Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Мъглата е лоша работа..


    ПП. 3 пъти пробвах да го пусна от 36 секунда нататък, ама не ми се получи..

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Че звънни
      08886Ч6583 по добре след 18:00
      Днес ако успея да се прибера по-рано и не съм утрепан ще ти звънна.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Отоплението извън силно населените райони винаги си е било трудно и скъпо за постигане...

        Най добрият вариант е локална топлофикация между 5-10-15 къщи, обаче твърде непостижимо за българският селски индивидуален манталитет, тоест трябва да се спасяваме всеки по единично...

        Парен котел за 3 радиатора е повече от несериозно да се говори, а и поддръжката на такъв изисква знания и умения, знам какво говоря защото, дядо ми е бил параджия на голямо учреждение два котела с пара производителност от по 12 тона пара на час всеки, тоест сложна работа, ходил съм да му помагам, много процедури много преглеждане и много работа, за да не го изстреляш котела в космоса, и заради една повредена фотоклетка на управлението щеше да се вдигне във въздуха ако не беше там, там си 24 часа на обслужване с нос забучен в уредите...
        Тоест, този вариант тотално го забрави..

        Локално парно с водонагревен котел, и циркулационна помпа, това е твоят оптимален вариант..

        Можеш да имаш котел за твърди и котел за течни горива, като на последният можеш да сменяш горелките, кеф ти пелети кеф ти пропан кеф ти метан, в котела за твърди можеш да гориш дърва и въглища..

        И едно трябва да си на ясно, отоплението ще ти излиза много по скъпо, отколкото в града с климатик.. а и самата локална отоплителна инсталация е доста по скъпа от климатиче..
        Но топлината е несравнима с нищо..
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Как не те домързя да напишеш толкова глупости.
          Парата е забранена за битово отопление.

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Не знам кое е забранено и кое не е, ма за парен котел се изисква тапия да имаш, иначе си леко казано незаконен или полу законен...

            Другото което е климатик, моля не му давайте такива тъпи идеи за климатик, че по селата с едни тънки жички по стълбовете е в повечето случай захранването е супер мега зле, тоя климатик само ще си го гледа...
            Виждал съм двугоривен котел в село комунари, човека можеше да гори и дърва и въглища и газ и всичко, ако си сложи и пелетна горелка и пелети може да гори..

            Виждал съм и много локални инсталации, даже един познат на вилата има локално парно..
            Па и съм виждал и промишлени инсталации...

            Така че кое е глупости само в изкривеното съзнание на 101 може да каже..
            Последно редактирано от Traqn Savov; 12-12-18, 22:52.
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              Аз ли не го обясних като хората или някой хора се правят на тъпи не знам..
              За това ще се опитам пак да обясня, защото най мразя да ме разбират на половината..

              Ще ги категоризирам различните начин на отопление на базата на цената за отопление...

              Най евтиното отопление излиза климатик с висок КОП Т.Н. хипер инвертори, проблема на климатика е, че не може да се ползва в региони където напрежението е ниско или нестабилно...

              Следващата система, е месна топлоцентрала захранваща определен набор от абонати, проблема на тази система е че изисква голяма инвестиция, изисква технически персонал по обслужваната.
              Брат ми живее от 12 години в Германия, там се топлят по подобен начин, малки кварталчета със собствена топлоцентрала.
              Принципа е че, колкото е по голямо едно нещо толкова е по ефективно..
              Варианта го разглеждам, само като начин за отопление, но ми е ясно че е неприложим за България..

              И за съжаление, най възможният вариант за нашите ширини, е така нареченото локално парно, или локална инсталация..
              Това е най скъпият вариант за отопления, от трите горе, но и най приложим за нашите ширини...

              Другото което е, по топлина и уют, климатика отстъпва на радиаторите, сега не ми се обяснява защо но е така..
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                И как стигна до тези изводи? Какъв ще е разхода със супер хипер климатици за 100 кв.м. етаж от къща, стара дограма, вътрешна изолация, 24-26°С денонощно за целия сезон? Питам, защото от категоричното ти твърдение се разбира, че си го изследвал и си в час кое колко харчи.

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Аз ли не го обясних като хората или някой хора се правят на тъпи не знам..
                  За това ще се опитам пак да обясня, защото най мразя да ме разбират на половината.. .
                  Ами такива са ти обясненията. Дали да не вземеш пак да прочетеш заглавието на темата. Ще ти го напиша пак бавно: "Отопление на селска къща, далече от цивилизацията"

                  И ти какво предлагаш?

                  Първо, нещо, което според собственото ти признание "не може да се ползва в региони където напрежението е ниско или нестабилно..."

                  Второ, "месна топлоцентрала захранваща определен набор от абонати ...", която "изисква голяма инвестиция, изисква технически персонал ..."

                  Т.е. нещо, което е още по-неприложимо в контекста на темата.

                  Пита се в задачката, за чий изобщо се обаждаш като това, което предлагаш, са силно несвързани с темата лакардии?!?



                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Не е така Чавдаре, точно по темата си е поста ми според мен: даже доводи давам..

                    Първо му казвам, различните опции на отопление като цяло които има, после му казвам защо не са подходящи за него и какво да избере..

                    Защото още чета хора които предлагат климатици

                    Локално парно, термосифонно или с принудителна циркулация, със своите предимства и недостатъци и на двете системи.. ТОВА ПРЕДЛАГАМ АЗ като опция..

                    И водонагревен котел с горелка която е отделна, а не вградена, защото не се знае утре какво могат да вдигнат или забранят.. кеф ти газ, кеф ти мазут, краднал си малко нафта от някъде, няма проблем, една горелка Беккет слагаш и си ти...

                    Другото което трябва да знае, недей очаквай да е евтино отоплението, просто за теб е единствената опция....

                    Това е моето мнение, ако искате оборвайте го, но със сериозни доводи.. иначе наистина звучи като лакардия..

                    Пс. не чух с какъв бюджет се разполага за система и за отопление, ако е нисък бюджета какво толкова има за чудене, че цяла тема, една печка инсталираш кюнец тип циганска мечта и си ти..
                    Последно редактирано от Traqn Savov; 13-12-18, 09:29.
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Твоето мнение . Не е меродавно за всички . Аз бях един от първите в темата споменали за проблеми с електроснабдяване . Въпреки това подържам мнението си за най удачен вариант климатици . Имат плюсове , тръгват с натискането на един бутон , не изискват ежедневни грижи , и ток който да ги захрани има почти навсякъде . Той алтернатива вече си има - камина . Запасява се с дърва и има удобството да ползва което иска според нужди и ситуация . Разбирай няма ток , седи си пред горящия огън и си хапва мезелъка . Периодично обслужване за зареждане и почистване при рядко ползване ще го преживее . Част от идилията на този вид местожвеене е .

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Съвременните инверторни климатици, като че ли са държеливи от към променливо и нестабилно захранване, но пък от токов удар ми се случи да замине един, по думите на сервиза компресор и упр.платка на цена 1200-1300 лв.
                        Въпросът е, доколко предлаганите катодни защити за ел.табла могат да предпазят нещо в такъв случай?

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Застраховка ве stav. 100-150 лв е на година. Плащат ми всички ремонти на телевизори, захранвания, диференциални термостати. Веднъж и наводнение имахме на вилата...

                          Коментар


                          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                            Благодаря на всички за мненията.
                            За сега се оформя това: ще има 2 зони - лятна и зимна. За целта ще трябва да отворя една врата на моята спалня към дневната с камината. Отоплението на постоянно обитаемата (зимна) част ще е осигурено с всичко налично: дърва, ток и газ. Чудя се как точно да отоплявам банята, че да е винаги топло. Тя е преустроен килер, далече от тая спалня. За останалите стаи още не съм решил, но вероятно ще имат климатици и печки на газ. Това за горния етаж.
                            Долу ще е голяма механа, кухня с пещ и 2 стаи за гости. Там ще го мисля после.
                            До пролетта имам време за размисъл.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                              Когато човек е на "терен",най-хубаво си избистря идеите. Обикновено се разминават с началните идеи.Важно е сами да сте убедени в правилното решение.
                              -Съгласявам се с домашния "прокурор",че камината (с водна риза в моя случай) излъчва топлина и създава уют различен от всичко друго.

                              Коментар


                              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                                Не знам кой е домашният прокурор, аз съм се топлил на водонагревни системи, и го казвам от опит че няма по добра и мека топлина от тази на радиатора...

                                Климатика е нищо повече от една усложнена духалка която нагрява само въздуха, и евентуално въздуха ако загрее нещо...
                                Докато радиатора принципа е че излъчва топлинни вълни, които проникват през всичко, особено през водни молекули

                                Ако човек държи на комфорта, и цената не е от значение, само радиатор..

                                Иначе разни духалки които създават разни конвенционални течения из стаята, са компромисен и удобен най вече за града начин, не ми ги хвалете точно на мен,
                                имам и дайкин тука, имам и мидея, имам и осака в едната от стаите, имал съм и нео део и гейо и всички измислени марки, топлят ама компромисен вариант..
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X