Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт контакт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Смарт контакт

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Защо, какво може да се случи на практика?
    2. Да "гръмне", да окъси и да свали предпазителя и да остана на студено;
    Точно тази вероятност и по-скоро вариации на последиците.
    Свалянето на предпазителя е най-благоприятната.
    Враг усраине

    Коментар


    • #62
      От: Смарт контакт

      Безопасността е в правилната планировка...
      Аз съм си направил вече управлението на бойлера, но не ми е останало време да го монтирам... Ще го управлявам с SSR-40A (и радиатор от процесор - дано му стигне ) ...
      Какви са рисковете? Ами планирам да го вържа последователно на терморегулатора... Ръчната настройка на бойлера ще я настроя на максимална температура...
      Така дори да стане нещо с SSR - най-много да загрее бойлера до максималната му нормална температура...

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Много интересно!
      Ще се премоля за повече инфо. Само да кажа - от кръжока съм, но имам време за експерименти и бих се пробвал.
      Споко - и аз съм от кръжока - правя си ги за собствено удоволствие
      Визуализацията е от domoticz (можеш да видиш какво представлява из нета)... Преди го въртях на ардуино с Линукс, но постоянното писане по SD картата я скапва бързо - при мен издържа около 6 месеца... Затова Ардуиното го оставих в запас, а качих софтуера на домашния ми сървър и сега си работи от там...
      Допълнително съм инсталирал MQTT на сървъра като 'слой' между Домотикс и датчиците, за двупосочна комуникация с изделията.
      Няма нужда от MQTT, ако само ги 'слуша' сензорите, но поне аз не намерих удобен начин за контрол на дистанционните изделия (които са извън локалната мрежа), и затова през MQTT им изпращам команди. На сървъра имам фиксирано IP и домейн за удобство - т.е. в настройките на датчиците имаш нужда само от интернет, и да знаеш адреса на сървъра.
      А дистанционните датчици при всяко обръщение/сесия към сървъра освен, че пускат информация, но и питат MQTT дали има нещо за тях, и го изпълняват... Така сървъра няма нужда да знае конкретното IP на датчика в момента..
      Защото част от дистанционните ми датчици са в други мрежи, с динамични IP и няма как да ги адресираш директно (най-лесно и бързо става да адресираш директно датчика, а не да го чакаш той да ти се 'обади')...
      Датчиците и управленията ми са базата на ESP8266 12F/S... Платките си ги поръчах през един сайт - излизаха около 10-12$ с доставката 10бр / 10х10см, или 20бр 10х5. Схемите си ги правих сам. Проекта на платките - също (сайта има удобен софтуер за подготовка на такива платки, включително набор елементи, рутиране и т.н.)...
      Част от датчиците ги държа в 'дълбок сън', от който се събуждат веднъж на няколко минути... С навързана схема 3.7 литиева батерийка 18650 си държи над месец при обръщение на 10-15 минути (не съм правил нискоконсуматорна схема - чипът директно е вързан, заедно с постоянно захранване към датчиците....
      Ако имаш допълнителни въпроси - пиши ЛС да не разводняваме темата...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Смарт контакт

        Sonoff Pow R2 има проблеми - при 3kW има реален шанс да стопиш нещо и да направиш пожар. Релето е 16A, но клемите които използват за закачането на кабели не могат да носят 16A. Виждал съм няколко снимки на стопени такива в нета. Та за това не е удачно да му се довериш за 3kW товар.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2018-12-10 13-10-44.png
Прегледи:1
Размер:272.3 КБ
ID:5804597

        А иначе за мощност - тряба да мериш и тока, и напрежението. И то стотици пъти в секунда за да имаш коректни данни. За целите обикновенно се използват интегрални схеми правени за това. Ако ползваш нещо което мери само тока няма как да хванеш реактивните товари и винаги ще имаш разминаване е електромера. Читави такива устройства има и не струват много пари. Никога не бих дал стотина и повече паунда за едно такова .
        Последно редактирано от brum; 10-12-18, 12:14.

        Коментар


        • #64
          От: Смарт контакт

          Разминаването с показанията на електромера е едната страна на медала.
          Фалшиво измерване е безсмислено. По-добре да не се мери нищо. Пак ще разполагаме със същата информация...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #65
            От: Смарт контакт

            Sonoff Pow R2 е да си правиш твоя база и сравняваш по месеци, а не да доказваш нещо на енергото.
            А термопомпа не се управлява с контакт на реле, има други китайски начини

            Коментар


            • #66
              От: Смарт контакт

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Разминаването с показанията на електромера е едната страна на медала.
              Фалшиво измерване е безсмислено. По-добре да не се мери нищо. Пак ще разполагаме със същата информация...
              Два часовника не показват вярно времето. Единият е спрял, а другият изостава с 5 мин. Кой е по-верен?
              Отговора е "този, който е спрял показва 2 пъти в денонощието точно време"
              Но мен ми върши работа и този изостаналия, защото все пак ме ориентира.
              Като си купих тази джаджа електромерчето за контакта направих 2 проби с резистивен товар: включих лампа с нажежаема жичка да работи 1 час, замерих с мултисет напрежение и ток /по отделно, че ми е един/ оставих да работи 1 час и разликата беше по-малко от 1 ват/час. Същото пробвах и с вентилаторна печка на първа степен -1 кв, но показанията на ел. мера и сметката с мултисета беше около 0,87-0,89 квч. Това не означава, че мери вярно разхода на ТП, но все пак е някакъв ориентир. Не е достатъчно точен, че да споря с енергото, а и да е точен изобщо не е и легитимен, но все пак е доста точен ориентир.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #67
                От: Смарт контакт

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Sonoff Pow R2 е да си правиш твоя база и сравняваш по месеци, а не да доказваш нещо на енергото.
                А термопомпа не се управлява с контакт на реле, има други китайски начини
                Какви са китайските начини да я управлявам и трупам статистика за разхода на ел. енергия?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  От: Смарт контакт

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Какви са китайските начини да я управлявам и трупам статистика за разхода на ел. енергия?
                  Ами с pow мериш и например пускаш някоя водна помпа. С бъркане в него прекарваш и токовия кръг на тп но без да минава през контакта. А управлението е в зависимост от оригиналното на тп, инфрачервено или по радиоканал. И от това дали те е страх от мъгли и облаци.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Смарт контакт

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Sonoff Pow R2 е да си правиш твоя база и сравняваш по месеци, а не да доказваш нещо на енергото...
                    Хубаво е че изяснихме тоя въпрос, че целта не е да се "дръвчим" на енергото. Още повече, енергото разполага с измервателни уреди, сертифицирани където е трябвало, минали метрология, а не с китайски измишльотини измерващи индекса на червеност на патладжана...
                    А по техническата част - доколкото разликите могат да са не съвсем пренебрежими, не знам доколко би било полезно да се измерва каквото и да било по начините описани по-нагоре. Да, някаква стойност е. Дори се променя. Типично в китайски стил е с резолюция емнайсет знака след запетаята. Шаренко един вид...
                    С почти същия успех могат да се сумират числата от тотализатора. Грешката няма да е много по-голяма...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Смарт контакт

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Ами с pow мериш и например пускаш някоя водна помпа. С бъркане в него прекарваш и токовия кръг на тп но без да минава през контакта. А управлението е в зависимост от оригиналното на тп, инфрачервено или по радиоканал. И от това дали те е страх от мъгли и облаци.
                      ТП тръгва като подадеш захранване. Това най-лесното. иначе си има инфрачерв. дистанционно.
                      А това за pow нищо не ми говори, не ми е ясно и какво се бърка, за да се прекара токов кръг. Изобщо мъгляво /облачно описание.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Смарт контакт

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Хубаво е че изяснихме тоя въпрос, че целта не е да се "дръвчим" на енергото...
                        Това винаги съм мислел, че се подразбира?!?

                        Тази информация е за собствена употреба, да има човек накаква обща представа основни неща в къщата какво правят.
                        Друг в въпросът каква практическа полза има от нея
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #72
                          От: Смарт контакт

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          . Изобщо мъгляво /облачно описание.
                          Не мога да пиша повече от телефона че лудвам. Ако искаш ще ти пратя тел. на л.с. да поговорим.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Смарт контакт

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Не мога да пиша повече от телефона че лудвам. Ако искаш ще ти пратя тел. на л.с. да поговорим.
                            Превишили сте лимита си на лични съобщения.

                            Моля да ми пратите тел.№ за да Ви се обадя.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Смарт контакт

                              Какво толкова ви е страх, че сървърът е при производителя. При такава смешна цена на тия машинки, всичко над 1 година работа е подарък. Да не говорим, че ще остареят морално, преди да се скапе нещо по софтуера.
                              Чудесни за дребни автоматизации на осветление, поливане, да сипе храна на кучето, има и малко по-сложни с термо и влаго датчик, лично не бих го оставил да комутира отопление, но през един хубав контактор заспиват нещата.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Смарт контакт

                                И какъв е проблема да го оставя да комутира отопление, или охлаждане?
                                Само аз ли не разбирам каква световна заплаха ни готвят жълтите?
                                Благодарение на Паджеровод изясних какво принципно ми трябва.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X