Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

    Мястото е около 700 кв.м., но не е поддържано от години и е доста обрасло. Намира се на около 40 км. от София, до Своге.
    Естествено срещу възнаграждение.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

    Извинявам се че ти спамя обявата ама да нямаш повот да черпиш (да се похвалиш )
    Последно редактирано от cveti; 28-08-08, 00:59. Причина: няма нужда от цитат

    Коментар


    • #3
      До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

      Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
      Извинявам се че ти спамя обявата ама да нямаш повод да черпиш
      Малък .

      Коментар


      • #4
        До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

        Кажи какво по-точно искаш да се прави.Само да се окоси и изкоренят храстите или и подравняване и т.н.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Кажи какво по-точно искаш да се прави.Само да се окоси и изкоренят храстите или и подравняване и т.н.
          За сега да се окоси и да се изрежат или изкоренят храстите. Подравняването после, защото ще има доста работа по строежа и машините дето ще влизат ще обезмислят предварителното подравняване.

          Коментар


          • #6
            До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

            Значи,това,което искаш ще го направя.Но: Щом ще има строителство вземи го напръскай с "Раундъб" и след 20 дена всичко ще е изсъхнало.Иначе след косенето и изкорененяването тревата и плевелите пак ще пораснат.Напразно ще даваш пари.Ако нямаш машина звънни.Ще отидем в събота или неделя,ще вземем едно шише "раундъб" и го пръскаме.За пари в този случай не говориме,ше пиеме по едно.Тел:0887770735
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

              След Раундъп не остава никаква зелененка.Като отидеш там мястото ше е като изгорено с напалм.Раундъпа поразява всички растения и след това трябва да чакаш да се засеят отново или ти да си садиш трева.Не вярвам да ти хареса гледката на голата земя.Как се казва селото и аз имам вила в този район
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                Васко щом ще влизат машини може и да не ти трябва окосяване ! Повярваи всичко ще испомачкат и испотъпкат

                Коментар


                • #9
                  До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                  Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                  Как се казва селото и аз имам вила в този район
                  Искрец. Малко извън него във вилната зона. До пътя и на 40-50 м. от малка рекичка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                    Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                    След Раундъп не остава никаква зелененка.Като отидеш там мястото ше е като изгорено с напалм.Раундъпа поразява всички растения и след това трябва да чакаш да се засеят отново или ти да си садиш трева.Не вярвам да ти хареса гледката на голата земя.Как се казва селото и аз имам вила в този район
                    Tе плевелите не трябва да се броят за зеленинка. Пръскай смело, може да вземеш вместо Раундъп, Глифоган-480, Глифос, Глифостат и пр. Всичките са с един състав - Глифозатна киселина. Но раундъп е по-скъп. Трябва да ги обливаш обилно - до 4-5 дни почват да съхнат. Едно пръскане няма да е достатъчно обаче, след като изсъхнат настоящите треви, покълват нови семена и т.н. Трябват ти няколко пръскания поне.
                    Като приключиш с машините, пиши да измислим вариант за след това да не допускаш плевели пак, че е страшно. Аз се боря втора година вече.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                      Искрец супер местенце знам я и рекичката като малък що риба сме ловили с ръце
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                        Аз пък не се сещам за мястото , но пък идеята с окосяването трябва сериозно да се обмисли, защото напоследък всеки си коси и реже каквото поиска и никой не се замисля дали това ще навреди на природа и всичко Поздрави за stariat

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                          Само да вметна-ако ще ползвате "Раундъп" дозата е 500-600 mл/дка. В никакъв случай не я превишавайте, започва да действа като дефолиант, т.е. изгаря само листата, а останалото растение е почти непокътнато. След две седмици се повтаря пръскането, а ако се наложи се прави и трето. Но за да има добът ефект растенията трябва да са в подходяща фаза на развитие, т.е. да не са пораснали, при повечето плевели фазата е между 3-5 лист до към 10-12 лист. практически съвет може да получите от всеки по-опитен агроном(разбирай на възраст поне 40 години). В краен случай и аз съм на разположение, не съм агроном, но имам кого да попитам...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                            Да попитам и аз, щото съм лаик, но мисля, че Васко мисли после да сади, ако не друго, то поне райграс. Та въпросът ми е, дали след третиране с този препарат, после, примерно догодина, ще може да расте райграс?
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся човек за окосяване и привеждане в ред на запустяло дворно място.

                              Правя и това (озеленяване) от 10 години, но си ми малко далечко, приятелю...

                              Човекът потърси конкретна услуга, ние го вкарахме в пета глуха.
                              Третирането с хербициди е добра идея, НО:
                              1. Сигурно на колегата му трябва чисто пространство за строителни работи
                              2. В момента плевелите са си хвърлили семената и са изсъхнали и хербицида няма да има голям ефект.
                              3. Ако няма да живее постоянно там, не му препоръчвам да си прави "затревяване" (освен два-три вида райграс в семенните смески има
                              и власатки и к'ви ли още не треволяци ), трябва си постоянна грижа - плевене, поливане, косене... Има вариант да се пръска със селективен хербицид за двусемеделни, като по този начин се запази естествената житна растителност, която да изпълнява функциите на затревена площ.
                              Зависи от много фактори - колко е голям имотът, каква почва, подпочвена влажност, кладенец, наклон, изложение...

                              Съвет към kolonal : хвАни за ушите някой с храсторез (може и някой работник към пътното) да ти окоси/ореже храсталаците. Взимаш една вила, или един циганин с вила и струпваш всичко там, дето ще ти бъде къщата. Като е по-влажно - внимателно го запалваш и си готов. Плевелите, съответно пак ще тръгнат да растат, храсталаците ще пуснат нови издънки и тогава вече ще има смисъл да ги третираш с хербицид.

                              От тук на татък - ако искаш съвети - ОК, но ще трябва да отвориш нова тема "Озеленяването на kolonal, или колко бира може да изпие gadeff"

                              Хубаво е още при изкопно - насипните работи за строежа да се помисли да се запази хумусният слой, да се подготвят нивата и още многоо други неща, ама сега ми се спи.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X