Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на моторен снегорин за двора.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на моторен снегорин за двора.

    Здравейте.
    Както пише в заглавието, чудя се какъв снегорин да взема. От дете чистя двора на вилата - пространството пред къщата и гаража и автомобилна алея около 150-200 метра. Вилата е в планината, сняг не е като да няма. Чистенето на пресен сняг вечер успокоява нервите и изтрива дневното напрежение, особено когато вали тихо. Сега обаче, на 50+ и ходейки през няколко седмици натрупания сняг е проблем, независимо че децата растат и помагат.
    Та чудя се, какъв снегорин да купя. Трябва да е достатъчно мощен и здрав, така че да се справя със стар сняг; Да не умре веднага, ако удари камък или буца лед. Да има електрически стартер, да има фар. Не е необходимо да е с голяма работна ширина, мога да мина веднъж в повече. Естествено да има самоход, скорости напред и назад. Видял съм какво се предлага, виждам добри неща на Хонда и на Хускварна. Виждат ми се доста скъпи обаче, търся нещо на по-нормална цена. Интересуват ме мнения на хора, притежаващи такава техника.
    Благодаря!

  • #2
    Вземи си мотоблок с вом.
    напролет ще закачиш косачка
    фар не ти трябва. Лед прожектор с бактерии върши в пъти по добра работа.
    стартер също не е важно, двг ако е в ред пали до второто дърпане, включително китайски. Говоря за <15кс, на теб всичко над 5кс ти върши работа.
    Последно редактирано от turtey; 14-12-21, 15:48.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Не си представям да тикам мотоблок. Не кося толкова много. Не ора, не сея. Гледах и някакви моторни метли, на които може да се постави приставка-ротор за сняг.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Ти си знаеш.
      Той не се тика по принцип, върви си съвсем сам. Отделно може и да се возиш ако не влече.

  • #3
    Имам от 3 години роторен снегорин Muray,с двигател Брикс 7к.с.,69см ширина,колесен и и върши идеална работа.Имам склад и като падне дебел сняг трябва бързо да разчистя един двор къ 300 квадрата,за да могат да влизат клиенти и аз да товаря с мотокара.Чистя го за половин час дори и 40см сняг,като половината сняг хвърлям на едната страна,половината на другата.Не мога да си представя колко време ще ми отнеме да го изрина с греблото.Има всякакви китайчета,които също ще вършат работа,а има и втора употреба(моя е такъв)маркови.Моя съвет е ако ти трябва маневреност да си вземеш колесен,а за широки зони може и верижен,но все пак придвижването му е по-тегаво.Моя има и стартер на 220в..
    П.П.Ако тръгнеш по пътя на Търтея можеш и едно JSB да си вземеш за ринене,па можеш да копаш и на комшиите за основи на къщи.
    Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 14-12-21, 20:38.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Колесен ще бъде. Тази марка Muray е май някаква канадска, не откривам такива в БГ.

  • #4
    Някъде около 2007 година си купих втора употреба внос от Великобритания снегорин с бензинов двигател Текумзе. Беше му клеясало кранчето под резервоара и горивопровода се беше разкапал. Има фар със светеща жълто халогенна лампа. Има стартер, но генератора НЕ дозарежда акумулатора. Още при първото снегоринене ротора докопа колан от автомобил, който се намота и скъса 6 мм осигурителен болт. Смених го с обикновен "кашкавален". За 1-2 сезона се изяжда и се къса. Привода е със зъбчатки. Има 5-6 скорости напред и 2 задни. Купих акумулатор, който до следващата зима умря. Тогава опитах да го паля със стар акумулатор от ЮПС-пак пали. Но до следващата зима и той умрЕ. Пробвах другия от сваления от ЮПС. Но той вече си беше умрЕл. Създава ми пробелми само карбуратора. Уплатненията изпускат и отново тази зима ще търся помощ от приятел. Като мощност е много як, рине 50 см мокър сняг, но от време на време изходящата тръба се задръства. На фона на китайците го придобих за безбожно висока цена от около 1750 лв, но НЕ съжалявам.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #5
      Вземи си едно тракторче за, сложи ми една дъска отпред и си готов.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • Savov
        Savov коментира
        Редактиране на коментар
        Не ми трябва трактор. Обмислям работно атв с дъска отпред, но цените стават други.

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        От тази изходна точка тръгнах и аз.
        Вече съм писал в този форум за сагата със снегорин и АТВ.
        Само не знам как да ползвам търсачката, че паметта ми изневерява.

    • #6
      Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
      Здравейте.
      Както пише в заглавието, чудя се какъв снегорин да взема. От дете чистя двора на вилата - пространството пред къщата и гаража и автомобилна алея около 150-200 метра. Вилата е в планината, сняг не е като да няма. Чистенето на пресен сняг вечер успокоява нервите и изтрива дневното напрежение, особено когато вали тихо. Сега обаче, на 50+ и ходейки през няколко седмици натрупания сняг е проблем, независимо че децата растат и помагат.
      Та чудя се, какъв снегорин да купя. Трябва да е достатъчно мощен и здрав, така че да се справя със стар сняг; Да не умре веднага, ако удари камък или буца лед. Да има електрически стартер, да има фар. Не е необходимо да е с голяма работна ширина, мога да мина веднъж в повече. Естествено да има самоход, скорости напред и назад. Видял съм какво се предлага, виждам добри неща на Хонда и на Хускварна. Виждат ми се доста скъпи обаче, търся нещо на по-нормална цена. Интересуват ме мнения на хора, притежаващи такава техника.
      Благодаря!
      Попитай колегата dragozow, той ще ти предложи няколко модела и марки, в работата ми ползваме снегорин на Хукс, има си самоход, пали с манивела и на ток от контакт със стартер, има и подгрев на ръкохватките, полезна екстра че иначе замръзват пръстите, задължително се работи с ушанка и скиорски очила, при лек вятър срещу теб, така се посипваш със сняг че замръзваш и не виждаш нищо от снега по очите ти и лицето, приличаш после на бяла мечка

      Коментар


      • Savov
        Savov коментира
        Редактиране на коментар
        Да, надявам се колегата dragozow да се включи. Това за насрещния вятър и ръкохватките не го бях обмислял.

    • #7
      След като преди седмица ринах сняг в продължение на 4 часа, сега следя темата с интерес.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #8
        Ето от тия купих моя:https://www.cars.bg/company/speciala...61a2760f06a599,
        имат няколко,разгледай ги.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #9
          Аз имам един малък като този ,работи като два големи а е много лек и удобен.https://www.youtube.com/watch?v=Xh10GL89WNM
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Клипа е пуснат на нереално висока скорост.

        • #10
          Влизам в една дилема - Хускварна, базова цена 2600 лв или този италиански китаец - Снегорин Oleo-Mac ARTIK 56 EL. Сходни параметри имат, втория е на цена 1380лв. Ясно е, че при два пъти по-ниска цена не е с качеството на първия, чета обаче не лоши отзиви за марката. Вие имате ли впечатления от инструменти Oleo-Mac?

          https://oleomac.bg/product/285/snego...tik-56-el.html
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_770.jpg
Прегледи:398
Размер:33.1 КБ
ID:6799874

          Коментар


          • gimax
            gimax коментира
            Редактиране на коментар
            Oleo-Mac си е стара италианска марка,нищо кетайско нема.

        • #11
          Не съм ползвал олео мак, но ми е правило впечатление, че едни озеленители ги ползват професионално.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #12
            Имам моторрна коса олео-мак и мисля,че е на нивото на Щил и Хуск.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • #13
              Ето го новият боец. Пресни снимки от тази вечер. Има и клип, за съжаление не успявам да го кача.

              Доволен съм, справя се без никакъв проблем със стар замръзнал и утъпкан сняг.​
              Последно редактирано от Savov; 22-12-21, 21:07.

              Коментар


              • Skorpion_BG
                Skorpion_BG коментира
                Редактиране на коментар
                Аз не виждам снимките!

              • Savov
                Savov коментира
                Редактиране на коментар
                При мен изглеждат ОК.

            • #14

              Коментар


              • #15
                Да разведрим обстановката около войната. Пускам малко снимки и давам отзиви.
                Така, Олеомак се произвежда в Китай и е с мотор Лончин или нещо подобно. Тази зима има доста сняг и се накефих на машинката. Почти нямам забележки. С акумулатор е, пали по-лесно от колата. Справя се чудесно с всякакъв сняг. На вала има едни предпазни щифтчета, чупят се като засмуче някой голям камък. Разните декоративни лампички, поставени от жена ми на 6 мм арматурни железа ги навива елегантно на вала и трудно ги размотавам после.
                Ето и малко снимки от тази вечер.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_185826.jpg
Прегледи:232
Размер:142.1 КБ
ID:6831068
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-10eb1a6b0a13a51ac10a6e6e22d06316-V.jpg
Прегледи:224
Размер:178.8 КБ
ID:6831069
                Това е положението, пристигайки на вилата.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_194027.jpg
Прегледи:286
Размер:264.6 КБ
ID:6831070
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_200310.jpg
Прегледи:219
Размер:228.0 КБ
ID:6831071
                Това е от предния и задния двор.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_200319.jpg
Прегледи:218
Размер:275.5 КБ
ID:6831072 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_200443.jpg
Прегледи:231
Размер:193.3 КБ
ID:6831073
                Има ли лимит китайската сила?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_201215.jpg
Прегледи:229
Размер:215.9 КБ
ID:6831075
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220311_201019.jpg
Прегледи:225
Размер:166.0 КБ
ID:6831074
                Поздрави и лека вечер!

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Браво, да ти върши дълго време работа

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Супер е! само сняг да има...

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X