Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на басейн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Направа на басейн

    За стълбите и дървени композити (като на снимката по-горе) имам идея
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Направа на басейн

      Загряването/Охлаждането на водата го направи с термо помпа, тоест чилър ... воден или въздушен!
      Каквото може да се направи.
      После водата от басейна може да я използваш за същото на къщата ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        До: Направа на басейн

        Първоначално публикуван от nnakov Преглед на мнение
        Значи, имам проект направен от архитект и нищо повече...
        Плати ли му на тоя архитект?

        Коментар


        • #19
          До: Направа на басейн

          Платих му разбира се. Човека си свърши работата по всички стандарти, но от тук натам не знам към кого да се обърна за съвет как да продължа. Явно и тук няма хора, които да са правили подобно нещо в къщи.

          Коментар


          • #20
            До: Направа на басейн

            Първоначално публикуван от nnakov Преглед на мнение
            Платих му разбира се. Човека си свърши работата по всички стандарти, но от тук натам не знам към кого да се обърна за съвет как да продължа. Явно и тук няма хора, които да са правили подобно нещо в къщи.
            Ако си е свършил работата ще имаш и такива картинки в проекта. И спецификация
            Вътрешния басейн е освен "локвата" и куп други съоръжения.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Направа на басейн

              Първоначално публикуван от nnakov Преглед на мнение
              Платих му разбира се. Човека си свърши работата по всички стандарти, но от тук натам не знам към кого да се обърна за съвет как да продължа. Явно и тук няма хора, които да са правили подобно нещо в къщи.
              Не знам какви проекти имаш. Ама сигурно не те интересува цената на басейна? Щото ако те интересуваше трябва да имаш и оценка на проекта. За да я има тая оценка, във всичките тия проекти все някъде трябва да пише за всичко това което питаш, от плочките и мазилките, до помпите и филтрите. И поне един изпълнител който може да го направи. Не мислиш ли?
              Не се занимавай с глупости. От днес започва стройкото, има си фирми специализирани в тая дейност. Виж какво са направили, избери, сключи договор, плати си като поп и после с кеф си се плацикай.

              Коментар


              • #22
                До: Направа на басейн

                Благодаря за съветите. Мисля, че сте прави. Като стане басеинчето ще публикувам снимки и съвети за други като мен

                Коментар


                • #23
                  До: Направа на басейн

                  Колега сигурен ли си че почва днес стройкото - тамън бях тръгнал към НДК да поръчвам врати и прочетох че е от 15ти?
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Направа на басейн

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Колега сигурен ли си че почва днес стройкото - тамън бях тръгнал към НДК да поръчвам врати и прочетох че е от 15ти?
                    Вярно че е от 15ти, сори.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Направа на басейн

                      Здравейте!
                      Ето го и моят басейн /по - скоро резервоар за поливане на градината/, който го правих това лято с нашите. Успях да ги навия с уверение, че водата от кладенеца ни е прекалено студена за да се изсипва директно върху растенията, а освен това е добре една къща да си има в двора запас от вода през очакваните горещи и сухи лета. Е, навиха се и резултата е това:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        До: Направа на басейн

                        Екстра е разервоара, дай сега малко повече подробности, големина, помпа, филтри, кофражи, бетон, арматура, с какво е мазан отвътре, колко са дебели стените, дъното, колко ти излезе, кой го прави, абе всичко, което ще е полезно? И ако имаш още снимки от процеса на работата също ще са от полза.
                        Благодаря!
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #27
                          До: Направа на басейн

                          басеин първо се прави ако го ползваш , изисква доста средства за поддръжка , ако е бетонен трябва да се направи така че да не пропука щото е голям проблем после , за дизаина мога да кажа че наи красивия басеин е този около които има хора , моя е 7 на 5м , 2 дълбок железобетон , на открито зъдължително трябва да се покрива , дори и заради зеленото , тъмнината го убива,
                          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                          Коментар


                          • #28
                            До: Направа на басейн

                            То, моето съоражение не е напълно завършено откъм помпи, филтри… но до другото лято има още време… и понеже имам доста нестандартно мислене, някой идеи изплуват докато изпълнявам заложените отпреди.
                            Големината му е 3 метра в диаметър, дълбочина 1.20. Вана - 1.4х0.7х0.5. Стъпалата стават за сядане. Предстои монтаж на хромникелова, подходящо огъната тръба покрай стъпалата. С помпите вероятно ще има комбинация – една електрическа /центробежна/ за пълнене от кладенеца, една електрическа /вероятно вибрационна/ и една бутална, задвижвана от вятъра ще осигуряват циркулацията и поливането. Както и комбинация между тях. Филтъра вероятно ще е пластмасова 25л банка от боя, а в нея въздушен филтър от товарен автомобил /ще пробвам с това/.
                            Етапите бяха следните:
                            Предварително бях избрал мястото и размера му, а тръбата за източване - предварително поставена. Това бе просто дренажната тръба от основите на къщата – PVC ф110, която минава по допирателна и в най – близката точка има тетка.
                            Падна едно копане – 35 автомобилни ремаркета песъклива пръс. Оформи се доста гладка стена, която обвих с найлон колкото да не се сипе пръста докато леем бетона и това бе външния кофраж.
                            Арматурата за стените и дъното е еднаква – ф8 с разстояния средно 16х16 см имам някакви спомени за 180 лв, като напълних комбито с триметрови пръчки.
                            За вътре нямах подходящ кофраж, а използвах няколко налични, криви платна, малко дъски, изрезки от ламарина и какви ли не подръчни материали. Какъв кръг стана само, обаче мазача /аз/ го компенсира.
                            Направих долу околовръз темел 30х30 см с пояс и бигли от арматурата.
                            Бетона се бъркаше с бъркачка. Първо излях темела и стената на височина около 0.8 м. Със следващото леене довърших ваната, горната част на стъпалата и останалата периферия. Дебелина на стената е средно около 15 см, поради използването на 3 ремаркета камъни от близката кариера, които слагах в бетона – бутобетон. Последно лях дъното. С тази дебелина на стената и арматура няма притеснение от прекъсването на леене на бетона. Всичко се оправя от една яка замазка, а тя беше от бял цимент и мраморно брашно. Голям зор видях с дричосването – бе горещо, дърпаше бързо, падна едно мокрене... За фината мазилка използвах мрежичка за изолации и разбит с дрелката бял теракол + син оцветител сипван „на око”. Импрегнирането с водно стъкло, или нещо подобно още не съм го завършил, щото то нямало вече водно стъкло, а някакви, както обичам да казвам – суперспециални френско – португалски смеси, чиито имена не мога да произнасям правилно.
                            Не съм броил торбите цимент, но трябва да са около 15 –тина от 25 кг. Чакъл и пясък винаги съм имал в двора, пръста я изсипвах под близката кариера, а камъните намирах пак от там. 4 торби бял цимент /използвах него, защото ми казаха, че за разлика от сивия не си е изменил качеството след икономическата революция/, 4 торби мраморно брашно, мрежичка от 1 лв -1м2, 4 торби теракол, 200 грама оцветител. За импрегниращата хидроизолационна течност още не знам – може би към 5 литра. Като си помисля, заедно с бензина, изгорен от колата за съпътстващите придвижвания, вероятно ориентирам сметката около 500 лв. Останалото е мерак и работа. Понякога участваха от 3 до 5 човека, съпричастни на идеята, щото с кандърми не става, а за мургави „изпълнители” не смея и да си помислям. По нататък, вероятно ще ви кажа коя ми бе движещата сила.
                            Вероятно ще коментирате налучкването ми на технологии за правенето на басеини, но аз съм спокоен, като гледам резервоара за вода на дядо, който е над земята, зидан само с тухли и хоросан, измазан с цимент, и... аз го помня от 30 години – никой не го бе ремонтирал доскоро. Миналата година му подмазахме единия ъгъл с теракол. А всяко лято поливаме градината от него.
                            Всичко добро!
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Направа на басейн

                              Много изчерпателно. Благодаря!
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #30
                                До: Направа на басейн

                                браво на колегата Angel171, наистина се е потрудил доста,

                                аз пак ще ви каж че подобно сооражение за да го имате, е наи лесната работа да го направите винаги има информация , но първо всеки нека прецени дали му трябва , защото подобно нещо за да се исползва рационално първо трябва време и доста пари за подръшка и ползване, казвам така защото почти никога няма да го ползвате сами , поне при мен е така , а на всеки му е ясно група от 6-8 човек как се посреща на гости пари за препарати , за ток , моя го пълня с помпа за 8 часа, за 4 часа празня, пречиствателна помпа като върти постояно , и куп други неща , а иначе е страхотно удоволствие , случвало ми се е да не излизам от двога си по цяла седмица деноношно купони ,
                                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X