Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

    Ако не се предозира сериозно, ама много сериозно препарата, няма опасност за следващите растения. Ама и Гадеф/в е прав, Васко питаше за някой да му изтърга храстите, пък ние само чакаме повод и започваме спама... Той Васко ще си попита каквото, когато, и който трябва.
    А по въпроса за бирата-не знаете Кольо колко може да поеме...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

      Васко дано не се сърди, че ще му използвам темата, но имам един въпрос, виждам че има хора знаещи по темата.
      С какво да напръскам райграс, има много детелини и тук там някой трън, ама много ме дразнят, тревата иначе си е добра, но тия гадове я загрозяват. И още нещо, понеже искам да я сгъстя още малко, че тук там се вижда земята, има ли значение по кое време да хвърля още семена? Ако не е същият вид, проблем ли е, не помня преди 3 години каква съм купувал. Благодаря!
      LZ1PER

      Коментар


      • #18
        До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        Васко дано не се сърди, че ще му използвам темата, но имам един въпрос, виждам че има хора знаещи по темата.
        С какво да напръскам райграс, има много детелини и тук там някой трън, ама много ме дразнят, тревата иначе си е добра, но тия гадове я загрозяват. И още нещо, понеже искам да я сгъстя още малко, че тук там се вижда земята, има ли значение по кое време да хвърля още семена? Ако не е същият вид, проблем ли е, не помня преди 3 години каква съм купувал. Благодаря!
        Търси селективен хербицид против широколистни плевели.
        А относно сгъстяването не съм много наясно с тревата, но си мисля че в момента е малко топло за сеене. Може би в края на Септември.

        Коментар


        • #19
          До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          ... И още нещо, понеже искам да я сгъстя още малко, че тук там се вижда земята, има ли значение по кое време да хвърля още семена? Ако не е същият вид, проблем ли е, не помня преди 3 години каква съм купувал. Благодаря!
          Сее се когато се сеят есенниците т.е. наесен: септември до ноември става.
          Ако са големи петната и сложиш други сортове просто може да се получат.... петна с друг цвят. Ако е равномерно сгъстяване по цялата площ - сей смело.
          Аз имам на двора тревичка на изсъхнали петна и понеже не е голяма площ - мисля да я прекопая и да я сея наново цялата.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #20
            До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

            Благодаря момчета, много ми помогнахте!
            LZ1PER

            Коментар


            • #21
              До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

              Ако някой се притеснява за екологията да го успокоя. Един месец след изкопните работи и пръскане обилно с Глифозат плевелите са стигнали височина около метър и са по-свежи от всякога. Ако трябва да си поливам редовно двора с хербициди май е по-добре да го полея с нафта. Интересното е, че на някакви цветя останали в една градинка от преди 15 години им няма нищо от отровите. Копривата и едно влачещо също се държат на линия. Единственото което почина тотално е балура и издънките на люляка.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #22
                До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                Значи, само да вметна, че в тази тема може да се спами, толкова, колкото на всеки да е полезно с нещо. Мястото вече е изчистено, благодарение на две момчета. Благодаря на trajal за предложението, но в крайна сметка срокът се оказа важен и за утре трябваше да е почистено. Снимки утре.

                Коментар


                • #23
                  До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                  Преди/След:
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                    Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                    Преди/След:
                    Браво екстра е станало

                    Коментар


                    • #25
                      До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                      Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                      Ако някой се притеснява за екологията да го успокоя. Един месец след изкопните работи и пръскане обилно с Глифозат плевелите са стигнали височина около метър и са по-свежи от всякога. Ако трябва да си поливам редовно двора с хербициди май е по-добре да го полея с нафта. Интересното е, че на някакви цветя останали в една градинка от преди 15 години им няма нищо от отровите. Копривата и едно влачещо също се държат на линия. Единственото което почина тотално е балура и издънките на люляка.
                      Виж сега, ако си пръскал обилно с Глифозат само един път резултата ще е нулев. Загиват само тези растения, които са облистени в момента на пръскането. Тези които са били по-малки и са били скрити под листата на големите плевели оживяват и след 10 дена пак всичко е буренясало. Отделно че семената в почвата си покълват и се развиват спокойно. Глифозатните хербициди са ефективни само срещу разлистени плевели!
                      Трябват си няколко пръскания последователно през около 10 дни, за да унищожаваш всяка следваща вълна поникнали плевели.
                      Още по-добър вариант е да се комбинира с някакъв почвен хербицид, който пречи на развитието на корение - напр. Дуал Голд или Касорон-Г.
                      Селективните хербициди са добър вариант, но в общи линии са насочени към земеделските култури. Някои са селективни към определена земеделска култура и унищожават всички плевели, други са селективни към широколистни плевели или към житни плевели и са с по-широк спектър на действие.

                      Ето тук има подробно инфо за хербициди: http://agropal-bg.com/index.php?page...mart&Itemid=26

                      Аз например съм питал доста агрономи за селективни хербициди, които да се прилагат при иглолистни храсти: Туя, Лъжекипарис, Юниперус. Не могат да ми дадат отговор. Запознати са със селективните хербициди при земеделските култури и толкова. Казват ми да пробвам и да видя кое ще оцелее! Досега съм открил в книгите и мрежата ГОАЛ за приложение в борови и смърчови семенилища, но дали ще е пази моите растения не знам - трябва да пробвам догодина.

                      В общи линии трябва си ровене и четене, без да разчиташ сляпо на мнението на агрономите в аптеките. На снимките по-долу се вижда резултата в третираната площ с Глифоган и в нетретираната, като съм пръскал с фуния на пръскачката, за да си пазя разсадите.
                      Прикачени файлове

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X