Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

    Нещо изпитано ми трябва. Лесно достъпно,парафин,вазелин... Пача мас,свинска,бурсуча нямам.
    Даже се замислям дали да не сложа легнал един продълговат радиатор от парното и да нощуват там обувките.
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

    Ако са кожени- сланина. Тая, старата, дето я ползувам за чистене и мазане на скарата.
    Заешката и патешката мас, парафини и други са ми по- сложни за ползуване. Бурканчета, парцалчета... Режеш едно кубче сланинка и мажеш.
    В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СЕ ПОЛЗУВАТ ПОДОБНИ МАТЕРИАЛИ ЗА ГОРАТЕКСИ, КОРДУРИ И ПРОЧЕЕ! Там нещата са други.
    п.п. Добре е сланинката да е почистена от сол и подправки- т.е. да е отстранен най- външния слой, поне 1-2 мм..
    Последно редактирано от Тропчо; 14-01-17, 11:42. Причина: п.п.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

      Зимните ми обувки /високите за снегове/ винаги са били в ценови диапазон 50-60 лв. ,за тея пари от ква да е естествена кожа си е постижение. Просто ми се налага веднъж на няколко години и е безмислено за повече пари. В момента въртя три чифта като едните са отпреди десет години. Няма шанс да се развалят,пък и да...
      Лошото е че и със сланината съм зле. Химията сякаш ми е по-насърце. Въпреки че съм 100 литра и от няколко години плочките станаха плоча, сланина употребяваме веднъж на 7 години.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

        Здравейте, пръсках със силиконов спрей за импрегниране на обувки и дрехи. Този същия ползвах и за якето на дребния, като може да се ползва и за обувки и дрехи с мембрани. Закупих го от магазин Дайх--н и за сега съм доволен.

        Коментар


        • #5
          От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

          Ако може да си сготвиш пача маз,има си рецепта за направа,е най-доброто/хидрофобно и дишащо едновременно за ест.кожи/.Другото си класически вазелин-върху предварително изсушени и затоплени повърхности обилно мазане и втриване 2-3 пъти-изпитано многократно!То това е и правилната поддръжка!За изкуственяците незнам-у нас не ги ползваме 3-4 поколения вече!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

            Кожените ми обувки ги пръскам с един спрей Casablanca Water stop. Не газя по цял ден в дълбок сняг. Ползвам го вече трета година и съм доволен.
            За по-тежки условия мисля, че само гумените ботуши вършат работа.
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #7
              От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

              Взех вазелин и течен парафин. Мисля да намажа едната с вазелина,другата с парафин, да видя ефекта.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                Много добра работа върши едно нещо - Кожарско мазило - ако го намериш. Иначе мойта рецепта - течен парафин и рициново масло от аптеката, пача мас /има фенери по магазините и може да си стопиш/, пчелен восък /може и второ качество/. Топиш на огъня и бъркаш да стане на паста. Ако намериш може да сложиш ланолин и колофон.

                Коментар


                • #9
                  От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                  С това от снимката. И дрехи и обувки. Пръскаш две ръце на предната вечер и оставяш на терасата да съхне. Пробвал съм го на Гармонта - след това снега падаше директно от обувката, изобщо не можеше да се задържи. Стига за много.


                  sent from smartphone
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    С това от снимката. И дрехи и обувки. Пръскаш две ръце на предната вечер и оставяш на терасата да съхне. Пробвал съм го на Гармонта - след това снега падаше директно от обувката, изобщо не можеше да се задържи. Стига за много.


                    sent from smartphone
                    Доколкото виждам в нета по оръжейни и ловно-рибарски да го търся. Били погледнал отзад на флакона какво съдържа.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                      От години правя така
                      Купувам един патешки фенер /възможно най мазния/ сшагам го в тенджера и го варя
                      поне час. След това слагам тенджерата на терасата или в хладилник на студено докато бульона изтине много, обирам маста в кутика и докато е студена я разбърквам с клечка и държа кутийката наклонена да изтече водата ако има при събирането.
                      След това в топло помеше ние взимам изчистените обувки и ги намазвам обилно слагам ги на топло и изчаквам обувките да станат матови/признак че маста попива/
                      Мажа и пак на топло повтарям процедурата докато престанат да се матират. Тогава спирам да ги мажа. На другия ден ако все още са лъскави ги избърсвам.
                      Това по принцип е достатъчно за цял сезон. Ако е много мокър сезона може и да се повтори. Задължително на чисти сухи и топли обуща.
                      Успех.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Доколкото виждам в нета по оръжейни и ловно-рибарски да го търся. Били погледнал отзад на флакона какво съдържа.
                        Няма изписано съдържание. Това е снимка изотзадзе:


                        sent from smartphone
                        42

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                          Ще си взема един, че гледах едно клипче и добре се представи на намокряне от чешмата.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                            Спрейовете вършат работа от ден до пладне. Снегът, тревата и всичко друго, което се търка в обувката, ги изтрива, водата не.
                            Ако са кожени - всякаква мас, разни препарати на восъчна или парафинова основа, но не чисти, кожарска смазка. При всички тези методи се получава някаква водоустойчивост като се запушват порите на кожата и тя спира да диша, т.е. започват да спарват. Най-добрият вариант са кожени обувки с качествена мембрана и съответната поддръжка. Най-евтиният - гумени ботуши и съответния брой вълнени чорапи.
                            Моите кожени кубинки, без мембрана са намазани по шевовете и където кожата е надрана с кожарска смазка, а кожата с мазило на Хаикс за техните си обувки, но то е направено да работи заедно с мембрана. Не пускат след цял ден шляпане из кишата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво си импрегнирате ботуши и обувки?

                              Wonder Balsam на Dr. Martens


                              Прилича на вьзелин,става за всякакъв цвят и държи по якета и чанти също,ботушите стават като нови,но колко държи на вода не знам,сезоните тук са едни други



                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X