Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за вода Девин - боклук, опасен за здравето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Пратих ти линка. И не само в Чехия, ами и в Испания и Полша ги има на склад. Хем за нула време е тук, хем и мито няма.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #17
      Гледам на техниката дето купувам да не пише CHiNA,абсолютно никъде или поне чета какъв е лиценза и контрола на фирмата оригинал.И ако е от азиатци това да не е Китай ,Виетнам и всичкото там дето е минала червената петолъчка!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        и всичкото там дето е минала червената петолъчка!
        То при нас още не си е отишла Докато я имаше имаше и някакви стандарти които се спазваха .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Гледам на техниката дето купувам да не пише CHiNA,абсолютно никъде или поне чета какъв е лиценза и контрола на фирмата оригинал.И ако е от азиатци това да не е Китай ,Виетнам и всичкото там дето е минала червената петолъчка!
          Грешка! Ако не пише China, значи е менте.

          Впрочем най-добре направените спортни обувки са от Виетнам, според мен. Ако и да пише немска или щатска марка върху тях. Телевизорите на времето от Тайван бяха поне два пъти по успешни и издръжливи от произведените във Великобритания от същата японска марка. Най-здрави са японските тойоти, после турските и чак след това английските, разказват . За мъките на Хондда с холандския им завод можеда се намери информация в нета, предполагам.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Почти целия форум работи с китайска заваръчна техника . Даже имаше и една групова поръчка . Ето я темата https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BD%D0%B8%D1%8F

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Много разбирате вие, човека купува на идеологическа основа, може да го купи от прекупвач, брандирано по друг начин с 100, че защо не и с 200% надценка, но ще е изпълнил дълга си в борбата с червените.
            Иначе и моя син китаец работи, вече седма година, закупих го от колега съфорумник, когато го взех всички познати и приятели му се смяха и не предвиждаха повече от година живот, но машинката на пук на всичко си работи, без да е дала никакъв дефект до ден днешен.За старата китайска стока не мога да се изкажа толкова ласкаво, клещите им не можеха да се опрат на малкия пръст на българските и съветските, който е ползвал клещи Ризо и после китайски може да потвърди, за гаечни ключове и отвертки направо беше трагично положението, към края на 90-те масово се бяха навъдили едни зелени отвертки с метално бомбе в края на дръжката, цената не помня но не бяха скъпи, доста си накупих от тях, не ми е останала нито една здрава.Някаква промяна се усети когато се намърдахме в ЕС и когато масово навлезе онлайн търговията и сайтове като ибей, амазон и после алиекспрес натиснаха китайците да не прецакват масово клиента

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Моя е от първите ъпдейтван от Данчо с телоподаващ модул и селф контрол . Вече десетина години си работи във всички режими без проблеми .

        • #20
          И аз ги имам точно тези зелени отвертки. При мен са здрави, ама нещо самият шлиц отпред е нестандартен, та отвиването на нещо позатегнато е мъка. А иначе и българските не са стока, и от тях имам. С тия бакелитени ли, не знам какви дръжки се изпотрошиха почти всичките(другите са поотрошени), та остана металната част и ги ползвам за ударни. Добре, че има други. И ръкохватката удобна, не се плъзга, имат предвидено място за ключ, магнитни, да ти е кеф да ги ползваш. Има на средна цена достатъчно китайски неща, които си вършат работата. Обикновено се налита на проблем, когато цената е съмнително ниска. Просто гледам да купувам неща, които или аз съм пробвал, или някой познат/приятел ми е препоръчал.

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            За домашна работа може би да стават, аз ги взех именно заради металното бомбе с идеята да стряскам болтове, които не искат да се развият, познай дали ми се получи,освен дръжката и метала е говнолин.Иначе наистина това че са квадратни е предимство, доста години преди да се появят на пазара отвертки с накрайник за камъчета 1/4, позлвах точно такава отвертка PH2, квадрата и точно пасва на 1/4.Български имам на АПК Русе, не си знаят годините, дръжките освен, че са неудобни, ги разяжда и бензина, за удряне по тях и дума не може да става.За сравнение тези които сега се продават масово в лидъл кауфланд и другите големи вериги пак са китайски, но качеството е на светлинни години от старите.

        • #21
          Кирчо.,бате ,не си на център както обикновенно!Никакви идеологии ,просто качество ,може китайско,но с гарантиран контрол от оригиналната фирма ,предоставила лиценза!Темата за китайскотох качество е дъвкана,във форума има такава и тая не е точно за това!По добре германски Бош,от китайски!Китайски свещи шампион от няколко комплекта ,по една с дефект,бош също случаи!Лагери СКФ,подробен комплект за Фауве,вътрешния перфектен ,външните с надпис "произведено във виетнам",посинеха и инаправиха язви и на черупките и на сачмите!Дви комплекта подред за 2 месеца ,всичкш друго перфектно ,само.външните!Накрая купих гарантирано немски и никакви проблеми!Ония ги пазя за спомен !Да ти пратя да се радваш на определено азиатско качество!Тайван,Тайланд и доста други из региона ,които произвеждат от много отдавна японска или американска лицензна техника,немат нищш общо с Китай,Виетнам,С.Корея и подобни!Ма нищо общо!Никаква идеология ,просто факти!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Китай и лиценз ?

        • #22
          Малийй такъв спец, пък да му набутат свещи Шампион менте, после ги уби от бой налЕ?
          Миналата година си купих от евромаркет две тресчотки на Гедоре и двете произведени в Китай, имам и една немска от преди 20 години, разлика в качеството не намерих, освен че старата си има нормалните луфтове след толкова години работа.Редовно слагам части на Bosch произведени в Китай, Турция, Тайван, Русия, Унгария и от други страни и проблеми с качеството не съм имал, даже не се сещам кога за последно видях нещо на Бош произведено баш в Германия.Със СКФ работя откакто съм започнал да работя и никога, ама никога не съм имал проблеми, ама то тва е сигурно щото много ми вързва в налучкването в коя кутийка е менте и в коя не.Щом за толкова години опит в бранша не си разбрал, че 99% от свещите на Champion в България са менте, а тези на Бош с големи стъпки ги догонват, значи е трябвало да поработиш поне още малко

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            За цените дума няма, по наглост могат да се опрат и на Apple.Има и един друг момент, повечето продуктите на СКФ поръчвам от един магазин за авточасти, който понастоящем им е вносител.Понякога за по-специални лагери се разхождам до едно малко гаражно магазинче, също вносител, но специализирано само в лагери, ремъци и семеринги, разликите в цените са потресаващи, при все че големите вериги за авточасти пазаруват и водни помпи, лагер главини, ролки, ангренажни комплекти и т.н. на въпросната марка, оттам и ползват по-добри доставни цени.

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Колеги SKF отдавна не са това което бяха . От поне 30 години се произвеждат по цял свят .

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Аз от качество не мога да се оплача, но винаги ги взимам от едни и същи места и продавачите са съвсем наясно, че ако вземат да се случват ментета приключваме отношенията.

        • #23
          Е ти поне си много отворен за това сигурно!Дреме му на търговец че ще прекратиш отнощения!Пазара е необятен ,за това пробиват и стоките боклуци!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #24
            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Пазара е необятен
            Глупости.
            Даже е много свит пазара. За България говорим. Случва ми се сравнително често да пазарувам лагери, или поне да посещавам тези магазини. И не съм видял да има опашка, в повечето случаи се играят игри на компютъра или се мажат телефоните, щото скука.
            За доставките в заводи които произвеждат нещо си с лагери е съвсем друг въпрос, но тук нямаме много такива.
            Та нашия пазар не само, че не е необятен, даже обратното...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Кольо повечето заводи които са оцеляли от онова време имат лагери и други такива благини на склад за поне още 30 години .

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              А новите фирми които нямат запаси? Те не произвеждат ли? По мое мнение новите фирми даже произвеждат повече продукция от старите комунистически предприятия.

          • #25
            Пълно е с магазини и конкуренция ,така че никой няма да стреснеш ако не купуваш повече от него,независимо какво!Тя темата е свършила ,но ментетат са вечни и някои се правят все едно,че никога не са попадали на такива!Последно брах ядове с обикновени чистачки Бош менте ,купи от магазин дето редовнш пазарувам пак такива ,разликата коренно различна спрямо ментето но не и цената!А това да хвърлиш един ден труд и да те омаже менте!Та от машинка за вода до скъпи части и техника ,чепа е един и все е жлът!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #26
              И това ще го слагам на стената "разликата коренно различна спрямо ментето".
              Викаш пълно е с магазини, голяма конкуренция пък не му пука хич, че ще загуби клиент?

              Коментар


              • #27
                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Пълно е с магазини и конкуренция ,така че никой няма да стреснеш ако не купуваш повече от него,независимо какво!
                Я пак, ако може......Да обясниш на нас, икономически неуките, как аджеба става това ОГРОМНО противоречие.Не в целите ти отговори досега, а събрано само в това единствено изречение..........
                А ето моето решение:
                https://www.ebay.com/itm/193034664210
                От началото на ноември досега съм я зареждал два пъти - първият път когато я получих и веднъж след това (не помня кога).
                Последно редактирано от venciru; 17-02-20, 15:22.
                Венцислав Петров
                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                0889 62 8четири 6четири

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X