Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлер със сух нагревател, плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Колко излиза една инвестиция в солар или Термо помпи?
    Толкова, че да не си заслужава да се занимаваш. А и тая система иска поддръжка, не е слагаш и забравяш. Солар става ако имаш голямо потребление, например хотел. Да се къпят 2-3 човека има да чакаш да избиеш. И тока на един бойлер не е 250 на година. Когато си пуснах газ, тока падна с 40 лв. лятото, и към 60-80 зимата на месец. За трима човека.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      Бойлер с поне 1 серпентина и поне 200 литра за 1 домакинство - 600 лв.
      Слънчев колектор поне 2,5м2 плосък селективен - 600 лв.
      Помпа - 150 лв.
      Разширителен съд - 50 лв.
      Фитинги, тръби, изолация -150 лв.
      Управление - 100 лв.
      Труд със специфични умения 1 ден.
      Икономия на м/у 2/3 и 3/4 от енергията необходима за БГВ.
      Дали Ви е изгодно преценете Вие.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Е нали за селективен панел говорим? Какво прегряване? То електрическия ми бойлер работи на около 80. На селективнич панел му дават че при 80 вече няма никой и всичко отразява.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Sparrkybg - под соларен панел - слънчев колектор ли се разбира? а не фотоволтаична клетка?

        В регион Пловдив има около 280-300 слънчеви дни в годината. Колко продължителен би могъл да бъде "сезона" на слъчевата БГВ?
        Последно редактирано от KingofROAD; 10-09-20, 22:30.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Слънчев панел за топла вода имам предвид. Селективен значи че над дадена температура спира да нагрява и не му е нужно нищо друго за да не прегрее.
        Последно редактирано от sparkybg; 11-09-20, 23:35.

    • #18
      Колко месеца в годината се ползва солара?
      Тук при мен са 6 максимум, и всички познати , който имат непрекъснато нещо човъркат, непрекъснато нещо напасват, веднъж, прегрее, друг път друго.

      ​​​​​Не е за мен.
      Един познат си направи септична яма по евро стандарти, с бактерии.
      Грижи се за тях като за рибки.
      Не е опция, правя нещо и го отхвърлям като ангажимент и не искам повече да го мисля.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        И бойлера е солар + ТП + ток и септичната яма от модерните = нула ангажимент и за двете.

        Просто българина иска с трици маймуни да лови....

      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        От 2013 г. имам био яма ,не иска кой знае какви грижи ,един път умряха бактериите ,изчистих я и наново .Моята е с компресорче и не иска дабавяне на бактерии .Не трябва само да се изсипват белини и тем подобни защото убиват гадинките ( същите като в чревцата ) .Подготвил съм и три панела и бойлер ,ама си чакат реда .

    • #19
      Аз не разбирам...човека питаше за някакъв нагревател, пък сега нещата са на път към пасивните къщи и биоземеделието.
      След това не знам какво следва...примерно силов тунинг на УАЗ...(С цел да се пренася компост и продукцията от градината до пазара ).
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #20
        С 200 литра бойлер и "вакумен" колектор монтиран на 45С От средата на май до средата на октомври с малки изключения се ползва от 3 членно семейство + съдомиална машина включена на топлата вода нямаме грижи за топла вода от слънцето. При това жена ми е голям разсипник на гореща вода. На ней катоспим на хотел 80 литра бойлер и стига за бърз душ и все казва, че се къпи със страх че ще свърши горещата вода.
        Случвало се е да се къпем с достатъчно гореща вода и през ноември, януари февруари, като има слънчеви дни. Случвало се да ползваме другата баня с ел. бойлер и през юли. З вече 15 години 2 пъти съм сменял помпа, пълнил и допълвал, и 2 пъти съм сменял дефектирал кран менте.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #21
          Моя бойлер е Дражице,със сух нагревател.Ползвахме го активно 8 години.После 2-3 пъти в годината.Работи си без проблеми.Нарочно го взех 12Ол(трима човека),за да го държа на по-ниска температура-около 50 градуса.По бавно загрява от студен,но при редовно ползване,не се усеща.
          Това е моя плюс за сухите нагреватели.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X