Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пуши с лула?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Ето и снимка на печата и гравирани текст.
    ...
    А защо се отказа да пушиш лула? И-и-и-и, пушиш ли други работи- цигари, пури...?
    Може би, ще бъде интересно за тези, които тепърва започват.
    Познавам хора, които отказаха цигарите с лула и сега са безкрайно доволни от това. Познавам и други, които никога не са палили цигара, но лулата им е първото нещо в ЕДЦ-то. Познавам и трети, дето припалиха две лули, завряха ги в най- долния шкаф и пафкат по две кутии цигари на ден...
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Слънце бяха най-добрите български цигари тогава, според субективното ми мнение.
      Ама нямали филтър... Стюардесата с филтър ми докарваше асоциации за гущер, драпащ да излезе през гърлото ми

    • blackfirefly
      blackfirefly коментира
      Редактиране на коментар
      Това са си емблематични марки. Имам предвид Слънце.... Първата ми запалена цигара в живота. Жалко, че не се произвеждат пак, или поне в ограничени количества. Спомням си също за Житан и Кемъл пакет без филтър..... Не пуша отдавна, но бих дръпнал някаква подобна с едно куба либре на някое екзотично местенце.... и не само....

    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      Аз като ученик пушех много малко та обикновено пушех БТ или Фемина. Като студент в началото на 90те в зависимост от наличните средства варирах между Феникс, Родопи до боро 100 и Кемъл 100. После минах на Виктори и Честърфийлд.

  • #92
    Аз снощи направих сефтето. Следвах съветите на Венци. Дърпам десетина пъти. След 20тина минути минавам леко с буталцето, паля и пак така. Какво да Ви кажа. Лулата си е сериозно нещо, няма нищо общо с тези електронните наргилета, които съм ползвал до сега. Очудващо, тютюнът, не мирише гадно като при цигарите. Пробвах тютюна на Peterson Wild Atlantic. Много по - приятно е, когато опъваш леко и плавно, да не гори силно. Така е хладък дима и усещането е по - приятно. Единствения недостатък за мен е вкусът на пепелник в устата. Може да е от тютюна, може и да е нормално за лулита. Все пак е готино чувството. Ще пробвам довечера и с тютюна на Давидоф.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Тъпкалцето можеш да го ползваш и при запалена лула. Ако е станала прекалено "рехава", можеш да упражниш и повечко сила. Чат- пат можеш и да я изтръскаш от излишната пепел. Дори да я оставиш загасена за час-два, при повторно палене няма гадния мирис на фас. Който е припалвал фасове (макар и генералски) знае за каква воня става дума. Ако пушиш в затворено помещение, на следващия ден лулата не оставя характерния мирис на цигарите. Състезанията по бавно пушене се провеждат задължително в затворени помещения. Представете си трийсетина състезатели да закадят едновременно... влизаш на другия ден в същото помещение, няма и следа от това, че е пушено в него.

    • ivodianov1992
      ivodianov1992 коментира
      Редактиране на коментар
      Абсолютно да. Това е много хубаво. Запалиш я, дръпнеш си десетина пъти като ти е кеф и я оставиш. После тръснеш малко изгорелия тютюн и след половин- един час пак може да си я припалиш като ти се допуши. Не мирише гадно. Фасовете са отвратителни като миризма. Снощи пробвах и тютюна на Давидоф - стори ми се по - “мек” на вкус при пушене и по - приятен.

  • #93
    Лично аз, не познавам някой от луларите, който да запали лулата и да я изпуши докрай, наведнъж. Това се прави само на състезанията. Обикновено, палиш, пушиш пет- шест- десетина минути, оставяш я, след малко пак палиш... така, докато ти е кеф. Познавам и много хора, които последната 1\4, че и 1\3 от тютюна я хвърлят неизпушена. Истината е, че някои от по- серт блендовете са много готини към средата на лулата, но към края почват да натъртват. Това, което остава накрая е напоено с конденз и почва да люти, неприятно е за пушене, щипе на езика, особено ако пийнеш бира. Има някои благи тютюни, дето не ги усещаш кога са стигнали дъното и директно засмукваш гореща пепел.
    Често ме питат на колко цигари се равнява една лула. Ми, не знам. На маса и с питие, една триграмка мога да я паля и гася десет пъти, в продължение на 3-4 часа. За това време ще съм изпушил десетина цигари. Е, къде изпушил, къде изгорели в пепелника...
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #94
      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      ...
      Често ме питат на колко цигари се равнява една лула. Ми, не знам. На маса и с питие, една триграмка мога да я паля и гася десет пъти, в продължение на 3-4 часа. За това време ще съм изпушил десетина цигари. Е, къде изпушил, къде изгорели в пепелника...
      3-4х10 са 60 броя за ден Хайде да са 40, че и спиш, предполагам.
      Лула съм пробвал, отдавна. Пури - също. Къса и тънка цигара, пет-шест "дръпки" е моето. Свита, от тютюн, че сега цигарите са от нещо друго, според мен.

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Казах "на маса и с питие"! По принцип не надвишавам кутия цигари на ден. Винаги ми остават 2-5 броя, ако пуша само цигари. Пробвал съм и само с лула. Общо взето, три лули ми стигат при нормален работен ден, без запой и компания.
        П.П. Кво искаш да ми кажеш? Не си забелязал, че като пиеш в компания пушиш три пъти повече от останалото време?

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Рядко пия в компания, но едва ли е така.
        Пуша когато имам време.Понякога е в изобилие и освен да пуша, друго не ми остава. Понякога така се налага да галопирам, че чак забравям за пушене.

    • #95
      Здравейте членове на форума. Препоръчайте добър магазин с голям избор на качествен тютюн за лула и всъщност добър избор на лула в град София. Съжалявам за българския ми, пиша чрез преводач)

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        За начало ул. "Солунска" 6. Магазинът е с табела BESTCIGARS. Има и на "Женския пазар"... темата е дълга и много зависи от това, какво приемаш за качествени тютюни. Препоръчвам ти да не си купуваш лула от магазина. Там има много сувенири и малко работещи лули.

    • #96
      По принцип, желаещите могат да погледнат и това, с ясното съзнание, че давам линк към друг форум, което си е нарушение на правилата на форума. Опитвам се да си спестя много обяснения, почетете малко и после ще говорим:
      Последно редактирано от Тропчо; 22-09-22, 11:31.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Трия линка, който видял- видял. Оня форум е поумрял от години, май само аз драсвам по някой ред в него, но все пак...

    • #97
      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      благодаря много за съвета

      Коментар


      • #98
        Интересни неща могат да се научат и "на терен" всяка последна събота от месеца в клуб "Шапките" на "Лайош Кошут" 9а в София. Обичайно, сбирките започват около 19 ч. и ще можеш да пробваш различни тютюни, да видиш интересни лули, да се запознаеш с много читави хора. Ако решиш- пиши ми, за да ти кажа някои подробности, защото аз лично невинаги съм там. По един много лесен и приятен начин можеш да си отговориш на въпроси, които още не си си задал.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #99
          Наздраве колеги и хладен дим на всички! Много ми допаднаха на мен тютюните на Давидоф в металните кутии.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • Отказах цигарите през 2004-та. От тогава не съм палил изобщо, а кутия на ден не ми стигаше.
            Имам лула отдавна. И мерак имам, но все отлагах.
            Купих филтри, тютюн Клан-оригинал и инструмент за почистване.
            На коледа напалихме камината, хапнахме, пийнахме и се захванах с лулата ...
            Успях от 2-ри опит. Първия бях я натъпкал много и нещя да се разпали.
            Знам, че не се гълта, обаче стар навик - инстинктивно ме кара да поема дима в дробовете. И стова се преборих почти.
            Обаче кефа го няма? Само слюнка започва да ми се събира в устата ... и нищо.
            Иначе тютюна мирише добре, за разлика от цигарите, които съм пушил. Даже къщата мирише добре след лулата.
            Начесах и тая краста, но едва ли ще я запаля пак.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
              Отказах цигарите през 2004-та. От тогава не съм палил изобщо, а кутия на ден не ми стигаше.
              Имам лула отдавна. И мерак имам, но все отлагах.
              Купих филтри, тютюн Клан-оригинал и инструмент за почистване.
              На коледа напалихме камината, хапнахме, пийнахме и се захванах с лулата ...
              Успях от 2-ри опит. Първия бях я натъпкал много и нещя да се разпали.
              Знам, че не се гълта, обаче стар навик - инстинктивно ме кара да поема дима в дробовете. И стова се преборих почти.
              Обаче кефа го няма? Само слюнка започва да ми се събира в устата ... и нищо.
              Иначе тютюна мирише добре, за разлика от цигарите, които съм пушил. Даже къщата мирише добре след лулата.
              Начесах и тая краста, но едва ли ще я запаля пак.
              Неправилната подборка на лула и тютюн често водят до негативни усещания. Я, дай една снимка на лулата. Тютюнът няма какво да го коментирам. Не че има голям избор у нас, ама напрао си захапал едно от най- дебелите дървета.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Снимка нямам. Лулата остана на камината, а до там са 400 км.
                Обаче скоро купувах слушалки. Никой не може да ме убеди, че има 40 пъти разлика в усещането между слушалки за 20 лв и такива за 800 лв. Вервам, че и при лулите е същото.
                Та с лулите (предполагам), няма кеф от първия път. Трябва привикване. Веднъж отвикнах от цигарите и няма да се пусна пак по прзалката.

            • Понеже и аз сравнително наскоро открих този тип пушене, то първите няколко пушения ми бяха дори неприятни, хем започнах със сравнително хубав тютюн. Но след 4- 5 пушения съвсем се променят нещата. Тютюнът Клан, не съм го пробвал, но всички тръбят, че са го развалили доста през годините и е зле. Аз основно пуша на Давидоф. Хубаво си е, особено вечер с отлежало питие. И най - вече - не ме пристрастява. Преди 6 години пушех цигари - беше чудо, зорлен ги отказах, а лулата я си я пална вечер, я не. Според зависи. Не съм пушил от Коледа, че съм болен сега и не ми е до това, но иначе ми е много кеф като си я пална и съм в кондиция де. И не на последно място - трябва си и хубаво мислена и хубаво изработена лула. Тогава кефът е сигурен. Поздрави.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • Kbot, с всичко е така. Разликата между слушалки за 20 и 800 кинта може да я усети само човек, който може да я усети. Като сме в този форум, вероятно има хора, които не биха направили разлика между ТЛК и Нива, зер и двете са ламарини на четири колела. Е, поне са 4х4, а ти с тоя Клан си почнал някъде от Москвич. Ми... няма как да ти хареса.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Жената каза, че бил добър. Ама тя е гледала отстрани
                  Аз химиите не ги понасям, а това наистина мирише добре.
                  Догодина може да пробвм с друг тютюн.

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230325_190117.jpg
Прегледи:314
Размер:196.5 КБ
ID:6917391 Понеже затрих първия си комплект титюн клан с лула мосю брог , сега поднових с мосю брог 47 права тръба и друг титюн . Та разликата голяма излезе. Сега обаче доста бързо ми гасне. Дали да го тъпча повече, че ми се вижда по влажен

                Коментар


                • Първоначално публикуван от pan_rt Преглед на мнение
                  Понеже затрих първия си комплект титюн клан с лула мосю брог , сега поднових с мосю брог 47 права тръба и друг титюн . Та разликата голяма излезе. Сега обаче доста бързо ми гасне. Дали да го тъпча повече, че ми се вижда по влажен
                  Влажен тютюн, ако го натъпчеш повече, става тапа. Нека си стои влажен в пакета, но си извади една щипка (2-3 грама) на лист хартия. Поразтрий го с два пръста и го остави за десетина минути да изпръхне леко. Начините за зареждане на лулата са няколко, но за нарязката на този тютюн ти препоръчвам да я напълниш на две порции. Първо около 1/3 от тютюна, и леко притискане с тампера. Другите 2/3 се опитай да ги вкараш в горивната камера наведнъж, с леко въртеливо движение и отново леко натъпкване. Подчертавам- леко! При засмукване трябва да се усеща съпротивление, но не трябва да става с особено усилие. Горенето е процес, при който е важно да има добра циркулация на въздуха. Възможно е при палене тютюнът да се навдигне, можеш да го прибереш леко с тампера.
                  Абе, ако не се откажеш първите 30-40 пъти, ще му намериш цаката.
                  Първите пушения с нова лула трябва да са леки, без да разпалваш силно тютюна. Трябва да се отложи т.нар. кейк по стените, за да пази дървото от прегаряне. Особено при лулите Брог, които обикновено се правят от круша, маслина, череша и прочее. След леки 2-3 разпушвания, можеш да сецаш и по- интензивно.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X