Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко кубика вода използвате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко кубика вода използвате

    Привет колеги, бих искал да си сверя часовника с вас, колко кубика вода изразходвате в домакинството ви, за апартамент става дума, ние сме двама възрастни с едно малко дете и бебе, от около две години плащаме само за студена вода, между 45-65 лева, изразходваме между 17-20 кубика вода за месец, нормална ли е тази консумация, все ми се струва много да плащаме 45-65 лева за студена вода, всеки месец плащам около 45 лева, като на всеки трети месец има леко изравняване и плащам тогава 65 лева, когато живеех сам и още не бях семеен, плащах 7 лева за студена вода, при вас как е?
    Последно редактирано от Еделвайс; 06-05-21, 11:00.

  • #2
    Нормално е. В Бяла Слатина водата е 3.20 на кубик с ДДС. Заради това минахме на хидрофор и сега от ВиК ни таксуват твърдо 25 лв на месец и край.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      За какво Ви таксуват тези 25 лв, като не ползвате вода от водопреносната система?
      За канал по стар спомен мисля, че беше 0,04-0,06 лв./м3.

    • viperr
      viperr коментира
      Редактиране на коментар
      25 лева защото сме 2 семейства в къщата, заради това че използваме мръсният канал. Имаме отделна партида на която се начисляват тези пари.

  • #3
    Нормално е по 2-3 м³ на човек с къпането

    Коментар


    • #4
      Когато работех в Софийска вода, базата при неработещ водомер беше 5 м3 на човек. У дома сме 3-ма възрастни и сме 12-15 на месец. Много зависи жена ти колко време се къпе и как мие чинии и пере. Последните са валидни и за тока. Като си бил ерген доста неща просто не си ги правил. А и водата тогава беше 80 стотинки. Сега не знам.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #5
        Не знам дали е нормално, ама и при нас така... Двама големи и 6-год. госпожица - плащам по около 45-50лв, т.е. някъде между 14-17куб. по спомен (във Варна).
        В интерес на истината такива станаха сметките от около година и половина, преди това по 15-20лв. А като живеех сам - по 2-3 кубика за 5-10лв (тогава и 50л бойлер ми беше ок, а сега 120 понякога не стига) - плащах ги веднъж годишно и не ми правеше впечатление - сега ако ги забавя така ще си е сериозна сума...
        Та, не знам дали е нормално! И на мен ми се вижда много, ама...
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #6
          Водата поскъпва непрекъснато ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #7
            Семейство със две деца,тинейджъри,миналия месец платих 136 лв.Апартамент.На къщите съм с хидрофори и не плащам нищо ,има месеци в които пускам ВиК -то за кратко ,но нещо 1-2 кибика на тримесечие..незнам как ще ме таксуват ,като водомера показва едно и също,хидрофора се вижда че работи.

            Причината да мина на хидрофори е че налягането на ВиК-то е ниско и не стига до вторите етажи .А вода колкото искаш в сондата.Ако ме таксуват без да имам консумация,да си вземат водомера и да си откачват тръбите ,тея са ми непотребни съвсем на къщите,виж в апартамент,нямаш избор.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #8
              ние сме 3-ма възрастни, от които 2 от женски пол, основното потребление е в банята, особено откакто през 2016 сложих душ с широка пита , функция дъжд и му махнах ограничителя. За съжаление ограничител на ТЕЦ-а няма и това позволява по 30-40 мин. висене в банята ежедневно на дамската част. Моето е 5 мин. и 7 ако се бръсна. Това са последните ми сметки за студена софийска вода.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:voda.JPG Прегледи:0 Размер:47.9 КБ ID:6738981
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #9
                Най-много вода отива в тоалетната, не при къпане. Аз се къпя сравнително дълго и отиват около 40л.(засичал съм). Едно пускане на казанчето в тоалетна е 4-7л.. Едно леко течащо казанче може да направи няколко кубика на месец.
                Сам мъж къпещ се всеки ден правя средно 3,5кб.м. на месец, като средно на месец ме няма по около 5 дни в апартамента. Пера по една пералня на седмица която също си дърпа вода.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #10
                  Аз пък плащам 7 лв вода за четиричленно семейство в Пловдив, Кършияка.


                  И не! Не защото изразходвам толкова, а защото инкасатор не е идвал от 7-8 месеца някъде. Пишат ми служебно такава сума.

                  В началото на масовата психоза, инкасаторката лепеше бележка на входа и всеки да си напише показанията. И всеки пишеше. Но от 7-8 месесца и това не прави. Пишат служебно смешна и еднаква сума.


                  Колеги, на вас как ви отчитат водомерите в настоящия момент?

                  П. П. Преди изразходвах около 10 кубика на месец. Това двама възрастни, едно на 11 г. и едно на 2 г., пералня, съдомиялна и 80 л. бойлер. Без вода от ТЕЦ.

                  В банята всеки влиза, търка се и излиза. Без излишни лиготии вътре.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #11
                    При нас минава инкасаторка на 3 месеца, но който го няма, оставя бележка с показанията.
                    Обаче от около 2 години не получаваме фактури. Веднъж се обаждах да ги предупредя, но няма резултат. При вас как е?

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      регистрацията в сайта на Софийска вода не е забранена, фактурите са там. Може и да си подаваш самоотчет, а не с бележки на вратата.

                  • #12
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Семейство със две деца,тинейджъри,миналия месец платих 136 лв.Апартамент.На къщите съм с хидрофори и не плащам нищо ,има месеци в които пускам ВиК -то за кратко ,но нещо 1-2 кибика на тримесечие..незнам как ще ме таксуват ,като водомера показва едно и също,хидрофора се вижда че работи.

                    Причината да мина на хидрофори е че налягането на ВиК-то е ниско и не стига до вторите етажи .А вода колкото искаш в сондата.Ако ме таксуват без да имам консумация,да си вземат водомера и да си откачват тръбите ,тея са ми непотребни съвсем на къщите,виж в апартамент,нямаш избор.
                    Анатолий,
                    бас държа че твойте синковци мият коли в апартамента бре
                    Какво правите вие там

                    Коментар


                    • #13
                      Да коментираме количество, не цена. Иначе и ние средно сме 16-17м3/мес. Но това е общо студена и топла. Топлата е от тец и понеже не е достатъчно топла, разхода е почти колкото студената- ~ 8м3. У нас женския пол със сигурност е по-водопиещ от всяко бебе
                      ​​​​​
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • bullet_pk
                        bullet_pk коментира
                        Редактиране на коментар
                        Бебето го къпя в момента с 5-6 л. вода.

                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Позабравил съм, но аквариум, понякога и домашен любимец може да надминат детска ясла)

                    • #14
                      Трима възрастни и куче в апартамент - някъде 20-22 кубика. Не пестиме нищо.

                      Коментар


                      • #15
                        Откак се помня-5-7 кубика. Винаги сме живяли 3-4 човека в апартамента. Нищо не се пести, но и не се разлива безразборно. Просто когато трябва вода всеки си пползва колкото му трябва. Не се надува душа докрай, при миене на чинии не се пуска чешмата да шурти с голям дебит, просто си върви с колкото е нужно.
                        Понякога може и да сме надвишавали до към 10 кубика, но това е било рядко.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X