Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пасивна къща що е то и има ли почва у нас?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
    . Впрочем може, правиш една външна стена 120мм., оставяш камера и оше една стена
    Въпроса е обаче струва ли си?
    Същото се отнася и за каменната зидария. Неможе носещи стени да бъдат изпълнени с така наречената суха зидария. А ако не е суха става термомост. Ако пък въпреки всичко я направиш суха, през нея вее и духа.
    Между стените се правят връзки също с тухли през десетина тухли по хоризонталата и през 3-4 реда по вертикала. Снимал съм го но за момента не мога да намеря снимката.
    Носещите стени спокойно могат да се правят със суха зидария.Повечето стари къщи са направени така. От вътре и от вън се запълват дупките а който е имал мерак е измазвал. Все пак става въпрос за къщи до 2-3 етажа които няма как да рухнат от собствената си тежест.
    Дали си струва ?!- Няма разходи за топлоизолациа,за хидроизолацията да не казвам! Влагата като тръгне по бетонните колони и стени та чак до 1.50 над земята.Шумоизолация -не знам каква е но няма ехо!
    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

    Коментар


    • #47
      До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
      Това е масовото строителство в Испания.
      Много неща имат значение. В Испания сигурно температурите не падат под 0. Вие в Пловдив също сте облагодетелсвани в това отношение.

      Коментар


      • #48
        До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
        Между стените се правят връзки също с тухли през десетина тухли по хоризонталата и през 3-4 реда по вертикала. Снимал съм го но за момента не мога да намеря снимката.
        Носещите стени спокойно могат да се правят със суха зидария.Повечето стари къщи са направени така. От вътре и от вън се запълват дупките а който е имал мерак е измазвал. Все пак става въпрос за къщи до 2-3 етажа които няма как да рухнат от собствената си тежест.
        Дали си струва ?!- Няма разходи за топлоизолациа,за хидроизолацията да не казвам! Влагата като тръгне по бетонните колони и стени та чак до 1.50 над земята.Шумоизолация -не знам каква е но няма ехо!
        Помисли малко. Плътната тухла има най голям коефициент на топлопреминаване. Като свържеш външната стена с вътрешната правиш термомост.
        При сухата каменна зидария, камъните ако в хоризонталните редове не се допират един в друг, във вертикалния ред лежът един върху друг. Тоест пак са свързани чрез допир. Мазилката отвън и от вътре още повече ги свързва и ето ти отново термомост.
        Дали ще зидаш с плътни тухли, или кухи блокове стоманобетонната конструкция си я има.
        Единствения начин да прекъснеш термомоста е добрата изолация.

        Коментар


        • #49
          До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

          Мисля тъй; в къщата на село вече 4 години не живее никой и не се пали печка но температурата не стига 0 градуса! Комшиите не живеят в тяхната къща през зимата но стоят там до късна есен и палят печка. Всяка зима ако не източат инсталацията замръзва даже веднъж се и спука тръба.Къщите по разположение и форма са почти еднакви но моята е с каменен зид и плътни тухли тяхната е бетонни основи и кухи тухли.И двете са измазани от вън и от вътре.Картофите ги съхранявам в мазето .Комшийте прибират техните в града защото там им измръзвали.
          Що се отнася до камъните площа с която контактуват не е чак толкова голяма.Не са дялан Владаиски гранит а обикновенни варовикови камъни от кариера.
          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

          Коментар


          • #50
            До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
            Мисля тъй; в къщата на село вече 4 години не живее никой и не се пали печка но температурата не стига 0 градуса! Комшиите не живеят в тяхната къща през зимата но стоят там до късна есен и палят печка. Всяка зима ако не източат инсталацията замръзва даже веднъж се и спука тръба.Къщите по разположение и форма са почти еднакви но моята е с каменен зид и плътни тухли тяхната е бетонни основи и кухи тухли.И двете са измазани от вън и от вътре.Картофите ги съхранявам в мазето .Комшийте прибират техните в града защото там им измръзвали.
            Що се отнася до камъните площа с която контактуват не е чак толкова голяма.Не са дялан Владаиски гранит а обикновенни варовикови камъни от кариера.
            Сега видях първия ти пост. Дядо ти е направил къща с любов и майсторство. Имаш право да се гордееш.
            Аз също имам такава къща, построена от прадядо ми 23г. Четири реда тухли, 50см. на втория етаж, на първия незнам, може и да са повече.
            За това става въпрос. Същия ефект, че даже и по добър сега се постига с една куха четворка и външна изолация от полистерол.
            Да не говориме че тия стари технологии, кирпич, ломен камък и др. екзотики няма кой да ги работи вече, а и да се хване някой ще излезе майка си и баща си.

            Коментар


            • #51
              До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
              За изсъхване говорех, не за втвърдяване.
              Процесът на втвърдяване на бетона от само себе си е влагопоглъщащ. А в затвореното пространство между плътния кофраж изсъхва.
              Но не гори, пущината, не въди буби, няма миризма.

              При еднаква застрахователна сума,за Quad-Lock къщите в Америка застрахователните вноски са на порядък по-малки. Което ще рече по-сигурни!

              Коментар


              • #52
                До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                Колега, погледни тук: http://forum.imoti.net/read.php?17,137736

                Коментар


                • #53
                  До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                  Колега Musovir, преди половин година някъде, открих производител в Китай на Канадски къщи/тип сандвич панели/.Моделите им са меко казано много добри.Изработката е описана подробно.Всеки модел се предлага със съответният набор от Документи - Архитектурни и Конструктивни проекти/ влизат в цената /.Предлага се и пълна Видео инструкция за монтажа, или опция за бригада от монтажници при по-голям проект.Има всичко - водопровод, канал, ел, инсталация и отоплителна система.Един 40 футов контейнер ще побере материалите ти за едно 160м2 . Вратите се продават отделно , но цените им са .... Прозорците също се предлагат отделно...
                  Като цяло цената им е уникална на квадрат!? Доставката на контейнера е около 2000 долара.
                  Ето ти и малко снимки от евтините им варианти..
                  Прикачени файлове
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #54
                    До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                    Колега, ето ти и един линк към zero carbon house, ако това е същото което имаш предвид с "пасивната" къща.
                    Мисля, че може да ти е от полза,
                    http://www.zerocarbonhouse.com/Home.aspx
                    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                    lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • #55
                      До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                      Споделете мнение - плюсове и минуси или едно или двуетажна къща.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #56
                        До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                        Споделете мнение - плюсове и минуси или едно или двуетажна къща.
                        Стойността на двуетажната къща е много повече от 1 етаж умножено по две...

                        Времето за конструиране, строеж също е повече от на един етаж по две...

                        В двуетажната къща губиш много пространство от колони и стълбища...

                        Ето защо аз искам едно етажна, максимално малко пари, максимално кратък срок...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Стойността на двуетажната къща е много повече от 1 етаж умножено по две...
                          Времето за конструиране, строеж също е повече от на един етаж по две...
                          В двуетажната къща губиш много пространство от колони и стълбища...
                          Ето защо аз искам едно етажна, максимално малко пари, максимално кратък срок...
                          Не съм съвсем съгласна.
                          Първо, стойността и времето за конструиране зависят от вида на конструкцията и ограждащия материал.
                          В двуетажната къща се губи пространство за стълбище, но затова пък плановата схема е по-компактна, при едноетажната винаги ще имаш по-дълги коридори.
                          При двуетажната къща имаш два пъти по-малко основи и покрив. За сметка на една междинна плоча, ако си решил едноетажната да я правиш с каратаван.
                          Двуетажната къща пести място при малки имоти, подобрява топлинната инерция на сградата, "качва" на по-високо помещения, които са по-защитени от прах и шум, отколкото на първия етаж. Подобрява се (донякъде) и чисто физическата защита на сградата.
                          Плюсовете на едноетажната са "близост до земята", възможност да се избере конструкция с по-ниска себестойност; по-добро вписване в ландшафта.
                          Има и междинен вариант, който е единствен приложим при стръмни терени - на 1 1/2 етажа
                          Освен горните аргументи бъдещият обитател на къщата следва да се съобрази с наличните дадености на имота - ориентация, пропорции, особености (растителност, хидрогеоложки особености и т.н.).
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #58
                            До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                            Мерси Петя, страхотно компетентен отовор!

                            Аз лично съм воден предимно от срока и разходите като основни критерии в избора си...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                              Петя го е казала много добре. Поздрави!
                              Колко застроена площ ти трябва? Ако не се живее целогодишно, според мен един етаж стига. Ако живееш обаче целогодишно и имаш 3-4 членно семейство, ти трябват най малко 200 м2, че даже и мазета и гараж. За да се разгърне такава площ на един етаж, ти трябва голям парцел, над декар. Според мен, за еднофамилна къща оптималния вариант е два етажа по около 100 м2., мазета и гараж.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Пасивна къща що ето и има ли почва у нас?

                                Ще се живее целогодишно, 1 член и 3 членки, с опция след некоя и друга година да гледаме и тъщата - демек 4 членки.
                                Ако къщата е на 2 етажа за тъщата трябва да има спалня на 1 етаж да не катери стълби, пък след 20-30 години може и на мен да ми потрявба тази спалня. От друга страна след 20 години вероятно няма да ми трябват толкова много сплани защото момичетата, като волни птички ще отлетят нанякъде.
                                На първо място ще се съобразим с терена, спрямо нашите изисквания дали ще позволява всичко на един етаж. И гаражите ще са 2 големи. Освен това мисля че ако си сложа всичко в големите гаражи няма да имам нужда от мазе.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X