Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка къща или вила в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малка къща или вила в Сърбия

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    купи къщичка за почивка или за живеене след пенсиониране в Сърбия? Какво ще се случи? Ще си изпуснат циганите, както направихме ние, ще се забъркат в нова война, какво?
    Къде в Сърбия? Западните покрайнини? Войводина? Косово йе србия?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Малка къща или вила в Сърбия

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Оно е исто в Сръбия, и яденье и пиенье и сгодни женици...че даже и по-'арно от Бугарско. Най-вече си нЕмат ЕС, и нЕщат и да имат.

      Е, на 80 годин' сгодните женици мо'е и да не са изкушаващ фактор.
      Я мислим да у ствари ниjе баш исто,него je сасвим другачиjе.А тамо,где се може живети,jе мени веома далеко.Мислим наj манje педесе километара од Ниш,са стране Београду.Там (или от там нататък) вече може да става дума за сръбска кухня,сливова ракия...
      До там обаче - населението е с български корени,тоест като нашите помаци са,нито с турците е турчин,нито с българите - българин.Завистливи,лицемерни и подли,в по-голямата си част.Това от лични наблюдения.Мноооого.Навремето Тито е съсредоточил по-важните отрасли от индустрията далеч от близките нам градове.Това неминуемо се е отразило на населението,като го е лишило от поминак.По всякакъв начин.Не ми се навлиза в подробности за народопсихологията им обаче.Не ни обичат и масово страдат от заблудата (лично съм го чувал и виждал много пъти!),че българинът е прост и само трябва да му кажеш "домашно е"...
      За кухнята да кажа няколко думи...
      - от кайма нямат и понятие,поне до Ниш,а в много случаи е от Метро.
      - наденица НЕ знаят да правят
      - виждал съм как опушват месо с парчета от дограма!!!За не разбиращите - в чамовият материал се съдържа смола,която с пушека директно отива в месото!
      - виждал съм как хвалят домашното си месо,купувано от Метро,а като попитах защо!?а,вика,бугарете повише купую...
      Много още неща мога да добавя,ама...отвратих се от тия и ...
      За ракията сега да кажа.
      - първо и най-важно - за 20л. дюлева ракия са нужни 5-600кг. дюли.това е средният добив за целия Нишки окръг.
      - смесват джанки,круши,ябълки.... и слагат дюлева есенция.истинската дюлева ракия не смърди на дюли!
      - видях как един смеси 4 вида гадости в един казан,а после като го продаваше на клиентите(софиянци) викаше - леле ако баща ми разбере,че му продавам отлежалата ракия ще подскочи от гроба...
      - сгодни женици за тях са само тези,които могат да доят и да цепят дърва,аз сгодни видях в Нови сад и Белград.
      Та така,това го казвам,ама наистина от много опит.От храна и ракия,как да кажа...разбирам.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #33
        От: Малка къща или вила в Сърбия

        Аз пък тая сръбска "музика" не мога да я понасям.

        Коментар


        • #34
          От: Малка къща или вила в Сърбия

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Къде в Сърбия? Западните покрайнини? Войводина? Косово йе србия?
          Може и в Златибор или Копаоник, ако си баровец. Но, изкушението е в Западните покрайнини - имотите са много евтини, животът също. За месото, Bat_Pepo може да е частично прав - имаше един-два големи скандала с месо от някакви умрели (не заклани) прасета, за ракията частично също - щото дюлева без индустриални количества "шећер" няма как да стане. За кръчмите, че оттук до Ниш нямало нищо стойностно е стара градска легенда, подклаждана вероятно от българските "сръбски скараджиЙ", щото ще увехнат моментално, ако народът надуши за какво иде реч. Проверено многократно, последно от сбирка на Тайния Пиротски Революционен Комитет, цитиран е в "президентската тема"
          Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 22-01-17, 12:28. Причина: ТПРК
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Малка къща или вила в Сърбия

            По ред причини съм склонен да се съглася с мнението на адаша кое от сърбия става. Горе доле онаа част дека и била у австрия.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Малка къща или вила в Сърбия

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Сега виждам темата - интересно е че се визират само местата с етнически българи ))
              И аз чак сега .

              Да , визират се предимно въпросните места и ясно защо .

              На мераклиЙте ще кажа следното : едно е да идеш за 3 дена било у Пирот , било у Димитровград , Лесковац, Крушевац и т.н. , да ядеш на корем у кръчмите и да спиш на хотел - и съвсем различно да си купиш къща по тия земи .

              Очевидно на част от ентусиастите впечатленията са от първото . Но то е нормално . Всеки србин гледа да ти узме паре и го брига ( бугарин онда да оде у курац! ) .Със собствеността обаче не е баш така .

              Затова съм съгласен и с теб и с Пепо . Още повече че баш у Српско ни jе обавеза да причаш српски , али би било добро . В противен случай хич не гледат на бугаре с добро око .

              Па ако става въпрос за къщи в западните покрайнини : за разлика от там - в нашите такива ( от тая страна на границата ) също е пущинак и къщи се намират наистина на безценица .

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ...То и Гърция стана вариант....
              Епа вариант е . Видеха се хората с пари и взеха да пътуват и да купуват там .

              Ама то е до време : бат ви Боко си замина и се задава управление на другарката Курнелия . Така че скоро ше започнем да стягаме коланите .
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-01-17, 14:46.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Малка къща или вила в Сърбия

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ...
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ...
                Продължавайте да пребивавате в заблуждение - больше нам достанется
                Като си помисля, че и аз навремето правих едни комбинациЙ да не мина през Сърбия при първото си прибиране от студенстване в Клета Майка, щото бях надъхан, че ни мразят, ненавиждат, щото нали, исторически врагове и устройвали си взаимно чудовищни кланета, па МаДекония, па Велика Сръбия, па Тито, па... а то... дрън-дрън...
                Един любопитен историЙ - дядо ми навремето (също като мен прибирал се от студенстване) го пообрали в Унгария. Видел го някакъв на негова възраст сърбин, поразпитал го що така зъзне на гарата, па си свалил своя балтон и му го дал, купил му билет за влака, дал му пари и му рекъл "Га можеш, че ги вратиш"... Пуснали по едно време (щото настъпил Татов златен, знаете) дядо ми да пътува в чужбина и той написал писмо на сърбина: "Друже Някойси, сметам да минувам през Югославията, да взема да се отбия, а? Имам да ти врачам паре, балтон и т.н.". Пристига дядо ми в града, а там го чакат кметът, партийният секретар и духов оркестър и държат местния вестник със заглавие: "Едно писмо, закъсняло с 30 години". Та, писмото попаднало в завода, носещ името на убития от българите партизанин Някой си - същият, дето като студент дал балтон, пари и купил билет на дядо ми - българина...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Малка къща или вила в Сърбия

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ..... Та, писмото попаднало в завода, носещ името на убития от българите партизанин Някой си - същият, дето като студент дал балтон, пари и купил билет на дядо ми - българина... ...

                  Ааааа , а аз се чудех що си си сложИл сръбски ник .

                  Абе тоя , убития от българите Титов партизанин , да не се е казвал Гагич ?
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малка къща или вила в Сърбия

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ааааа , а аз се чудех що си си сложИл сръбски ник .

                    Абе тоя , убития от българите Титов партизанин , да не се е казвал Гагич ?
                    Не, просто сърбите винаги са ми били ужасно смешни - с езика и маниерите си, писал съм как имах в началното училище едни съученици:
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ... докато още бях в първи клас имах двама братя съученици - Нешо и Ивица, направо ме побъркваха от смях, че и питат на всичкото отгоре: "Е па шта ти је толико смешно ?" Всеки си говореше на своя език, те ми разбираха всичко, но казваха, че нищо смешно не виждат в българския (и други сърби по-късно са ми казвали така). Проблем създадоха русначетата, които ама никак не можаха да се примирят, че си говорим на някакъв език, който те не разбират След изказано от тях на глас предположение "Ну, это наверное Югославия когда-то была болгарской колонией" другарете от посолството на СФРЮ пратиха нещо като "нон-пейпър" да се спре облъчването на съветските дечица с български шовинистични лъжи.
                    По-късно, подобаващо индоктриниран (я си припомнете какво сме учили по история?), че и служил на застава с два гроба и паметника на убити от сърбите граничари, почнах да ги недолюбвам, а и като млад мразех сръбската музика (щото си "немах напредстава" каква чалга ще ни залеЙ). На "чара на Сърбия" ме открехна... жена ми , отишла през 1999 г. да наблюдава изборите в Босна и Херцеговина по линия на ОССЕ (имаше и изнесени секциЙ в Сърбия, та жените ги командировали по такива). Сприятелила се с тумба сърби и сръбкини, не миряса, докато не ме заведе на гости при тях и в Белград, а на мен ми падна шапката Такова безгрижно племе не си бях представял. Продължението съм го споделял:
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    "Кафанската" им култура е сръбският принос към световното цивилизационно наследство.
                    А никът ми е име на герой от сръбски филм, също съм обяснявал. А защо напр. Стефан Командарев (и не само той) си снима българските филми със сръбски актьори - сещайте се. Не са само рекламите на бира.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малка къща или вила в Сърбия

                      Долче фар ниенте не е измислено от сърбите

                      Иначе няма за какво да спорим - о вкуса и цвета ...


                      Най-вкусната скара съм ял в един пясъци до мъртво море, пък най-вкусната риба на брега на червено. А па кво водка съм пил в руския клуб в Йемен ум да ти зайде
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малка къща или вила в Сърбия

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        А па кво водка съм пил в руския клуб в Йемен ум да ти зайде
                        Каква? Йеменска?
                        Споделял съм в рамките на Тайната Пиротска Завера, че според казахстанците, най-хубавата водка е тяхната и руснаците се избивали да я купуват и да я влачат в Матушка. Напълниха ми куфарите с 4 вида казахска водка, тука я сравних с "Русский стандарт", "Путинка" и някакви други подобни боклучаци, останали от купони на сина ми - еми, казахската наистина е по-хубава. Така, че нищо чудно. Ама аз водка не харесвам. Друго си е... сръбска рАкиjа
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малка къща или вила в Сърбия

                          Нямам представа от къде е зареждало руското посолство. Българското знам - от Джибути
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малка къща или вила в Сърбия

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Нямам представа от къде е зареждало руското посолство. Българското знам - от Джибути
                            Е, кат` си немашнапредстава, що даваш пример с тая водка? Бутилка с етикет немаше ли? Бил е некой "Смирнофф" (може там от по-спИцЯлните), па и ти си бил много мльад и ти се е видело некво чудо. За водката нали имаше некакъв дискусиЙ тука с твое прочее участие, че руската всъщност е менте, щото не е "grain spirit" а... potato и т.п.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малка къща или вила в Сърбия

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              па и ти си бил много мльад и ти се е видело некво чудо..
                              Виж как се сещаш - е те така седят нещата и с српската скара
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малка къща или вила в Сърбия

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Виж как се сещаш - е те така седят нещата и с српската скара
                                Не стоят така нещата. Верно, че познавам "майстор Миро" от 20 години, ноооо всъщност редовия српски роштильджия го слага у дзаднийо си джеб. И то на 50-60 км. от Калотина само, не е нужно да се бие път до Ниш и нататък. За съжаление на моята възраст вече в кръчма имам нерви да седна само в Сърбия или у Гръчко (за морска кухня), не и в Клета Майка. Нашите, вкл. и най-засуканите, са гола вода. Е, и в Австрия става, ама ценитеееееееее....
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X