Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлер със сух нагревател, плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бойлер със сух нагревател, плюсове и минуси?

    Здравейте, трябва да сменя бойлера, гледам на пазара има и такива със сух нагревател, що за стока са?
    Какви са им предимствата и недостатъците?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    Предимствата са, че сменяш без да точиш, има два вида. Единия е с пръчковидни реотани,, на първия бойлер изгоря ха, но според мен покритието на водосъдържателя беше фалшиво и натрупа много котлен камък, та от това са прегрели. Смениха го под гаранция и вече две години работят.
    Втория вид сухи са керамични с навит кантал. Такъв работи на брат ми на бойлера, правен преди 25 години, мушнат е в неръждаема тръба и е сменям няколко пъти, но е самоделка.
    За мен комбинацията е неръждаем бойлер със сух реотан. Сега си стягам два неръждаеми като, ще ги правя със сухи керамични.

    Коментар


    • #3
      В момента мисля, че няма от къде да купиш бойлер с мощност 2-3 kW с "мокър" нагревател. Не ги правят вече. Само със сух. Някакви промишлени с висока мощност може и все още да се произвеждат с мокри нагреватели.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Има ги, 3 кw с мокър нагревател и са по евтини.
        Имам дефектно токова защита на бойлера, незнам сухите как ще се държат да не я задействат?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Не я задействат ,аз имам .

      • #5
        Сух нагревател - общо взето същия нагревател, но не директно във водата, а в тръба. На теория - по-голяма контактна площ с водата покрита с емайл и съответно по-малко котлен камък около нагревателя - по-дълъг живот на нагревателя. Също така по-лесна смяна като изгори.

        На практика - нагревателя не се охлажда директно от водата, а през тръба, около кантала температурата е по-висока и живота му пада, шанса да изгори е същия като при "мокрия" нагревател. Като изгори много често залепва за тръбата и пак трябва сваляне на фланеца.

        Влизаш в магазина и гледаш кое има по-дълга гаранция, да не измислена марка и поразпитваш как стоят нещата със сервиза(има голямо значение дали ще стоиш 2 дни без бойлер или 2 седмици). След това гледаш кое е най-евтиното което отговаря на условията. Марки като Теси(Бош), Атлантик, Аристон, Горение и други продават в цял ЕС и отговарят на редица изисквания за качество, марки като Елдом, Дипломат и подобни продават предимно на местния пазар и са спорни откъм качество. При Атлантик и Бош гледай табелката къде е произведено, ако е извън Европа(Египет) ги избягвай, ако е в България или Украйна стават.

        За дефектнотоковата защита няма никакво значение дали е сух или мокър, като пробие ще пада. Пробит може да работи дълго.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          На една от първите изброени марки и ръждяса водосъдържателя за година и нещо и го смених под гаранция целия бойлер .

      • #6
        Сухите не харчат ли повече ток?

        Коментар


        • #7
          В това с харченето много по-голяма роля има изолацията на бойлера.
          Иначе на вилата бойлера е вече на 5-6 години...ама съм му сменил три нагревателя за това време. УЖасно варовита вода, много котлен камък и...умират бързо.
          Дефектнотоковата...докато не пробие нагревателя, няма да падне.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #8
            Има много алтернативи на бойлер с електрически нагревател.........

            Повечето се изплащат за 1-2 години от разликата в сметките.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #9
              Няма алтернатова, но все пак споделете.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • rosen_offroad
                rosen_offroad коментира
                Редактиране на коментар
                1. Бойлер със външна серпентина, там вариянти бол наѝ паче твърдо гориво, Солари абе комбинациите са много.
                2. Термопомпен с външно тяло.

            • #10
              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Няма алтернатова, но все пак споделете.
              Абсолютно си прав.
              Единствената е газ, където е възможно.
              Всичко друго е с определени недостатъци.
              Соларните панели се изплащат ама доста след 2 години. А и не навсякъде е възможен монтаж.
              Към момента една приятна алтернатива се очертава термопомпа с Р744 само за БГВ, ама и тя изисква място за монтаж, и пак се избива след петилетка.

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение

                Към момента една приятна алтернатива се очертава термопомпа с Р744 само за БГВ, ама и тя изисква място за монтаж, и пак се избива след петилетка.
                150 бара при 60гр. нещо не ме кефят за битови нужди.

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

                  150 бара при 60гр. нещо не ме кефят за битови нужди.
                  Само от 60 до 80 бара е високото налягане, което пак не става за монтаж вътре в кухнята или банята естествено. Но системата бачка почти като проточен бойлер и КОП-а е доста приятен, та ако има мазе или таван за монтаж нещата са лесни.

                  Коментар


                  • Паджеровод
                    Паджеровод коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ползвам таблицата на Данфос и при 80бара температурата е само 34гр.?
                    Признавам, че не съм се интересувал от възможностите на СО2 като "фреон"

                • #13
                  Понеже сме на тази тема, един бойлер харчи около 250 лв. на година, при 200 лв първоначална инвестиция и работа от 10 години са грубо 3000 лв за този период.
                  Колко излиза инвестицията.със солари и Термо помпи?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Понеже сме на тази тема, един бойлер харчи около 250 лв. на година, при 200 лв първоначална инвестиция и работа от 10 години са грубо 3000 лв за този период.
                    Колко излиза инвестицията.със солари и Термо помпи?
                    Там е работата че "работа 10 години" твърде често е само добро пожелание. В момента евентуално ше сменям неръждаем на над 15 години. През това време смених друг неръждаем с 2 емайлирани, едва изкарали си гаранцията от 5 години. За щастие 20 литрови, та лесно се сменят.

                    Та поради горната причина, сега пак ще сменям всичката електрика + нагревателя на основния ми неръбдаем на над 15 години (за 4-ти път), с надеждата да е сълзяло от уплътнението на нагревателя, което снощи след прибиране от отпуска ме посрещна окончателно шуртящо след пусането на водата. Силно се надявам да не е протекъл водосъдържателя, именно защото подочувам че "вече не ги правят така", даже и неръждаемите, не толкова заради хамалогията да сменям бойлер.

                    Варовик и отлагания при мен няма никак, освен някакви десети ръждива тиня и чернилка по водосъдържателя, която си идва с водата и която за пореден път ще измия.

                    Та ако е пробит, много сериозно ще си помисля дали пак да взимам неръждавейка, предвид двойната и цена.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #15
                      Моя, който го сменям е от1985 година.
                      Въпросът ми друг, дори на 5 години да го сменям пак са 3000 лв за 10 години.

                      Колко излиза една инвестиция в солар или Термо помпи?


                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X