Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на басейн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Направа на басеин

    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
    Колега , всичко зависи с колко парички си се приготвил. 4М диаметър на 1 м. дълбочина си е детско къпало. От друга страна и в него е мокро ,но забрави че става за плуване. Решението си е твое ,но в никакъв случай(ако правиш истинки басейн) не се връзвай на варианта -стъба с филтър!!! Повярвай ми интересувал съм се ,защото съм минал по този път!Ако имаш възможноста си направиш бетонен (но не сам ) пък дали с плочки или с фолио е без значение. Аз лично се спрях на варианта с плочки.Виждал съм на доста места ,как фолиото се разлепва и прави мехури.Съвсем информативно - моят е 11 х 4,6 м и дълбочина от 1,20 до 1,75.- това е минимума за нормален домашен басейн.А ! И ако решиш да го направиш два пъти по-малък ,няма да ти излезе два пъти по-ефтино Много внимавай и с фирмите! Настоявай за непрекъснато леене (дъно-стени) . Успех! Дано да съм бил полезен.
    Споделям мнението на колегата изцяло относно големината , начина на леене и др.подробности.Има обаче нещо също мого важно.Ако терена не е здрав е добре отдолу да се подложи възглавница от суха баластра за да не се получи пропукване.Басейна като едно голямо корито трябва да "плува" в тази възглавница.Важно е да се консултира със специалист точно в тази материя.Успех!

    Коментар


    • #32
      До: Направа на басейн

      Ако мога да съм полезен все още с информация за читава фирма, която прави басейни - виж www.bspools.com
      Те правиха нашия басейн и трябва да призная, че останах приятно впечатлен от коректността и отговорността им, точен разчет на материали и оборудване - не те натоварват излишно, и срочно изпълнение. Гаранцията за басейна е 5 години - дано не се налага да я ползвам, но когато проучвах различните фирми - не видях друга да дава толкова дълъг срок. Това и наклони везните в тяхна полза, но определено съм доволен от изпълненине и отношение.

      Коментар


      • #33
        До: Направа на басейн

        Първоначално публикуван от kotsi Преглед на мнение
        Ако мога да съм полезен все още с информация за читава фирма, която прави басейни - виж www.bspools.com
        Те правиха нашия басейн и трябва да призная, че останах приятно впечатлен от коректността и отговорността им, точен разчет на материали и оборудване - не те натоварват излишно, и срочно изпълнение. Гаранцията за басейна е 5 години - дано не се налага да я ползвам, но когато проучвах различните фирми - не видях друга да дава толкова дълъг срок. Това и наклони везните в тяхна полза, но определено съм доволен от изпълненине и отношение.
        А, може ли малко повече информация относно размерите и цената.
        Благодаря!
        LZ1PER

        Коментар


        • #34
          До: Направа на басейн

          Само да вмъкна. Нали не мислите да ползвате водата от басейна за поливане или за ползване в домашни условия?

          За да е чиста водата в басейна се слагат разни препарати и поливането с нея, съм почти сигурен, че ще реши проблемите с растенията генерално и по руски - Има цветя, има проблем.....

          Коментар


          • #35
            До: Направа на басейн

            Здравейте и за много години на всички! Отдавна не съм влизъл тук и сега чета коментарите относно цената и размера на моя басейн. Значи - басейнчето не е голямо - 8 на 4м е, но за домашна употреба и купон си върши страхотна работа. Направиме и малка хидромасажна част към басейна - оказа се, че най-много тя се използва ту децата - ту жената, а и аз на по бира с приятели в жегите.
            Всичко ми излезе 27 000 от изкопа "до ключ" както се казва. Ще кача и снимки преди пълненето с вода, за да видите и паното на дъното.
            Правиха ми го BSPOOLS и определено съм доволен от избора. На сайта им всички части си имат цена и не те преценят според портфейла. Поръчвах си оттам онлайн препарти за водата.
            Успех на всички - дано съм бил полезен.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #36
              От: До: Направа на басейн

              искам да питам колко трябва да са дебели стените на басеин с размери 20x2.50x1.60

              Коментар


              • #37
                От: До: Направа на басейн

                Първоначално публикуван от alen412 Преглед на мнение
                искам да питам колко трябва да са дебели стените на басеин с размери 20x2.50x1.60
                20 см бетон Б20 са достатъчни.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #38
                  От: Направа на басейн

                  А бе, за какво са ви тия плочки лееш бетона вземаш мярката на басейна и ти лепят - скрояват бризент от тези за камионите - найлон по мярка на басейна слагаш и пълниш със вода на зима точиш водата и прибираш бризента за другото лято чиста работа ~ Успех !!!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Направа на басейн

                    Дано не е късно, че за пет години може някак да са го довършили тоя басейн, но аз ще се възползвам...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #40
                      От: Направа на басейн

                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      Дано не е късно, че за пет години може някак да са го довършили тоя басейн, но аз ще се възползвам...
                      Ако наистина имаш сериозни намерения се направи, че не си го прочел това горното, ако са ти мили нервите...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Направа на басейн

                        Стените не е лошо дa не сa под 25см. зa 20метров бaсейн и нaй -мaлкото aко монтирaш прожектори с вгрaждaне,дебелинaтa им е към 17см.с кaскaтa.Зaнимaвaм се професионaлно с бaсейни в еднa от нaй-стaрите в БГ с нaд 400обектaя,включително aквaпaркове и СПA центрове по достa хотели.Основнa информaция нa лични дa не е в рaзрез с фирмените прaвилa.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Направа на басейн

                          За информация на желаещите предложената идея е за по-непритенциозен басейн със р-ри около 3.5х6.5м от което следва бърза подготовка и лесно подържане и зазимяване изпробвано и работи ...... на село !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Направа на басейн

                            Aбе дa ви кaжa честно,който си плувa достa си му трябвaт не по мaлко от 20-25м.,поне от моя гледнa точкa,при 25метров зa 2чaсa без спирaне те хвaщa съклет от обиколките.Зa мен едно джaкузи нa 3.50-4.00метрa е сто пъти по готино и товa бих си нaпрaвил,пък aко щеш пускaй турбоджетове и компресор,aко щеш си го използвaй зa бaсеинче зa рaзхлaждaне.4.00м.бaсейн нa 90см.цяло лято го подържaм с 4тaблетки 4действия и около 200гр.супер aлгецид 6чaсa филтрaция през нощa,минaлaтa годинa дaже не съм го мел с дъночистaчкa,обирaх сaмо с кепчето,водaтa е сълзa ,a по принцип мaлки обеми водa се подържaт нaй-трудно.По принцип не е никaквa философия дa подържaш бaсейн и не е робия aко имaш всичко необходимо,кaто химия и оборудвaне.Нa големи обществени е кофти щото химиятa върви с туби,имa много хорa и мaцките използвaт плaжни мaслa ,химиятa върви кaто поток ,времето зa филтрaция също е много!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X