещам за какво съм си дал парите. То и с Лада или с Трабант можеш да обиколиш света, ама кефа го няма. С продуктите на Dyson е същото- малка разлика, но съществена.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                Това което ме спечели че идва с два броя стандартни слайд батерии -18V от по 3Ah, които са 100% съвместими с акумулаторните машини на Bosch и спокойно мога да ги въртя с другите им машинки и с тяхното си зарядно, има и 10 годишна гаранция която е вече активирана онлайн, отделно сме разкарали всичките ни килими и чистим само на ламинат и теракота в коридора, идеална е за нашите нужди

                Въпросния Dyson, щяхме да го вземем ако бяхме решили да оставим килимите.

            • #25
              Днес успях да намеря идеалното място за докинг станцията на прахосмукачката, стана супер, нито ще пречи, все едно за нея е било това място

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230107_110918.jpg Прегледи:0 Размер:317.7 КБ ID:6906520


              Тук вече на мястото си и се зарежда:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230107_110835.jpg Прегледи:0 Размер:257.6 КБ ID:6906521

              Един път месечно ще въртя двете батерии, да не е само едната, като при нужда от повече време чистене и с двете батерии.

              Коментар


              • #26
                Както писах по-напред в темата - имам подобна Xiaomi.
                Някъде 450-500 пари я бях плащал. Уж я дават до 40 мин работно време и до 10 мин на МАХ. Реално не те подвеждат защото има думичката "до" 😁.
                Само дето 40-то минути са 10, а 10-то минути са една минута.
                Преди дни взех от приятел назаем чисто нов ъглошлайф на водеща марка, на батерии, струва към 600 лв.
                Ами същата работа, няма база за сравнение с машина включена в контакта.
                На същото мнение съм и за електрическите коли...
                С две думи за себе си съм си направил заключението, че на батерии уред - само в краен случай и при голяма необходимост от мобилност. Просто още сме много далеч от тая технология на батерии...
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  С въпросната прахосмукачка само с едната батерия и то с две черти от три на максимална мощност, успявам да изчистя хола, спалнята, кухненския кът, много е важно да уточня, никъде няма никакви килими, само на ламинат и плочки, с килимите със сигурност няма да ми стигнат и 3 батерии, отделно че няма и да ги почистят хубаво, тези акумулаторните са перфектни за гладки подове, идеални са, затова и купихме такава след като изхвърлихме килимите с кеф .

                  Толкова сме доволни как бързо, лесно, удобно и хубаво чисти, че голямата с кабела, вече е на заслужена почивка.

                  п.с. Същото е и с акумулаторните ми инструменти, преродих се тях, удобството да работиш с тях без да опъвам кабели е голям плюс, ако имахме финансова възможност веднага бих си купил и 100% електрическа кола, за градско ползване ще е идеална
                  Последно редактирано от Еделвайс; 08-01-23, 08:20.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Еделвайс съвет от мен : Запази си кабелната прахосмукачка.
                  От трите прахосмукачки които имам (с кабел, на батерии и робот), най-ми прави кеф вече, когато ползвам тази с кабела и контакта.. 😁

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кабелната е в долен кухненски шкаф, без да я вадя, само изваждам гофрето и с нея чистя мъховете от филтъра на сушилнята, установих че с нея се изчиства бързо и филтъра на акумулаторната прахосмукачка, стана перфектна комбинация

              • #27
                Да размърдам темата... 🙂
                Робота след няколко месеца го разкарах, писна ми да му слугувам.
                Безкабелната прахосмукачка Xiomi ще заминава и тя в кофата вероятно. Батериите умряха напълно за около 2 години работа, като последните месеци си беше мъка да се ползва.
                Обиколих 2-3 сервиза да питам за смяна на елементите, оказа се, че са 8 на брой и ми искат по 18 лв/бр, като хората ме предупредиха, че със сигурност няма да изкарат колкото оригиналните.
                Та в този случай вече окончателно приключих с без кабелните смукачки. 😁
                Сега си търся нещо бюджетно, пак вертикална но с кабел. На практика предимството е във формата, не точно в това, че е без кабел.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кабела малко или много те ограничава да си гъвкав а и много по-бързо и леко се чисти на неудобни места, точно кабела беше причината да преминем на безкабелна и се родихме.

                  За прахосмукачка с кабел отиди до някой от големите Техно вериги, хващаш подред от изложените им мостри и ще видиш дали те устройва като тежест, баланс, удобство и си готов с избора

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  И как точно ще го ограничи кабела!? Все пак тоя кабел не е един метър!😉

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ще има някакво неудобство при кабела при преместването от стая в стая, но няма пък да е кой знае какво.
                  Но пък има и предимства, които не са маловажни.
                  Едното е, че няма като мен да се чудите кой аджаба да смени батериите, колко ще струва, колко ще карат новите и струва ли си ?
                  Второ, мощността и това, че след 5-10 минути пак е същата мощност е голям +.

              • #28
                @krassitch коментира
                Днес, 19:18
                Кой номер са тези елементи, за който ти искат по 18 лв?Еднакви ли са?

                Първоначално като я оставих в сервиза, говорих с техника и предположенията от мен и него бяха, че са 18650.
                Обаче като ми се обади, думите му бяха, че били някакви "усилени" - каквото и да значи и цената е по 18 лв.
                Аз продължавам да си мисля, че са 18650, може би не им се занимаваше, но и такива да са, не знам дали има смисъл при цена от около 12-13 лв.
                Ето това е снимка на модула с батериите.

                П. П. Току що я отворих, 18650 са.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240311_194354_copy_2048x1536.jpg
Прегледи:156
Размер:531.4 КБ
ID:6959342

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240311_194333_copy_2048x1536.jpg
Прегледи:154
Размер:453.3 КБ
ID:6959343





                Последно редактирано от cnc82; 11-03-24, 18:45.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #29
                  Да ти кажа,силно ме съмнява да са умрели всичките. Като нищо само 1-2 да са се гътнали. Аз от тоци нищо не разбирам,но предполагам ще е възможно да се провери,коя батерия е жива и коя умряла. А защо си мисля така : имам челник с батерия 18650 . Всички дето съм ги купувал от магазина са пълен ташак. Дадоха ми батерия от лаптоп,умряла и захвърлена от години. Имаше 2 или 3 умряли елемента. Един си оставих за мен,другите ги подарих. Над 7-8 години я ползвам тая батерия и е в пъти по-добра от купуваните от магазина. Пиеди малко отворих батерия от лаптоп изхвърлена предитповече от 5 години. Да видим какво ще излезе от елементите.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Много е възможно да си прав.
                    Но не се бях замислял за това.
                    Ще проверя тази вероятност и за в момента още няма да я отписвам.
                    Благодаря за идеята !

                • #30
                  Такива батерии има с цена от 2,50 до над 30 лв/брой.Какво е конкретно качеството, и кога са произведени не се знае

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X