Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камината много опушва стъклото-има ли решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камината много опушва стъклото-има ли решение?

    Здравейте!
    Отоплявам се с камина с водна риза-Бултрон.Започна много да ми опушва стъклото,на всяко палене,пада голямо търкане с обезмаслител.Просто не мога да търпя да не се вижда пламъка.В началото на отоплителния сезон чистих комина,тръбите ги чистя на две седмици.Струва ми се че започна да се опушва повече,след като сложих радиатор(лира)на тръбите.Горя бук и габър.Някакви идеи,чалъми за да не се опушва толкова или за по-лесно почистване?
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

    Трябва преработка ,въздуха за горене го пусни да влиза над стъклото и ще създаде "екран" спускайки се пред стъклото от вътрешната страна.

    Коментар


    • #3
      От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

      Причината за опушване е комбинацията от лирата и по-влажни дърва.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

        Дървата са сухи,май наистина тази лира казва бая влияние,откакто я сложих се опушва повече.Камината има голямо топлоотдаване и след запалване,на петата минута и затварям въздуха,после и наполовина клапата на изходящата тръба.Иначе в стаята не се стои,така че това за въздуха важи първите десет минути.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

          Пробвай да смениш концепцията. По-малко дърва в камерата с повече отворени въздушни клапи. Ще слагаш дърва по-често и вероятно ще имаш по-добро изгаряне с по-малко сажди. Че те и по комина си се трупат обикновено.
          Лирата те е накарала да слагаш повечко дръвца и при описания от теб режим положението се е...... омърляло.
          За почистване ползвам това:
          Български продукт. Лесно ще го намериш.
          Като цяло отдели време за експерименти и ще откриеш решение. Понякога с вдигане на температурата със сухо дръвце близо до стъклото саждите изгарят и един вид се "самопочиства".
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #6
            От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

            Със същата марка съм и аз, винаги е опушвала стъклото. Според мен има нещо недомислено в конструкцията на горивната камера и водната риза. След доста търкане с различни препарати, гъбички и телове за съдове, реших проблема с една "стъргалка за винетки", май така и казват по железариите, струва левче.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9283993862174.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5695906

            Коментар


            • #7
              От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

              Не се ли осигури циркулация на свежия въздух покрай стъклото, опушване ше има. Особенно при тези полуотворени клапи и непълно горене.
              Имаше някакви френски самопочистващи се стъкла, но цените им бяха солени.

              Коментар


              • #8
                От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                Благодаря на всички за отговорите.Притварям клапата и затварям въздуха,понеже става много горещо.Първото зареждане го правя с повече дърва,защото не искам да отварям после за да не изпуши в стаята и да замирише на пушек.Ще пробвам всички неща казани от вас.Благодаря.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #9
                  От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Не се ли осигури циркулация на свежия въздух покрай стъклото, опушване ше има.
                  Напълно подкрепям.
                  Какво бих направил аз(предстои ми да го направя на камината на Веселка)-пробиване на редица отвори на вратата или на кожуха на печката директно над вратата, и поставяне на огъната ламарина отвътре така, че да насочва въздуха който минава през отворите върху стъклото.
                  На моята печка е така(Прити, малко по-висок клас), не, че въобще не опушва, но се налага миене веднъж на няколко паления. Някой по-непретенциозен може да го чисти и веднъж-дваж на зима...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                    Коле,камината има четири отвора,горе на вратата които могат да се регулират,колко въздух да пропускат.Ако правилно съм те разбрал,е добре да поставя отвътре огъната ламарина(нещо като олук)която да насочва въздуха надолу,по самото стъкло?
                    Yamaha Yz450F
                    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                    Всичко с ''рошави''гуми!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Напълно подкрепям.
                      Какво бих направил аз(предстои ми да го направя на камината на Веселка)-пробиване на редица отвори на вратата или на кожуха на печката директно над вратата, и поставяне на огъната ламарина отвътре така, че да насочва въздуха който минава през отворите върху стъклото.
                      ..
                      Може и прорез с флекса. Освен насочващ екран от вътрешната страна може да се постави парче от сито примерно с отвори 1-2мм. покриващо стъклото и ефекта е пълен.
                      Последно редактирано от petkov_bb; 26-12-15, 20:08.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                        Факт е, че като няма приток на въздух в камерата - няма и горене. Това за да регулираш доколкото е възможно температурата в помещението. Затвориш ли изхода на камерата с клапа - пак ще спреш горенето, но преди това ще опуши всичко. Отвори в горния край на вратата помагат за отвеждане на пушека от стъклото, но ако си "стиснал" камерата за "гушата" - резултатът е сажди и чернилка в камерата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Факт е, че като няма приток на въздух в камерата - няма и горене. Това за да регулираш доколкото е възможно температурата в помещението. Затвориш ли изхода на камерата с клапа - пак ще спреш горенето, но преди това ще опуши всичко. Отвори в горния край на вратата помагат за отвеждане на пушека от стъклото, но ако си "стиснал" камерата за "гушата" - резултатът е сажди и чернилка в камерата.
                          За това тази "проста" работа -горенето изисква първичен,вторичен и третичен въздух в подходящи дози.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                            Коле,камината има четири отвора,горе на вратата които могат да се регулират,колко въздух да пропускат.Ако правилно съм те разбрал,е добре да поставя отвътре огъната ламарина(нещо като олук)която да насочва въздуха надолу,по самото стъкло?
                            Ей сега погледнах как е направено на моята печка.
                            Отворите с на самата врата, като е почти само един отвор, само на три места се прекъсва-явно за здравина Отвътре си я има ламарината която да подвежда въздуха към стъклото, и е на 2-3 мм от самото стъкло, демек прави тесен отвор през който скоростта на въздуха да е по-висока.

                            Обаче, при затворена клапа на комина-няма кой знае какъв приток на свеж въздух в печката, респ. и през този отвор. Та гледай да не затваряш клапата на изхода, така ще си осигуриш и постоянно "течение" пред стъклото за да не се опушва.
                            и да, постави ламарина, за начало може и някаква тънка, колкото за проба. Ако работи-вземане на точни мерки, огъване на ламарина 2 мм, и заваряване на точното място.

                            Всичко пия, стига да има мезе
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Камината много опушва стъклото-има ли решение?

                              Така или иначе последните 2-3 дена съм по цял ден в гаража-имам нова играчка-инверторно 180 амперово миг-маг с редз,та утре ще си поиграя малко да тунинговам с един ''спойлер''вратата на печката.Черпенето от мене,че бая неща съм научил от теб в този форум.
                              Последно редактирано от ivo929; 26-12-15, 21:29.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X