Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за безкабелна вертикална прахосмукачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за безкабелна вертикална прахосмукачка

    Привет колеги, препоръчайте ни читава марка и модел за вертикална безкабелна прахосмукачка, харесали сме си от този тип като на снимката, при който да може да се отделя малката прахосмукачка от основата, знам че най-важно е батерията и смукателната и мощност, бюджет максимум до 600 лв?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220919_085727.jpg
Прегледи:1222
Размер:78.6 КБ
ID:6890908
    Важното е батерията да изкара поне 5 години при правилна експлоатация, ползва ли някой от вас такива прахосмукачки и отзиви?

  • #2
    Всичките от тоя тип са т@шак работа за основна и единствена прахосмукачка вкъщи. Причината е малкия контейнер който се задръства от малко боклук и мъхчета. За да изчистиш се налага по 2-3 пъти самия контейнер да бъде изхвърлян. Удобно е че е безкабелна, но не е панацея.
    Аз лично си купих робот, хубав модел и си го пускаме по веднъж или два пъти в седмицата с мопа. Килими, китаници, малки подложки и каквото се сетите там съм забранил вкъщи. И двата етажа са само на ламиниран паркет. Робота си върши идеално задачите, а за малки ъгълчета и недостъпни нему места имам куче марка, такава вертикална. Докато е чист филтъра си смуче перфектно, но след 5-тия косъм и малко други боклучета рязко му пада смукателната мощност.
    Именно затова те съветвам да не даваш много пари за такъв тип прахусмукачка с малък контейнер, пък било то и безкабелна. Купи си робот, ако все още нямаш и някаква безкабелна за да си обираш прахоляка по кюшетата.

    Успех

    Коментар


    • #3
      PHILIPS FC6725/01SpeedPro 21.60 V си взехме преди няколко месеца, върши ни работа , робота не може да почисти навсякъде (имаме) да не говорим, че и колата си чистя с тази.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        Е нали и аз това казвам, че с робота не може навсякъде. Филипса изглежда много читав, но все пак незнам как си чистиш колата когато е изваден дългия накрайник, без да ползваш гофрирана тръба

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Е, колкото може, когато на автомивките не работи прахосмука

    • #4
      Дори и най-скъпите не могат да вършат работата,която ще извършат тези на ток.Но този бюджет не стига за що годе читава.Трябва да се удвои,и пак не се знае акумулатора колко ще издеяни...

      Коментар


      • #5
        Ползвам такава пръчка от Е- маг. За основна не става, но чисти добре и удобството от липса на кабел е незаменимо! Няма смукателна сила, но мойта е с електромотор на четката долу и събира всичко, а всмукването е само за качване на боклука в контейнера. Контейнерът се изсипва за 1 минута в боклука и готово!
        Ползваме я 2- 3 пъти в седмицата и мога да кажа, че след това с голямата няма много за почистване!
        За мен си заслужава да има такова чудо вкъщи!
        Марин Райковски

        Коментар


        • #6
          Удобството е несравнимо, пратихме на село нелош Филипс само защото на никой не му се занимаваше да я вади и сглобява а после прибира. Да не говорим за обиране на паяжини какви логистики с кабели и контакти трябваше да правя че са мина по всички ъгли в стаите
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #7
            Купих някаква Xiaomi безкабелна преди няколко месеца. Към 450 пари я бях взел. Върши работа за всекидневно чистене, но не е кой знае какво. Контейнера се чисти на 2-3 дни. При нас е практична, защото мощната стационарна прахосмукачка няма къде да я съхранявам, тъй като е малко жилището ни. Нея я държа на тавана и се ползва веднъж в седмицата най-много. Имам и робот, но напоследък почти не се ползва, добре че не взех скъп. Просто ми писна да вдигам столове, маси, табуретки и т. н. преди да го пусна.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #8
              Маркетингът е велика наука. Четейки темата оставам с впечатление, че успял да накара доста хора да си купят 3 (три) различни вида прахослукачки.
              А може би ви трябва четвърта - за строителни отпадъци. Да почиствате когато правите ремонти?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #9
                Бош като от снимката смених 2. Батерията дава фира след около година и малко. Удобно е за нещо дребно да позачистиш набързо.

                Коментар


                • #10
                  Да, позна , имам точно 4 , вкл за строителни боклуцин
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #11
                    Имаме професионална прахосмукачка Керхер от сивата им серия 2200 W, супер е, но е голяма, тежка и неудобна за често ползване, използваме я главно за килима, идеята за вертикалната прахосмукачка е предимно да чистим по ламината и труднодостъпните места с лекота, нека да вдигнем малко бюджета на 800лв, кое ще препоръчате, чета добри отзиви за тази марка Dyson, която не я бях и чувал:

                    Ето тази марка и модел например:


                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20220920_111024.jpg Прегледи:0 Размер:117.1 КБ ID:6891032

                    Отзиви за тази марка Dyson, много ги хвалят от бг мамите, специално за тези марка вертикална прахосмукачка?

                    Коментар


                    • Николай Колев
                      Николай Колев коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз имам четири такива.
                      Купих ги от битака в Сливен миналото лято като нови по 40 лв парчето.
                      Може би са по стария модел.
                      Вършат работа но чак 40 минути нон стоп не карат.
                      Може би 20 -25 минути без прекъсване държат със сигурност.

                  • #12
                    Засега май ще е добре да гледам офертите, които дават официална 5 годишна гаранция след регистрация на продукта, но може и да има уловка, тя е дали покриват и батерията за тези 5 години, че много често дават гаранция например - 6 месеца за батерията и две години за самия уред, все пак в случая батерията много често е по-скъпа от самия уред?

                    Коментар


                    • #13
                      Тъкмо днес умувах за Dyson, но си ги открил, общо взето са качествени и скъпи. Жената е луднала по техен сешоар(няколко накрайника всъщност+ самия уред) за 500лв
                      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                      Коментар


                      • I.Stoyanov
                        I.Stoyanov коментира
                        Редактиране на коментар
                        А моЙта по подобен сУшУар на Дайсън за 1к лева. Тия нещо са мръднАли.

                      • Dilyan Zagorchev
                        Dilyan Zagorchev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Жените, нали 🤣🤣🤣
                        Шегувам се.

                    • #14
                      Един офтопик: По тоя въпрос почнеш ли много да слушаш жената, хаир няма да видиш. Ти пак си я слушай, но с мярка. Истинска история от преди няколко години. Жената в продължителен период от време ми мрънкаше, че старата прахосмукачка не е добра (беше от тези с хартиените торби и ги сменяхме на 4 почиствания) и оставал прах след нея. Видиш ли качвала го по мебелите. (Живея в тих квартал но на оживена вътрешна улица.) Зле било за децата....и.т.н.
                      -Добрееее- викам и. Каква искаш?
                      -Ми такава с воден филтър- той лови всичко.
                      -Хубаво- викам. Искаш ли Рейнбол?
                      -Иииии много яко може (тук акъла и сработи) ма толкова пари за една прахосмукачка е тъпо. ( и това е божата истина)
                      -Така е- викам, ма нали за доброто на семейството.
                      Разбрахме се да взема някаква друга (хубава) с воден филтър. И взех.
                      -Аууу ми тя много яко смуче. Много хубаво чисти ма ми вдига килимите и пътеките (в стаите сме с истински паркет, а в коридорите мрамор но някои се хлъзгат и падат и за това има килими и пътеки) много тежи с тая вода, ми то ако не хвърлиш водата след едно почистване започва да смърди.(аз чистя водния филтър, но се случва да ме няма за извстни периоди от време) И за капак- пак има прах по мебелите. По малко, но има.
                      Аз вдигнах рамене и нищо не казах.
                      Мина се извстно и пак се почна старата песен на нов глас:
                      - Дай да вземем една прахосмукачка робот. Много са яки. Можем да я включваме, като сме на работа. Тя ще чисти (готви, пере, и няма да гледа телевизия) докато ни няма.
                      Викам добре- ма килимите, пътеките?!? Какво правим?
                      -Ми ще вземем такава дето може да се качва на такива и такива прагове, става за килими и.т.н. (с две думи само, където кафе не вари според рекламите на търговците)

                      Речено-сторено. Взехме най- високата от средния клас.(нарочно не споменавам марки да не става полемика)

                      Ден 1. Пуска я тя по телефона. Прибира се преди мене и о ужас! Тъпата "противотанкова мина" се оплела в едните ресни на килима (Изненада!!! Имали сме килими с ресни.) Въртяла, сукала, мъчила и на края ме чака. Като се прибрах един час си играх за да разкача робота от килима. Даже се наложи да съсипа килим за хххх лв. за да реша проблема.
                      От тогава-робот,робот, ма работи само под наблюдение. Да не говорим за батерията, която още след 6-тия месец вече не беше същата. Да не споменавам за ъглите- вие това си го знаете.

                      Сега пак чувам изречения за някаква нова и по-добра.
                      И познайте- ще е за 100-тина лева с хартиена (или с каквито ги правят сега) торбичка.

                      Стана малко като приказка. Дано сте се позабавлявали!

                      Но е самата истина....


                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Вярно е, много често точно така се получава

                      • bullet_pk
                        bullet_pk коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ние сме до етапа с водния филтър. Взехме евтина - Crown. Наистина смуче много яко, но и останалото е вярно. Робот няма да купя.

                        Старата прахосмукачка щяхме да я караме на село, но за сега стои на терсата и като се наложи аз да чистя, си чистя с нея. Жената да се оправя със смърдящия кютук.

                    • #15
                      Има и друг вариант, ако пуснат такава в Лидл на Парксайд без батерия, че имам два броя батерии от други машинки на Парксайд, бих се възползвал от ниската му цена, ако не ми хареса и не ми върши работа, мога да я върна, но не знам кога и дали ще предлагат такава прахосмукачка в Лидл...

                      Коментар


                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        От няколко месеца връщането на техника и други стоки в Лидл не е както беше...
                        Вече не приемат стоката защото не ти харесва, а ако излезеш с номера, че е развалена или я заменят с нова или пращат на ремонт.

                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        ако има вид на неизползван и в заводската опаковка, приемат.
                        снощи върнах, макар и в кауфланд една лапма и душ като казах истината - не ми вършат работа.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X