Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Временна адресна регистрация - Отписване...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Временна адресна регистрация - Отписване...

    Привет колеги, чудех се къде да пусна темата и реших тук, преди 3 години си направих временна адресна регистрация в друг град - жълта бележка заради месторабота, изкарах месец и се върнах в София, но миналата и по-миналата година когато плащах данък жилище, на бележката ми пишеше че се водя все още на другия временен адрес, доколкото ми е известно след 1 до 3 месеца се отписвало автоматично от временния ми адрес и се връща постоянния, така ли е или трябва да ходя до общината пък да попълня формуляр че отдавна съм си на постоянния адрес тук в София?

  • #2
    От: Временна адресна регистрация - Отписване...

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Привет колеги, чудех се къде да пусна темата и реших тук, преди 3 години си направих временна адресна регистрация в друг град - жълта бележка заради месторабота, изкарах месец и се върнах в София, но миналата и по-миналата година когато плащах данък жилище, на бележката ми пишеше че се водя все още на другия временен адрес, доколкото ми е известно след 1 до 3 месеца се отписвало автоматично от временния ми адрес и се връща постоянния, така ли е или трябва да ходя до общината пък да попълня формуляр че отдавна съм си на постоянния адрес тук в София?
    За сега не съм чувал за автоматично отписване. А и да те отпишат, от къде да знаят къде да те запишат? И на какво основание?

    Коментар


    • #3
      От: Временна адресна регистрация - Отписване...

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      За сега не съм чувал за автоматично отписване. А и да те отпишат, от къде да знаят къде да те запишат? И на какво основание?
      Значи са ме подвели за автоматичното отписване , в такъв случай тогава трябва да отида до общината тук в София по местоживеене и да подам документи че съм си на постоянния си адрес, така ли?

      Коментар


      • #4
        От: Временна адресна регистрация - Отписване...

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Значи са ме подвели за автоматичното отписване , в такъв случай тогава трябва да отида до общината тук в София по местоживеене и да подам документи че съм си на постоянния си адрес, така ли?
        Да.

        Коментар


        • #5
          От: Временна адресна регистрация - Отписване...

          Минималния срок за временна адресна регистрация е една година. Няма автоматично отписване .
          Последно редактирано от коко келеша; 10-03-14, 18:20.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Временна адресна регистрация - Отписване...

            Благодаря за съветите Ви колеги , дано все пак да не се налага да пътувам до другия град, че са минали 3 години и само разходи по пътя, иначе е имало хазяин и е бил с мен при вписването на временната ми регистрация...

            Коментар


            • #7
              От: Временна адресна регистрация - Отписване...

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Благодаря за съветите Ви колеги , дано все пак да не се налага да пътувам до другия град, че са минали 3 години и само разходи по пътя...

              То, май това е автоматичното отписване - като се запишеш някъде на друго място.

              Коментар


              • #8
                От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                Колеги за да не повдигам нова тема, преди малко ми светна че няма да има нужда да ходя до общината сега, живот и здраве с моята половинка ще се бракуваме лятото, бихте ли ми казали дали трябва да се сменя освен личните ни карти, шофъорските ни книжки и паспортите ни, мислех че се сменя само личната карта но чета куп недоразумения и неясноти, може ли някой от вас ако е в час да ме светне , защо трябва да се сменят шофъорските ни книжки и паспортите, след като ще сменим личните карти, каква е връзката с другите документи, нали ще е записано на едно място всичката информация от личните ни карти ?

                Коментар


                • #9
                  От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Колеги за да не повдигам нова тема, преди малко ми светна че няма да има нужда да ходя до общината сега, живот и здраве с моята половинка ще се бракуваме лятото, бихте ли ми казали дали трябва да се сменя освен личните ни карти, шофъорските ни книжки и паспортите ни, мислех че се сменя само личната карта но чета куп недоразумения и неясноти, може ли някой от вас ако е в час да ме светне , защо трябва да се сменят шофъорските ни книжки и паспортите, след като ще сменим личните карти, каква е връзката с другите документи, нали ще е записано на едно място всичката информация от личните ни карти ?
                  Фамилията на съпругата ти ще е различна евентуално, сменя се всичко - а на въпроса каква е връзката между документите - ми много просто, никаква, но трябва да цакаш пари на държавата!
                  Ние го играхме тоя филм преди 3 години и доколкото си спомням жена ми сменя документи.
                  Шоф. книжка не я беше сменяла тогава, ама защото не я ползва, но паспорта го сменя.
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Колеги за да не повдигам нова тема, преди малко ми светна че няма да има нужда да ходя до общината сега, живот и здраве с моята половинка ще се бракуваме лятото, бихте ли ми казали дали трябва да се сменя освен личните ни карти, шофъорските ни книжки и паспортите ни, мислех че се сменя само личната карта но чета куп недоразумения и неясноти, може ли някой от вас ако е в час да ме светне , защо трябва да се сменят шофъорските ни книжки и паспортите, след като ще сменим личните карти, каква е връзката с другите документи, нали ще е записано на едно място всичката информация от личните ни карти ?
                    защо реши, че ще ви сменят всичко и на двамата? документите се сменят когато изтече срока или при смяна на името или на адреса и в редки случаи на снимката/напр. пуснал си брада/ ти кой атрибут сменяш от тези?
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                      Така си и мислех, живот и здраве само половинката ми ще сменя документите, заради промяна на фамилията й и адреса, четох някакви глупости че и аз трябвало да сменям личната карта, заради статуса: женен? Мерси за изясненията, че в нета има много неверни информации.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                        последно когато съм поглеждал л.к. нямаше такова поле...............даже в стария паспорт ми биха печат, не го сменяха............. но виж, можеш спокойно да си смениш статуса във фейса
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Временна адресна регистрация - Отписване...

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          последно когато съм поглеждал л.к. нямаше такова поле...............даже в стария паспорт ми биха печат, не го сменяха............. но виж, можеш спокойно да си смениш статуса във фейса
                          Абсолютно по отношение за фейса

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X