Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна коса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчна коса

    Здравейте колеги. Търся си някаква хубава ръчна коса. Имам и моторна, но понякога ми се налага да кося и по- дребни площи, за които, не си струва да паля моторната. А и ръчното косене си има свой собствен чар. Преди години гледахме животни и съответно около 10дка люцерна. Косеше се на ръка. С времето всичко затихна и косите изчезнаха от дома - поизтрошиха се, също не съм вижда отдавна да се продават такива неща по битаците. Та, от къде мога да си поръчам нещо грамотно, което ще е надеждно и ще работи? Едвали в днешно време се ползват такива неща устремено, но благодаря на помогналите.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B5%D0%BD%D0%B5

    Имаме интересна тема по въпроса.
    Ако 10 декара сте косили на ръка /даже да е било миналия век/ - поздравления. Ние с дядо оправяхме само два декара.
    Коси има по всички големи железарии, че и по-малки. Отделно по веригите.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Здравейте колеги. Търся си някаква хубава ръчна коса. Имам и моторна, но понякога ми се налага да кося и по- дребни площи, за които, не си струва да паля моторната. А и ръчното косене си има свой собствен чар. Преди години гледахме животни и съответно около 10дка люцерна. Косеше се на ръка. С времето всичко затихна и косите изчезнаха от дома - поизтрошиха се, също не съм вижда отдавна да се продават такива неща по битаците. Та, от къде мога да си поръчам нещо грамотно, което ще е надеждно и ще работи? Едвали в днешно време се ползват такива неща устремено, но благодаря на помогналите.
      продават се, 2 от големите хипермаркети проверих, и в двата има

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kosi.JPG
Прегледи:287
Размер:72.6 КБ
ID:6743861
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Коса и дръжка има във всяка железария (буквално), ама това, което продават, са по-скоро заготовки. Купуваш и...трябва да клепаш, да остриш...а това вече иска опит, който се придобива много бавно. Иначе коса на село имам, горе-долу мога да я докарам до положение да коси по-дебелите треволяци, ама както дядо ми я правеше-да можеш да подравниш райграса на игрището с нея...не мога.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          Това с ъглошлайфа и диск с шкурка и аз съм го играл. Не става. Трябва си клепане.
          Последно редактирано от santaclash; 27-05-21, 01:09.

        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          И едно време е имало пили и камъни за заточване. Дядо ми винаги е клепал.
          Аз като тарикат съм жулил с шлайфа или пилата, ама ефекта е краткотраен..

        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Предполагам ,ама няма време .Някой ден ще я клепам ,ама няма да е скоро .Иначе навремето прадядо ми ми даваше да клепам ,ама беше много отдавна .

      • #5
        А такава ръчна косачка върши ли работа!?!

        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #6
          Аз още си пазя дядовата... жената ми се подиграва ама... спомен си ми е... от любим човек...
          Едно време можех и да ги кова... Ковеш един два пъти в годината най-много... а като косиш - точиш с камък..
          По железариите съм виждал, но с пластмасов рог... Ти впрочем каква търсиш, че до колкото знам има с един и с два рога, според зависи в кой край на татковината си?

          П.П. Бе пиши в гуглето "Ръчна коса за трева цена" и си избери... има и нови модели некакви, ергономични незнам си кви си..
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X