Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камината много опушва стъклото-има ли решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02283.jpg
Прегледи:1
Размер:102.6 КБ
ID:5697652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02285.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5697653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02286.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5697651Ето кaк е моятa с опушвaнето и горенето с леко влaжен бук и зaтворени клaпи .Със сух отивa лесно до 90гр.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

      Да не отварям нова тема-как може да се повиши топлоотдаването/мощноста на камина с водна риза?Става въпос за следното-камината е Бултрон,отдаване на камината 7,5кв,на водната риза 11,4кв,това според етикета на печката.При това положение в стаята където е сложена камината,става доста топло,даже горещо,а водата в системата е на 50,рядко 60 градуса.Ако дам повече газ на печката в стаята няма да може да се живее от жега.Като я купувах ми казах че е със сменяема водна риза-не че като я гледам разбирам как мога да я сменя.Интересува ме,може ли по някакъв начин(чрез направа на по-голяма по обем водна риза или друг начин)да стане така че да вдигна градусите на водата,и/или да вкарам част от топлината която отдава в стаята,в радиаторите?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #33
        От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

        Аз бих увеличил размера на радиаторите които са извън помещението с камината.

        Коментар


        • #34
          От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

          Защо?При положение че при сегашните размери на радиаторите водата не е толкова топла колкото ми се иска.Като сложа по-големи,нали ще отдават още повече и от там ще се охлажда още повече водата?В помещението където е камината има радиатор,но е спрян,защото няма нужда от него.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #35
            От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

            Тази година и аз сложих лира на изходящите газове и почерняването на стъклото започна да става значително по-бързо! Наскоро я махнах и нещата се нормализираха! Чистя го взеки ден , защото мръсно ме дразни ужасно! В един от строителните хипермаркети на мястото за продажба на камини и печки намерих български препарат 2 в 1 за чистене на стъкла и върши прекрасна работа. Напръсквам стъклото и директно го забърсвам с вестник и струваше около 2 лева за половин литър. Преди това търсих на щанда за препарати , но този продукт го нямаше там , а имаше значително по-скъпи. За да повишиш температурата на топлоносителя трябва да се увеличи топлоотдаващата площ на камината !

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X