Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на последния етаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Живот на последния етаж

    На мен не ми се рискуваше и офертата падна в канала!Сега е друга наред и сме на фаза проучвания разни,че обекта е още в строеж а в тая криза...!Иначе апартамента е добър,на 2 нива,като на второто ниво е само третата спалня,като предвиждам да има врата между двете нива че иначе няма стопляне!Строителя ми е познат и се надявам да няма компромиси с качеството!Гледах и предната им сграда-добра е!Сега да видим!Апартамнета е в малка кооперация,като дневната и 1 спалня са на юг,а другите 2 спални - север!Колеги,някой топли ли апартамент 120 м2 с камина на пелети?
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #62
      От: Живот на последния етаж

      Е, значи питането вече не е актуално, но да си кажа и аз, макар че вече и всичко е казано.
      И аз цял живот съм бил на последен етаж. Първите 2 апартамента бяха в стари кооперации строени около 35та. В тях най големите проблеми са течовете от покрива и студената таванска плоча. На втория, всяка есен бях на керемидите да ги наместавам, а си е опасна работа и няма вечно да мога да го правя. Лятото не е проблем с по-високи температури. Друго, проблеми от време на време с налягането на водата заради стари и запушени тръби, и на двете места.
      Скоро, точно преди бума на пазара на имоти, реших да сменя старото. Ходих, гледах, пак на последен етаж се спрях. Мезонет, ново строителство. След прогонване, пак от мен, на битумния покрив, може да се каже че вече няма течове. Наложи се да си монтирам и нагреватели по водостоците, поне в моята част, защото покрива е с бетонни корита вместо улуци, и като замръзне както тази зима, става страшно. Лятото, въпреки изолацията, наистина е топло, особено в подпокривните пространства. Зимата обратно. Но под 10 градуса без отопление, горе не съм падал. Долу 12. Има асансьор, но понеже сме само 4 етажа и само аз и съседа сме заинтерсовани от него, не сме го пуснали заради виските режийни, които другите не искат да плащат.
      За предимствата, ясно. Тишина, гледка,тераси, Витоша, ала, бала. Но аз съм си доволен. А, и друго, на практика покрива си е мой, монтирал съм си слънчев колектор, кеф.

      Коментар


      • #63
        От: Живот на последния етаж

        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
        На мен не ми се рискуваше и офертата падна в канала!...
        Това звучи доста разумно. Жилища не се купуват всеки ден.
        Успех!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Живот на последния етаж

          Темата стана доста обширна и се надявам както ми беше полезна на мен така да е полезна и на някой след мен или на участниците в дебата!:-)Отказах се просто защото неизвестните са много а решенията твърде скъпи.Това може да е най-приятното и романтично място за живеене обаче нможе да се превърне и в наъ-големия ми кошмар.Затова реших да се откажа.Новото място е на доста по удобно за мен място,но за съжаление в момента се строи-верно,работи се здрво но си е все пак голям риск!
          Сега започва решаване на други проблеми:Отопление,климатизация,майстори и т.н!Ще продължавам да пиша тук....само да има напредък!:-)
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #65
            От: Живот на последния етаж

            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
            Темата стана доста обширна и се надявам както ми беше полезна на мен така да е полезна и на някой след мен или на участниците в дебата!:-)Отказах се просто защото неизвестните са много а решенията твърде скъпи.Това може да е най-приятното и романтично място за живеене обаче нможе да се превърне и в наъ-големия ми кошмар.Затова реших да се откажа.Новото място е на доста по удобно за мен място,но за съжаление в момента се строи-верно,работи се здрво но си е все пак голям риск!
            Сега започва решаване на други проблеми:Отопление,климатизация,майстори и т.н!Ще продължавам да пиша тук....само да има напредък!:-)
            Има ли развитие, колега?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X