Обява

Свий
Няма добавени обяви.

blast from the past

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • blast from the past

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EWJvsmsXsAEtu1f.jpg
Прегледи:490
Размер:247.8 КБ
ID:6592035
    Това го изработихме лесно. Как обаче се правеха „фунийки"... #BlastFromThePast

    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    Док, ти ме разби!!!! Четирисет години назад!!!
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      [ATTACH=JSON] Как обаче се правеха „фунийки"...
      Е как, хартиена лента половин педя един палец широка навиваш на показалеца на лявата ръка (ако си десничар), после изтегляш нагоре продължаваш да навиваш върха като последия един пръст го облизваш и залепяш за така получения конус......вуйчо ми беше очен лекар в съседното до теб здание
      П.П. фунийката се пъха в тръбата докато срещне усилие и всичко което е извън се откъсва, забранено е да се лепи върха с лепило и да се слагат карфички....
      Последно редактирано от дядо владо; 21-04-20, 23:19.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • emanuilis
        emanuilis коментира
        Редактиране на коментар
        Мн. благодаря

      • Alexr
        Alexr коментира
        Редактиране на коментар
        Най-добре ставаха от списание "Здраве" - тънка, гланцирата хартия, много гъвкава. Също ставаха много добри от принтерна хартия - онази с перфорацията по края.

    • #4
      Тия неща на нас ни бяха строго забранени и се контролираше да ги няма.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
        ....Това го изработихме лесно. Как обаче се правеха „фунийки"...
        Според мен най-добри фунийки ставаха от списание "Жената днес". От вътрешните страници. Не са точно гланцирани, нещо като полугланцирани.
        Страниците се нарязват на ивици широки 3-4 см, и около 15см. дълги. Изисква се известен майсторлък, но това се придобива с опит. Ако си намеря пушката от онези времена ще я снимам. Сам си правех и двуцевки, трицевки и четирицевки с летвички, или празни кутийки от кибрит, наредни плътно една до друга.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Потвърждавам. 'Жената днес' руулз!

        • Маркони
          Маркони коментира
          Редактиране на коментар
          За "Жената днес" един глас и от мен.
          Иначе са много добри и немският Некерман, ако ти се откъсне от сърцето някой Пиф, или оризова хартия.
          Качествено направена фунийка се забива в кожата от около 2 метра.Без никакви лакове, лепила или карфици.

      • #6
        Имаше едни източногермански модни DIY списания. Перфектни ставаха от тях.

        ...колко ли пъти леля ми ме е "благославяла"...

        А като те мързи да правиш фунийки, сдъвкваш лентата до хомогенна субстанция, която набутваш в тръбата, от което се получаваше "тежката артилерия", състояща се в звучно "пльос" като уцелиш някой по гъза. Само дробове да имаш да надуваш.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • MM1980
          MM1980 коментира
          Редактиране на коментар
          пластилин, болкит, каучук, маджун

      • #7
        Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение

        Според мен най-добри фунийки ставаха от списание "Жената днес". От вътрешните страници. Не са точно гланцирани, нещо като полугланцирани.
        Страниците се нарязват на ивици широки 3-4 см, и около 15см. дълги. Изисква се известен майсторлък, но това се придобива с опит. Ако си намеря пушката от онези времена ще я снимам. Сам си правех и двуцевки, трицевки и четирицевки с летвички, или празни кутийки от кибрит, наредни плътно една до друга.
        Напълно подкрепям за списанието и размера на заготовката. Да допълня за лепилото - Кале.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • MM1980
          MM1980 коментира
          Редактиране на коментар
          лак за нокти

      • #8
        така, на снимката тръбичката изглежда неудобна за духване, а и няма патрондаш....... иначе, за забравилите, ето видео урок
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #9
          Имам съученик с едно око, от четвърти-пети клас някъде. Проста фунийка, без карфица и лепило, училищна "война", детски ентусиазъм и... плачевен резултат от игрите.

          Коментар


          • gy6ter
            gy6ter коментира
            Редактиране на коментар
            И внимателно стреляне из зад ъгъла ,защото при случаен сблъсък на ъгъла на сграда на две момчета тръбата отиде в сливиците на едното .

          • icerunner
            icerunner коментира
            Редактиране на коментар
            Взимането на предпазни мерки, разбира се е правилно и носенето на очила е съвсем адекватна мярка. От там нататък казуистиката какво моиже да се случи при нелеп инцидент става абсолютно безсмислена, защото аз знам за дете с прекъсната бедрена артерия от лостчето на спирачка на велосипед... ама освен да носят каски децата като карат колело всички други ограничения са с отрицателен коефициент вреда спрямо полза.
            И за да не ми е оф топик поста добавям как се прави патрондаж за фунийлите - или 10-тина плътно подредени едно до друго 4-5см парчета от сламка, залепени с тиксо, или изрязано парче от поликарбонат или друг подобен материал с успоредни канали, примерно 4х10-15 см, което събира 10-20 фунийки за бърз reload

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Да, тогава нямаше предпазни очила, ама ние бяхме мудьернииии. Играехме със слънчеви, кой каквито намери.

        • #10
          Ние в края на 80-те и началото на 90-те бяхме по-мързеливи и не правихме фунийки а топчета от блокит - тогава го ползваха за запълване на фугите на панелките. Трудно се намираше, и често обикаляхме квартала да търсим алпинисти и си чопвахме от кофата им по малко.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #11
            всъщност, като се замисля, най - бруталното с което сме стреляли (от "топчестите" проектили) бяха топчетата (семката) от липа

            Коментар


            • #12
              Първоначално публикуван от MM1980 Преглед на мнение
              всъщност, като се замисля, най - бруталното с което сме стреляли (от "топчестите" проектили) бяха топчетата (семката) от липа
              Неее, най-бруталното е дъвка. Щото и момичетата го играеха това, пък те не ходеха вечно остригани за провинение като нас, момчетата.

              пп Впрочем въпросното момче получи фунийката в окото вътре в киносалона, по време на прожекция на някакъв от многото с бате Гойко. Никакъв шанс да си с каквито и да е предпазни средства.
              пп2 Всякакви приклади, мерници и други дивотии само пречат. Тръбата трябва да е максимално дълга, евентуално три пръста летва под нея и на около педя преди краищата, привързана с лекйопласт на няколко места и в кухината между тръбата и летвата, от двете страни, затъкнати "муниции".
              Но си е дивотия от сегашната ми гледна точка.
              Последно редактирано от сто; 22-04-20, 10:50.

              Коментар


              • MM1980
                MM1980 коментира
                Редактиране на коментар
                забравих за дъвките... липата много болеше, оставяше синини, защото е твърда. напълно съм съгласен за прикладите .

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Еее, как за амунициите съм намирал отнякъде найлоново велпапе. И в два-три реда от двете страни на пушката. Аве бях като винету, само вместо патрони ползвах фунийки.

            • #13
              А на бабето дето те гони от пейката пред блока щото много викате помните ли как се отмъщава ?

              жокер -повечето комарници тогава не бяха на панти а хванати “.твърдо” за дограмата
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                ми как, нарешетва се с фунийки

            • #14
              не сме използвали нито очила, нито приклади...... тръба на летва и толкова, а едно комшийче нямаше метална тръба, ами идваше с една гола тръба от на майка си подочистачката, която на всичкото отгоре беше и леко крива

              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #15
                Тръбички от антена за първа програма,но не всички ставаха...някои бяха със прорез по дължина

                Фунийки ставаха от всичко,БТА ПАРАЛЕЛИ,жената днес, отечествен фронт,работническо дело,и някакъв оранжев земеделски вестник получавахме,като свършат вестниците,посягаме и на млад конструктор,за рольом и т.н

                Докторе,да ти кажа ли как се правят ракети от болтове и барут,пушкала и т.н...много е забавно
                Прикачени файлове
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • emanuilis
                  emanuilis коментира
                  Редактиране на коментар
                  Олелее...
                  *кибрит, пирон и асфалт - балистични експерименти...

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X