Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парцел около София,но къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Парцел около София,но къде?

    Аз да питам защо в една нищо по държава от нашта Грузия и най затънтеното село е газифицирано а тука не?


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Парцел около София,но къде?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Добре. Ама то не е само отопление. Дървата се цепят (време или пари) редят влачат и т.н.
      Лятото ти трябва топла вода пак. Тока не е евтин и спира. Печката и тя се ползва целогодишно. На ток е тъпня да се готви според мен. И комплексно като погледнеш не ми се връзва нещо.
      Ако ти е скъпо собственото време сметката ти е вярна. Ама в такъв случай обикновено живееш на място където токът не спира и газ не те брига.

      Токът че спира, спира. Ти да видиш газът като спре какво става. Веднъж го нямаше една седмица в цялата страна, а се случи студ. После що народ сменя тръби, ... набрания студ отделно.

      Топлата вода за повечето ни сънародници от малките селища е второстепенен разход. Но ако харчиш 15-20лв на месец за студена вода, с термопомпен бойлер тя става топла за още 35-40лв. Другаде във Форума подробно съм обяснил как.

      Готвенето тук е между 5 и 10лв/мес на пропан. Веднъж на 2-3 месеца носиш бОтилката на газстанцията, а като бонус имаш работещо резервно решение за много работи ако вземе да ти спре токът за ден или два.

      Коментар


      • От: Парцел около София,но къде?

        Айде пак някакви митове и легенди с газта. Колко от вас имат газ вкъщи? Щото аз имам. Живея в къща. Имам изключително пресен спомен колко плащах за въглища и дърва. Имам черно на бяло вече втора зима колко газ плащам. Стига глупости. И тия митове с тея страшни уреди - котел и 10 кинта за смяна дюзи на дъртия ми котлон, правен по соца във ВМЗ Сопот. Включване при нас е 330 лв., проект 200 лв., пускане в експлоатация + преглед = 50 + 20 лв. Изпълнение на инсталацията - строго индивидуално, зависещо много имаш ли изградено парно, или ще е от нулата.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Парцел около София,но къде?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Аз да питам защо в една нищо по държава от нашта Грузия и най затънтеното село е газифицирано а тука не?
          Ми първо, защото добив на газ тук никога не е имало, за сметка на това електрификацията се е случила относително рано.

          Коментар


          • От: Парцел около София,но къде?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Кви пари е това митично включване?
            Аз съм плащал такова нещо, за София, Кръстова вада. Около 2000лв струваше проектиране и изграждане на 30-40 метра връзка от улицата до котелното и разходомер с включване на партида и прочие пинизи. Ся, тая работа беше 2007.

            Коментар


            • От: Парцел около София,но къде?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Аз да питам защо в една нищо по държава от нашта Грузия и най затънтеното село е газифицирано а тука не?
              Щото е държавна политика. 15 години ги чакаме да се разберат кой да вземе лиценз за Габрово, че явно не могат да разделят далаверата. Добре, че най-накрая се разбраха. Иначе реват за мръсен въздух, ами да направят дългосрочна стратегия и да се действа, безлихвени заеми при преминаване на газ и т.н. Ама никой не му се занимава, няма далавера.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Парцел около София,но къде?

                4 фамилна къща - за отопление цистерна за газ/танк инсталирана на двора с размерите на миниван. Зарежда се 2-ти годишно.

                Коментар


                • От: Парцел около София,но къде?

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  4 фамилна къща - за отопление цистерна за газ/танк инсталирана на двора с размерите на миниван. Зарежда се 2-ти годишно.
                  Това за природен газ или пропан? Има ги и двете.

                  Коментар


                  • От: Парцел около София,но къде?

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    4 фамилна къща - за отопление цистерна за газ/танк инсталирана на двора с размерите на миниван. Зарежда се 2-ти годишно.
                    е толкова ли ти се досвидя да напишеш по-подробно........
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: Парцел около София,но къде?

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Айде пак някакви митове и легенди с газта. Колко от вас имат газ вкъщи? Щото аз имам. Живея в къща. Имам изключително пресен спомен колко плащах за въглища и дърва. Имам черно на бяло вече втора зима колко газ плащам. Стига глупости. И тия митове с тея страшни уреди - котел и 10 кинта за смяна дюзи на дъртия ми котлон, правен по соца във ВМЗ Сопот. Включване при нас е 330 лв., проект 200 лв., пускане в експлоатация + преглед = 50 + 20 лв. Изпълнение на инсталацията - строго индивидуално, зависещо много имаш ли изградено парно, или ще е от нулата.
                      Може ли грубо какви пари е преди и след?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Парцел около София,но къде?

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        4 фамилна къща - за отопление цистерна за газ/танк инсталирана на двора с размерите на миниван. Зарежда се 2-ти годишно.
                        Може ли общата инвестиция в цена на цистерна, поддръжка, обем и цена на едно зареждане? Моля.

                        Коментар


                        • От: Парцел около София,но къде?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Може ли грубо какви пари е преди и след?
                          Може. Миналата зима - люта при нас, щяха да идат 4 тона въглища и поне 2 м3 дърва = 1600 + 200 лв. Паля края на октомври и към края на март приключвам. Разходи за газ - 1300 лв. сезона + топлата вода + готвене. Пуснах котела средата на октомври и приключих към средата на април. Къща 2 етажа х 80 м2, сменена дограма и изолация. Разходите за ток от 80 лв. лятото до 120 зимата паднаха на 40-50 лв. И преди се готвеше на газ, но пропан-бутан. Прибирам се от работа 18:30, преди 12°С, сега 18°С(естевсвено може и повече). Аз съм предоволен. Бонуса от висене по един час вечер като огняр го пропускам, като излезя за повече време парното не "угасва", имам си стаен програматор, мога всякакви времеви и температурни интервали да задам.
                          п.п Тая зима газта за декември и януари е с по 100 кубика по-малко на месец, топло е.
                          Последно редактирано от Asen Kushlev; 02-02-18, 09:04. Причина: допълване
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Парцел около София,но къде?

                            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                            е толкова ли ти се досвидя да напишеш по-подробно........
                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Това за природен газ или пропан? Има ги и двете.
                            не, бе, ако трябва и ще я снимам - ама като не знам дали е LPG или метан...
                            За D говорим.

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            Може ли общата инвестиция в цена на цистерна, поддръжка, обем и цена на едно зареждане? Моля.
                            С удоволствие. Но ще говоря/питам собственика.

                            Коментар


                            • От: Парцел около София,но къде?

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              не, бе, ако трябва и ще я снимам - ама като не знам дали е LPG или метан...
                              За D говорим.
                              Вкопано ли е?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Парцел около София,но къде?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Вкопано ли е?
                                Отвън е. Даже и козирка/покрив няма. Едва ли не са си направили труда - явно няма нужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X