Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термостат вода за 30-40 С

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термостат вода за 30-40 С

    От какво може да се вземе, приспособи или изработи механичен термостат за смесител за топла вода (термостатна батерия) който да работи добре при ниски входни налягания? Тези които се предлагат на пазара имат проблем с ниски и различни входни налягания.

  • #2
    До: Термостат вода за 30-40 С

    Мисля си за термостатични вентили за отоплителни инсталации Те работят при ниски общи и диференциални налягания?!?

    Коментар


    • #3
      До: Термостат вода за 30-40 С

      Аз съм с такава (грое) и нямам никакви проблеми. Като се има предвид, че живея на високо и сутрин и вечер налягането е доста слабо.

      А има едни китайски подобни, които за нищо не стават наистина... но "Грое"-то си заслужава парите до последната стотинка !

      Коментар


      • #4
        До: Термостат вода за 30-40 С

        Бюджета е до 100 лв., та идеята е да се сложи на горещата вода термостатен вентил с капилярна тръбичка и осезател с подходящи работни температури и като се мени студената вода - а тук това е постоянно, той да коригира дебита на горещата. Такива има за отоплителни инсталации и за разни смесители, но не мога да октрия правилния каталог и евентуално цена, която мисля че трябва да е под 100 лв за качествен вентил.
        Схемата на свързване ще е нещо такова:

        Като при ползване 2 е напълно отворен а с 1 се регулира силата на смесената вода, останалото трябва да го свърши 3.
        * Иначе имам и идеята да е с обикновен шибър, към него редуктор, стъпков мотор до 12 В и термистор + блок за аналогово (потенциометър) или цифрово с дисплей и бутончета управление, но вероятно ще си остане само идея, защото съм на принципа - колкото по-просто, толкова по-съвършено
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от powwer; 31-10-08, 12:56.

        Коментар


        • #5
          До: Термостат вода за 30-40 С

          Първоначално публикуван от powwer Преглед на мнение
          Схемата на свързване ще е нещо такова:

          Като при ползване 2 е напълно отворен а с 1 се регулира силата на смесената вода, останалото трябва да го свърши 3.
          Схемата по принцип става, но на практика ще е мудна и ако водата ще е за директно ползване няма да е хич комфортно
          Имам предвид хистерезиса на 3 и забавянето евентуално ако осезателя не е директен

          Коментар


          • #6
            До: Термостат вода за 30-40 С

            Осезателя ще е вътре във водата (не ми се рисуваха тръби ), колебанията на студената вода са чести но не са много резки, та мисля че ще работи, ако не ще сложа един балансиращ резервоар преди душа - примерно 5 литра да уравновесява температурата при по-резки промени, докато реагира термостата, като намеря евтино и ефективно решение (вероятно няма да е скоро защото не е "на зор" работата) ще го опиша тук за да е общественополезно

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X