Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на последния етаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Живот на последния етаж

    Здравейте колеги!Предстои ми покупка на жилище,и съм си харесал апартамент на последния етаж в нова сграда!Може ли някой да сподели от личен опит какво е да живееш на последния етаж,как е положението със студа през зимата и жегата лятото,въпреки изолациите и т.н!Течове...?!Иначе скосовете ги преживявам!Има някаква романтика в тях...
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Живот на последния етаж

    Ми общо взето лятото най-топло и зимата най-студено. Ако ти се запуши някой от улуците първи ще-разбереш, комшиите няма да им пука за теча докато не стига до тях. За сметка на това едва ли някой ще ти тропа на тавана в 3 през нощта например. Зависи все пак и кой е построил сградата и дали не си е оставил ръцете и олуци задръстени със парчета гипсокартон и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Живот на последния етаж

      И ако спре асансьора, най-тежко ще го преживяваш, освен студа и жегата. Помисли и къде са машините на асансьорното, да не се наложи да спиш с тапи на ушите. Иначе си е кеф да няма кой да ти ходи над главата ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Живот на последния етаж

        Ако сградата е сравнително ниска 4-5 етажа асансьора е хидравличен и машината е в мазето . Щом е ново строителство значи и асансьора е нов което са едни 20 години преди да му почнат проблемите . Хубавото е че нямаш никой над теб . Лошото е че покрива принципно се води обща собственост но на никой не му пука и не дава пари за ремонт като протече . На времето сестра ми живееше в на последния етаж в 8 етажен панел и в действителност шума от асансьорната машина си беше доста силен особено нощно време . Покрива също си го правихме естествено за наша сметка .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Живот на последния етаж

          Дълги години живях на последен етаж (8 ми) доста са неволите с които трябва да се примириш най неприятното е с температурите зимата студ лятото жега но си има и чар ще се радваш на хубава гледка и няма никой да ти тъпче по главата ,пълно щастие няма Успех !
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Живот на последния етаж

            Бягай далеч от последния етаж! Освен, ако не си готов за собственна сметка да се бориш с течовете, другите проблеми се понасят.

            Коментар


            • #7
              От: Живот на последния етаж

              Sek.1 e прав-сградата е чисто чисто нова,още никой не живее в нея!Ниска е и е стъпаловидна-аз съм на 4 етаж и има още 2,но само над едната спалня на апартамнета-т.е асансьорната машина е няколко етажа над мен -т.е не е проблем,дори и да не е хидравличен !Покрива е Ондулин ,и сега в тези дъждове и снегове няма и помен от влага вътре!Аз се надявам че строителя носи някаква гаранция на сградата.Строителството е доста кадърно и прилично,няма картони и велпапета разни и си личи че е кадърно строено.Мен по ме тревожи студа и жегата!Не съм живял на последен етаж,и не знам как ще е с тези изолации!Има 3 изолации под Ондулин-а,но забравих да питам дали няма въздушен пояс между тях.Със сигурност няма да е като панелките - тухлата е по добре при всички положения,изолациите,но ми се иска някой да сподели от личен опит!!!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #8
                От: Живот на последния етаж

                Аз живея в момента (от 12 години) на последния 6-ти етаж на стар жилищен блок строен 1968 година. Преди това живеех на 2-ри етаж на подобен блок строен 1975 г.
                За нищо на света не бих се върнал един етаж по-надолу.
                Плюсове:
                + никой не ти тропа отгоре. Дори нашия асансьор не го чувам (от 1968 г.)
                + никой не си тупа пътеките и килимите отгоре
                + никой не ти плюе семки на терасата, или хвърля фасове
                + когато протече покрива - можеш да си го оправиш сам веднага въпреки, че ти ще го платиш. Ако си на по-долен етаж и протече на комшията банята или кухнята - няма как да го накараш, ще си скъсате нервите.
                + няма кой да те наводни (ако има теч, пак е в твоите ръце)

                Минуси:
                - лятото жега
                - зимата студено (ама зависи от изолациите, при мен е топло)
                - мъкнене на багаж при развален асансьор
                - по-проблемна евакуация при земетресение, пожар
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  От: Живот на последния етаж

                  Човека е от Варна...значи от последния етаж вероятно ще си гледа морето

                  Коментар


                  • #10
                    От: Живот на последния етаж

                    Аз работя в морето и ми се вижда извратено да гледам по 7 8 месеца в годината морето през филистрина и като се прибера в къщи пак морето да гледам!Във Варна морската панорама я плащаш по 1000 Е/м2!Няма морска панорама,но пак апартамента е с френски прозорци и е доста светло!..но..пак идва моя проблем с жегата и студа!Мисля си че при керемиден покрив е нормално да е по топличко,защото керамиката нали акумулира топлината в себе си?А дали е така с тия модерни Ондулини!Още едно предимство в моя случай е,че има изградена инсталация за слънчеви колектори и мога да си топля водата с тях!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #11
                      От: Живот на последния етаж

                      В момента живея под плоча с керемиди... Надявам се да е временно... Максималната температуера, която успявам да докарам е... +8 по Целзии в този студ... 1-2 идеи е по-кофти от казарма от 80-те години... Но пък положителния ефект е, че без проблем се къпя на 3 градуса по Целзии в банята и ходя с "ветровка" на фирма Ташев на работа... Не се шегувам...
                      Но всичко по-горе написано за всякакви преживявания с течове, цепене на дърва и подобни е вярно и не съжалявай за избора. Всичко опира до добра топло-изолация.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Живот на последния етаж

                        Плоча с керемиди и на мен ми звучи студено...!А с какво се топлиш?
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • #13
                          От: Живот на последния етаж

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          - мъкнене на багаж при развален асансьор
                          - по-проблемна евакуация при земетресение, пожар
                          Извинявай, че хващам точно твоя пост за цитат, защото и по-нагоре имаше коментари относно ходенето и носенето по стълбите, което няма нищо общо с това последен ли е етажа или не. Дали си на 5-ти последен или на 5-ти в 19-етажна сграда все толкова ще ходиш. При земетресение останалите 10-15 етажа бетон над главата ти изобщо не помагат за евакуацията също.
                          Относно топлината и студа - никога няма да имаш толкова малки разходи за отопление, колкото, ако някой живеещ над теб поддържа за своя сметка температура на околната среда 24 градуса целогодишно... Но, ако строителството е добро и изолацията е правилно сметната и изпълнена няма да е и такава драма - примерно ще имаш 5 - 10 % по-висок разход от съседа под теб за да постигнеш същия комфорт.
                          Много съществено според мен е, особено при новите "разчупени" покриви да огледаш общите плоски части около теб - на почти всяка такава сграда лятото се вижда как без никакви усилия и без никакво преустройство 1-2-ма късметлии са си сложили столчетата и чадърчетата и са си направили 50 квадрата безплатна лятна градина... не, че е определящо, но е голяма екстра според мен.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Живот на последния етаж

                            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                            Плоча с керемиди и на мен ми звучи студено...!А с какво се топлиш?
                            Става дума за плочата на покрива и керемиди отгоре...

                            Климатик + духалка... Но пак подчертавам дебеле - всичко е до изолация, живеят ли хора наоколо, има ли комини и палят ли печки на долните етажи...
                            Някой ден се надявам да сменя настоящия покрив с друг и няма да правя грешки да слизам "надолу", понеже проблемите са повече...

                            Успех!
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Живот на последния етаж

                              Когато купувахме апартамента,най-важното при избора беше да е на последния етаж/от 4/.Нито е топло лятото,нито е студено зимата.Над по-голямата част от апартамента,са таванските помещения,все пак.Скосяването е в спалните и наистина внася романтика.Ако и прозците са ти скосени,мога да ти дам идея за пердетата
                              Животът е толкова прекрасен!JEEP Grand Cherokee 5,2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X