Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт контакт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Смарт контакт

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Някаква защитна логика няма ли?
    При липса на връзка -> изпълни еди кво си?
    Има - светодиод Започва да мига с код "няма връзка с облака"
    Става дума разбира се за евтинджос устройствата от началото на темата.

    Коментар


    • #47
      От: Смарт контакт

      Аз ползвам няколко такива, но не за да включват/изключват, а за да мерят консумацията. Имат доста прецизни чипове в част от тях които мерят ток, напрежение и мощност.

      За включването на устройства - при по-голяма консумация не са много надеждни. Повечето такова ги има снимани от вътре в мрежата. Има и тестове как се държат на 2 и 3 киловата, и са описани проблемите свързани с това. С малко тунинг нещата си идват на мястото.

      Относно облака - почти всичките от Китай подлежат на препрограмиране. Използват едни доста масов вече микроконтролер - ESP8266. За тези които ползвам съм си написал сам софтуер и нищо не стига до 'облака'.

      За Solid State релето по-горе - има и по-мощни, но радиатора си е задължителен. Нормалните релета са с доста по-малък обем и едно читаво такова би трябвало да е по-добрият избор. Всъщност зависи колко включвания/изключвания трябва да издържи. Ако бройката е голяма - SSR-то би трябвало да е по-надежден.

      И това което за сега ми е най-симпатичното от тези дето съм ползвал - Blitzwolf shp2.

      Коментар


      • #48
        От: Смарт контакт

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Трябва ми такова за консуматор 2 500 вата, т.е някъде към 12 А.
        Ако може и да мери, записва ми дава информаци за консумацията е идеалния за мен вариант.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Смарт контакт

          Ако е само за мерене има един проект:

          https://openenergymonitor.org

          Проект с отворен код реализиран с хардуино.

          Има и варианти с кит-ове, които са си направо комерсиални:

          https://openenergymonitor.com

          Имам едно от там - качествена изработка и много мисъл.

          Естествено ползвам го локално - не пращам нищо в мъглата им

          Враг усраине

          Коментар


          • #50
            От: Смарт контакт

            Не мога да се ориентирам кое точно от линковете ми трябва.
            Мое ли да ми посочите конкретен линк за такова нещо, което може през ВиФ да включва термопомпата с мощност 2500 вата и за мониторинг на консумацията й на тел или на комп.
            Сега съм включил в контакта едно електромерче, но то е само за наблюдение без връзка с П. комп.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: Смарт контакт

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              За облачните не знам - ще пробвам...
              Иначе аз си правя и лични такива 'облачни' контакти, при които 'облакът' ми е домашния сървър (затова и се нервирам като ми умре рутера )...
              Себестойността е мижава... Дотолкова мижава, че спокойно можеш да си докараш обща цена под 10лв/бр... Чипът с цифрови, комуникационни и аналогови вход/изходи, и вградено WiFi струва около долар. Софтуера с вграден уеб-сървър в чипа е безплатен. Сорсът е наличен - моите неща работят и при липса на нет - изпълнява последно зададените параметри, и включва защити по входящи параметри, без да е нужен нет (т.е. ако например накарам бойлера да следи 60градуса, то самият чип обработва тази информация, а не я праща на сървър да му каже какво как. Имат и часовник чиповете (с възможност за сверяване през NTP).
              Така, че натам отиват нещата - лошо няма... Въпросът е кой доколко има достъп до нещата и информацията...
              Ето така изглежда една от страниците, като за всеки от параметрите вади и графики за последните 1-5дни, месец, година, и сравненията с предходни години...:
              [ATTACH=CONFIG]976155[/ATTACH]
              Много интересно!
              Ще се премоля за повече инфо. Само да кажа - от кръжока съм, но имам време за експерименти и бих се пробвал.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #52
                От: Смарт контакт

                Ако въпросът е свързан с линковете, които аз съм дал - нито едно няма функционалност за спира и пуска консуматори.
                Изполва се за измерване и визуализация на изразходваната енергия, температура, влажност...
                Има и други дачици.
                Аз ползвам ето това с 2 токови трансформатора и един датчик за температура.
                Но не комутирам нищо през него. Както казах стандартно не е предвиждано за това.
                Враг усраине

                Коментар


                • #53
                  От: Смарт контакт

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Не мога да се ориентирам кое точно от линковете ми трябва.
                  Мое ли да ми посочите конкретен линк за такова нещо, което може през ВиФ да включва термопомпата с мощност 2500 вата и за мониторинг на консумацията й на тел или на комп.
                  Сега съм включил в контакта едно електромерче, но то е само за наблюдение без връзка с П. комп.
                  https://www.ebay.com/itm/Sonoff-POW-...LNXq:rk:4:pf:0

                  Това . Аз с него пущам 3Kw бойлер .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Смарт контакт

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Ако е само за мерене има един проект:

                    https://openenergymonitor.org

                    Проект с отворен код реализиран с хардуино.

                    Има и варианти с кит-ове, които са си направо комерсиални:

                    https://openenergymonitor.com

                    Имам едно от там - качествена изработка и много мисъл.

                    Естествено ползвам го локално - не пращам нищо в мъглата им
                    Позагледах по диагонал тия джаджи, но така и не намерих схема на частта измерваща мощността. Имам подозрения че тая част всъщност измерва някакви относителни единици означени с ватове, но всъщност са в дюли.
                    Разбира се, в горното няма нищо лошо. Е, има лека опасност да се получи драстична разлика с показанията на електромера, и това да остави горчив привкус, че "енергото" пак ни цака с "топла бира", ама здраве да е. Така човек научава практически урок No329 - че има истински измервателни уреди, а има и играчки (пошибалки, на разговорен език).
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Смарт контакт

                      Ползват станартно токови трансформатори:

                      https://openenergymonitor.com/100a-m...ent-sensor-ct/

                      Има и импулсен датчик ако електромера ти е наблизо - така сваля данни директно от него.

                      https://openenergymonitor.com/optica...-pulse-sensor/

                      За обратна връзка по напрежение се ползва отделен напреженов трансформатор 9V AC.
                      Ако не се ползва, приема за база 220V и на тази база смята.

                      Има всички данни за да мери абсолютно точно
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #56
                        От: Смарт контакт

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        ...Има и импулсен датчик ако електромера ти е наблизо - така сваля данни директно от него...
                        Уви, това е единствения начин за вярно измерване. Останалите два са чудесни за... забавление. Но нищо повече.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Смарт контакт

                          Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                          https://www.ebay.com/itm/Sonoff-POW-...LNXq:rk:4:pf:0

                          Това . Аз с него пущам 3Kw бойлер .
                          А това как и до колко точно мери?

                          Мисля да го поръчам.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Смарт контакт

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Уви, това е единствения начин за вярно измерване. Останалите два са чудесни за... забавление. Но нищо повече.
                            По принцип - да.
                            Поне е 1:1 с това, което се плаща.

                            Измерването на потреблението с токов трансформатор също е достатъчно точно - все пак това не е лабораторен уред и не претендира за такъв.
                            Сигурен съм, че се приближава към действителноста повече от китайчето по-горе
                            Никога не бих оставил това да комутира 3kW без надзор.
                            Нямам топки даже да си го помисля, камоли да го направя на практика
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #59
                              От: Смарт контакт

                              Токовият трансформатор сам по себе си не гарантира нищо. Общо казано - трансформатор като всеки друг.
                              Проблемът с точното измерване на консумираната мощност, наблягам на мощност, а не на ток, се крие във фактора на мощността. Тук е обяснено за какво става въпрос.
                              Като изключим измерването посредством отчитане на импулсите от електромера, другите два метода ще са относително верни само за активен товар. Изкуших се да кажа за нагревателни уреди, но в днешно време някои от тях са по-сложни от едновремешен радиоприемник.
                              Нито термопомпения бойлер е класически нагревател, нито индукционния котлон е такъв. И като вид товар са много далече от класическия нагревател.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Смарт контакт

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                                Никога не бих оставил това да комутира 3kW без надзор.
                                Нямам топки даже да си го помисля, камоли да го направя на практика
                                Защо, какво може да се случи на практика?

                                1. Да остане постоянно включен консуматора, или да не включи;
                                2. Да "гръмне", да окъси и да свали предпазителя и да остана на студено;
                                3. Китаеца да е сложил мини ядрена бомба и по синал от сървъра да взриви целия свят, защото е продал поне по 1 устройство във всяка къща...
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X