Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пасивна къща що е то и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    При американците проблемът не е само в това. Скъпо им се връзва да строят мазета. Да копаят основи. Разпределението им е по американски - с разточителна загуба на пространство в глупости. Спалните на горния етаж, дневната и останалото на долния. Хубаво, докато не почнеш да пренасяш малки дечица по стълбите по пет пъти на ден, или докато не остарееш. Просто не мога да им свикна на логиката или на липсата на такава. Не е проблем в по-малките градове, понеже парцелите са огромни. Но в големите градове където мястото е кът а начините на строеж са същите, си проличават ограниченията на този вид мислене.
    В Чикаго почти няма къща без бейзмант/мазе/,което е на ниво под кота 0 и си е много удобно за живеене.Една такава кирпичена къща издържа поне 50 години и е много лесна за основен ремонт,където всичко се подменя с ново,друг е въпроса,че е тъпо да ги правят там където има урагани и торнада всяка година.Иначе по мое мнение разточителни или не, са много по удобни и функционално разпределени от къщите в България/старото строителство/.

    Коментар


    • #92
      До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      ... Който няма пари се задължава със съответната сума и ако не я върне в срок жилището да му бъде продавано на търг и с парите да се погасява дълга, колкото остане за него... Не е нормално в градовете цели квартали да са пълни с жилищни сгради които са пред разпадане само защото еди колко си пенсионери вътре, нямат пари да си плащат...
      Венци това си е комунизъм в чист вид. Къде отиде Конституцията: частната собственост е неприкосновена???
      На мен например не ми пречат несанираните панелки. Като не искат да си ги санират, да си плащат високите сметки за отопление, но не с държавна принуда! Айде моля, 45 години стигат.

      И без това Държавата се е ояла с данъци и с излишъци, вместо да си ги разпределят на свои фирми, могат да приемат закон за намаляване на данък сгради на санираните жилища. И тогава хората ще имат интерес да инвестират в саниране. Но не с принуда!

      Коментар


      • #93
        До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        Къде отиде Конституцията: частната собственост е неприкосновена??? На мен например не ми пречат несанираните панелки ...

        А пък на мен ми пречат разпадащите се сгради. И не само на мен. Защото вече убиват и осакатяват хора. Свободата да размахваш ръце свършва там, където започва носът на другия ...

        Преди време пред офиса, в който работех, на няколко пъти се стоварваха солидни парчета тухли и мазилка, отронили се от рушащите се декоративни первази на прозорците на горните етажи. Последния път може би само поликарбонатната козирка попречи да пострада човек.

        А един от апартаментите, от чиито стени се сипеха тези "бомби", беше собственост на дядо, когото отначало мислех за бездомен клошар - по цял ден седеше на близкия ъгъл, облечен в парцали, разчитайки на подаяния. Нямал бил пари да си купи ядене и да си плаща сметките за парно. Собственик на немалък апартамент на добро място в центъра на София ...

        Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
        ... могат да приемат закон за намаляване на данък сгради на санираните жилища. И тогава хората ще имат интерес да инвестират в саниране ...
        Виж, с това съм съгласен. Защото държавата по-скоро май прави обратното. Май искаха, ако например си сменил старата дървена дограма с ПВЦ, да декларираш, за да ти вдигнат данъчната оценка на апартамента. Т.е. излиза, че държавата иска да те санкционира с по-висок данък за това, че си подобрил жилището си ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
          Венци това си е комунизъм в чист вид. Къде отиде Конституцията: частната собственост е неприкосновена???
          На мен например не ми пречат несанираните панелки. Като не искат да си ги санират, да си плащат високите сметки за отопление, но не с държавна принуда! Айде моля, 45 години стигат.

          И без това Държавата се е ояла с данъци и с излишъци, вместо да си ги разпределят на свои фирми, могат да приемат закон за намаляване на данък сгради на санираните жилища. И тогава хората ще имат интерес да инвестират в саниране. Но не с принуда!
          Няма такива филми. Частната собственост е неприкосновена само и единствено докато собственикът и плаща данъците и изпълнява останалите законови изисквания относно притежанието и. Едно от тези законови изисквания е поддържането и в определен вид. Това че някой може да му харесва да живее в рушаща се сграда като клошар не означава че трябва и да е неприкосновен...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #95
            До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Няма такива филми. Частната собственост е неприкосновена само и единствено докато собственикът и плаща данъците и изпълнява останалите законови изисквания относно притежанието и. Едно от тези законови изисквания е поддържането и в определен вид. Това че някой може да му харесва да живее в рушаща се сграда като клошар не означава че трябва и да е неприкосновен...
            Малко оффтопик...Сещам се за Столипиново в Пловдив и за странното ци.. ромско поселище преди кръстовището на Околоврсното и бул Европа (егати гледката на входа на столицата),как ли ще се реши там въпроса със санирането,отпадъците,елементарната хигиена...Пак ще стане,че законите са валидни,само за част от обществото...
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #96
              До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

              - Ако се свали налягането в нея с 50 Pa (N/m²) под атмосферното, загубите на въздух от нея не трябва да са повече от 0.6 пъти обемът и за час.(проверка за херметичност)"
              Чудя се при тази херметичност как се решава проблемът с влажността при тези домове?! Явно, че мухъл няма да има, при тази изолация по стените няма да има условия за кондензиране, но си има норми и за влажност?!

              Коментар


              • #97
                До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Чудя се при тази херметичност как се решава проблемът с влажността при тези домове?! Явно, че мухъл няма да има, при тази изолация по стените няма да има условия за кондензиране, но си има норми и за влажност?!
                За мен най добре е да се действа по класическия метод - редовно проветряване. Иначе влагата отива на най студените повърхнини - в случая прозорците (стъклопакета).

                Коментар


                • #98
                  До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                  Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                  За мен най добре е да се действа по класическия метод - редовно проветряване. Иначе влагата отива на най студените повърхнини - в случая прозорците (стъклопакета).
                  Аз намекнах как става...

                  Под прозореца има вентилационен отвор` на пода` над отвора е радиатора` и някъде по тавана има вентилация която засмуква...

                  Въздуха от вън минава през мазето за да изравни оптимално температурата...

                  Гадна ми е клавиатурата и не пога да пиша в момента повече...

                  Като се прибера ще нарисувам...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                    Та темата беше за "пасивните къщи"....,оставете санирането,няма нищо общо ,само ще изкриви полемиката.

                    Не искам да поддържам полемика в тази насока,ама, ако имаш "частна собственост" в България ,тя наистина е частна собственост и е НЕПРИКОСНОВЕННА.

                    Друг е въпросът ,че ако в Германия ,сградата ти ,не е реновирана/изглеждаща във вид ,който трябва да бъде/ОБЩИНАТА,не държавата ,ти дава 6 месеца ,след което ,ако ще да е на бабата ,на баба ти,т.е. от 1491 г/например/сградата става общинска.Там държавата няма намеса,за да няма и искове срещу държавата,което е и правилно,след като общината пребира пари за подръжка и инфраструктура.

                    Та ....


                    Давайте с пасивните къщи...другото е спам и ще моля да бъде изтрито.

                    Аз лично си мисля ,че ПЕТЯ , най добре е обяснила за пасивните къщи,т.е.слама и материали от хилядолетия. Ама как ,кое е ,пасивно,кое е... разликата между активно и пасивно ,най вече ЗАЩО да обърнем внимание на това строителство....няма отговори,което значи ,че няма и виждали,или,убедили се в съответствието на една "пасивна къща".



                    Лично аз съм виждал построени такива къщи ,намират се в с.Кошаревица /или нещо подобно /над Слънчев бряг и с.Влас,но ми е интересно намесата на някой ,който действително има наблюдения върху такива къщи.

                    Иначе има едно издание..мисля ,че беше "Идеалните къщи",издание мисля ,че беше на "Идеален дом,"или "Нашите къщи "или незнам какво беше,но там има пасивни къщи -построени в България.До вечерта ще дам точна информация.Иначе кое,как ,защо,стана много интересно,но не по темата.
                    B+

                    Коментар


                    • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                      За мен най добре е да се действа по класическия метод - редовно проветряване. Иначе влагата отива на най студените повърхнини - в случая прозорците (стъклопакета).
                      В случая съм съгласен с теб! Но за профилите си в голяяяяма заблуда. Избягвайте смотаните профили, какво разбираш под скъп стъклопакет?!?! Имаш предвид, че е по качествен?
                      Усилител вече и в крилото няма, залепва се стъклопакета под напрежение за крилото със специално лепило и няма нужда от желязо!

                      Коментар


                      • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                        Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                        В случая съм съгласен с теб! Но за профилите си в голяяяяма заблуда. Избягвайте смотаните профили, какво разбираш под скъп стъклопакет?!?! Имаш предвид, че е по качествен?
                        Усилител вече и в крилото няма, залепва се стъклопакета под напрежение за крилото със специално лепило и няма нужда от желязо!
                        Да, неправилно съм се изразил. Като казах скъп стъклопакет имах в предвид двукамерен, или така наречен троен стъклопакет на 32мм., с нискоемисионно стъкло. Ако не се лъжа сваляше коефициента под 1,4.
                        За профилите смятам че един реномиран Немски профил (Века, Шуко, или Кьомерлинг), 5 камерен, на 70мм. е достатъчен. По спомени коефициента му е 1,1 и е на нормални цени.
                        На мострата която си дал крилото е с усилител, а на касата са пропуснали. Това разбира се не е фатално защото това е само мостра.
                        Това за лепенето на стъклопакета за крилото за съжаление не съм го чувал. Интересно ми е обаче, като залепиме стъклопакета за крилото, и след време ако се наложи да се преразпъне крилото, какво правиме? Ами ако изпусне стъклопакета, или се счупи? Каква е технологията на подмяна?
                        А касата без усилител какво ще я държи?
                        Последно редактирано от Аndro 160; 28-09-08, 21:57.

                        Коментар


                        • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                          леко съм оффтопик, но ще споделя как преди месец си купих къща на село около 100 км от Варна - високи каменни основи, три стаи големи от кирпич, две мази - едната отлична каменна механа с голяма камина ще стане (била е помещение за добитък), другата - изба. Лятна кухня със склад и навес, и още 3-4 стопански постройки. 2,5 дка градина поддържана с овошки и зеленчуци, висок, до половината - каменен зид, наггоре кирпич и покривче. Всичкото това в китно селце заобиколено от горички. За сумата от 3000 лева. Предполагам за руска баня и отделно баня с тоалетна и ремонт на покриви и мазилки ще ми отидат още малко парички.... Но тая къща я виждам още 50 години да си седи кротко на това село и да си я ползват децата ми и внуците след време... Та мисълта ми е - оглеждайте се за стари запазени къщи по-далечко от градовете.... Новото строителство си е нож с две остриета.... Мъча се тука доста години с един четириетажен трансформатор започнат навремето от баща ми и докаран само до втора плоча...... И понеже така и така съм офтопик... Стигнал съм вече до покрива и се чудя за керемиди какво да слагам... накой да подскаже дали е добре да се спра на Брамак....?

                          Коментар


                          • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                            ...... И понеже така и така съм офтопик... Стигнал съм вече до покрива и се чудя за керемиди какво да слагам... накой да подскаже дали е добре да се спра на Брамак....?
                            А мислил ли си за тикли? Ако постройката е в състояние да ги издържи....само идея.

                            Коментар


                            • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              А мислил ли си за тикли? Ако постройката е в състояние да ги издържи....само идея.
                              Ами питането ми за керемидите е е за новата четириетажна къща, която довършвам... Тиклите по ще отиват на тази старата която купих, но там чак такъв генерален ремонт с подмяна на покрива и конструкцията не съм планирал скоро.....

                              Коментар


                              • До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                                Ами питането ми за керемидите е е за новата четириетажна къща, която довършвам... Тиклите по ще отиват на тази старата която купих, но там чак такъв генерален ремонт с подмяна на покрива и конструкцията не съм планирал скоро.....
                                Грешката е моя, имах предвид тази с каменните дувари и бъдещата каменна механа. Наздраве!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X