Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конвектор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Конвектор?

    За посочения случай: малка кухничка, която се налага да се затопля горе-долу 1 път на ден за по около половин час ( докато си правя слетобедната закуска ) ще си остане духалката! Макар че ми шуми вентилатора, но пък за сметка на това финикийските знаци, които съм броил за нея са няколко пъти по-малко от тези, с които бих се изръсил за конвекторна печка.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #17
      От: Конвектор?

      Привет, информацията може да е малко вехта, но се надявам да е полезнамакар и със закъснение)
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=43397&page=2

      Коментар


      • #18
        Привет !
        Имам нужда от конвектор и за момента съм се спрял на два модела . Единият е Adax , другия е Airelec .
        По принцип съм за Адакса , но ме притеснява , че топлия въздух излиза право нагоре и чета мнения , че пожълтява ( почернява ) стената зад него . При другия топлия въздух излиза отпред и се предполага , че няма да има поражения по боята ( не че е трагедия , ама...) .
        На кой от двата модела да заложа ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря за съветите ! И двата са с електронен терморегулатор , в момента вече 8-ма година ползвам един “инфрачервен“ ( колко е такъв...) Aplimo , френски с механичен регулатор и проблеми не съм имал . Дето се казва - няма да изтрелва ракета , ама все пак да попитам.

        • Stbd
          Stbd коментира
          Редактиране на коментар
          Адакс май не са само един тип. В олх имаше различни.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Да , Адакс имат доста разновидности , предполагам основно могат да се разделят на 2-3 модела , другото е интериорни решения .

      • #19
        Аз наскубах 2 Адакс-а Glamox точно защото са завити напред. За съжаление не мога все още нямам наблюдение.
        Аирлек-а ги тествах в магазина.. ми пукаха докато се затопляше и затова реших да не рискувам.

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          И Adax-ите ми пукат, ако не съм ги раздвижвал (откачам ги и хи поосуквам малко напред-назад) скоро.

      • #20
        Брат ми ползва Adax Glamox с механичен регулатор вече 5-6 години. Ами просто си стои на стената и работи. Никакви проблеми.

        А аз онзи ден купих на детето стоящ Xiaomi Mi Smart Space Heater S - 2200W


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:xiaomi-smart-space-heater-s-product-big-19121-1-4859933316.jpg Прегледи:0 Размер:36.7 КБ ID:6780111

        Това чудо има управление през WiFI чрез приложението Mi Home. Побъзиках се малко, свърза се и работи.

        Четох разни отзиви из форума на Xiaomi и разни руски
        форуми. Всички се оплакваха от едно нещо - че конвекторът при достигане на зададената температура не се изключва. А преминава на 800W и така си остава. Така при зададени 18 градуса продължава да грее и температурата в стаята достига 25-6 градуса. В крайна сметка от Xiaomi са пуснали ъпдейт на фърмуера 2.0.8.0005 и проблемът е решен. За това веднага го ъпдейтнах и наистина си работи коректно. Не пука при нагряване и изстиване.

        Доста се чудех дали ми трябва такава бъзикня, но малкият ме изнуди да го взема. Готиното е, че от всякъде можеш да му гледаш състоянието и да го командваш, да му задаваш седмичен график кога да включва и да изключва, както и какви градуси да поддържа. Има си и екстра "Простор за чорапи"

        Взех го за 150 лв от Емаг с безплатна доставка. В Зора и Техмарт беше на 170 лв. В момента в двете вериги е изчерпан, а в емаг е на 229 лв . Сигурно съвсем скоро ще го пуснат на "Примоция" на реалната му цена .
        Последно редактирано от bullet_pk; 15-10-21, 08:06.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Отзад няма отвори в които да влезе стойката, така че това да е на стената отпада. Така или инъче когато съм имал конвектор, го поставям на 15-20 см от пода най-много.

        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          Това има отвори освен отпред и отгоре. Така, че ако се захване на стената, има вероятност да я цапа.

          Roninn, Относно топленето - при тези с електронен термостат много зависи къде е разположен сензора за температура. Много често е най-долу. И има разлика дали ще го оставиш върху студени плочки или във въздуха. Отделно, както знаем топлия въздух се издига нагоре.

          А екстрите - като всички екстри - на теб в банята може и да не ти трябват, но за мен е добре да погледна, както съм си на работа, дали малкия си е намалил/изключил радиатора, докато е на училище. Или направо да му задам график кога колко да грее. Конвектора, каквото и да го правиш, си е един прост реотан. От него икономия на енергия не можеш да имаш. Единствено можеш да я постигнеш, чрез изключване или намаляне на консумацията. Така, че възможност за отдалечен мениджмънт е добре дошла за мен. Освен това цената му е доста добра.

        • bilbo27
          bilbo27 коментира
          Редактиране на коментар
          2 бр. от преди ъпдейта. Във Шоуми форума има цяла тема вкл. и в HWBG. Управляваха се от МИ термометър през блутут гейта на МИ хома зададени в аутоматейшън кога да включват и изключват и по зададена температура. Приложението е "пипнатото" от руснаците а не дефолтното понеже в него не е активен блутут гейта. След ъпдейта работят нормално.

      • #21
        Привет, и при мен на дневен ред е закупуването на конвектор за кухнята.
        Не съм проучвал особено много, но клоня към СТЕНЕН КОНВЕКТОР ELDOM GALANT 2500W WiFi.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.jpg
Прегледи:722
Размер:78.4 КБ
ID:6780144

        Някакви отзиви от него или подобен?
        Поздрави.
        Георги Тонев

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Имам такъв, без Ви-Фи... има си задаване на график от менюто, можеш да избереш дали да модулира мощността или не - дова е удобно, защото реотана може да работи на 10-20-30% мощност, и при допир няма да те изгори. С мрежова свързаност, ще може да си сверява часовника сам, предполагам.
          За мен е недостатък че екрана свети постоянно, и вечер леко дразни, въпреки че форна е черен.

          Ако наистина ти трябва толкова дълъг, взимаш този. За по-горе цитираните - предимството е че може да се интегрира с други сензори и джаджи от марката - крушки, темп сензори и т.н.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Аз имам 2 такива, дублират климатика, тоест не се използват за основно отобление.
          Доволен съм, работят добре.
          И двата са с Wi-Fi, удобно е.
          Обаче това с дисплея наистина е много, много кофти решение.
          Не се гаси и може да пречи.
          Тук бях писал повече:

          https://forum.setcombg.com/електриче...tml#post969450

      • #22
        Акоп съдим по вида на нагревателя и че тоя на TESY изглежда с двойно по-голяма площ (тоест доста по-ниска работна температура), бих клонил към TESY.

        Пак - колкото е по-ниска работната температура на нагревателя, толкова по-малко се губи в лъчиста енергия, която топли повърхности, а не въздух, толкова по-дълговечен е нагревателя, и толкова по-малко мирише когато се нагреят прашинките във въздуха. Последното важи с особена сила при първо пускане след дълъг престой. ADAX-а в хола тази година изобщо не замириса., Dimplex-а в съседната стая позамириса доста - неговия нагревател е просто реотан във въздуха - много бързо тръгва и спира, и с това му свършват предимствата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #23
          От няколко години имам монтиран конвектор за стена в спалнята, Atlantic - Made in France, беше доста скъп тогава, пускаме го при най-големите студове при комбинация с климатика от хола, електронния му термостат му е нещо много добро, като го наглася на 23 градуса, при първо пускане, индикацията показва и почва да се включва за по 3 секунди, спира, после 10 секунди и спира и така бавно загрява и до 20 мин вече работи повече време, докато достигне 23 те нагласени градуси, няма никакво пукане, толкова прецизен електронен термостат и с такова плавно включване и затопляне, не бях виждал при никой друг от стандартните конвектори, та с две ръце за френския Атлантик.
          Последно редактирано от Еделвайс; 15-10-21, 10:28.

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            Made in France?
            Я погледни какво пише на типовата табелка? Почти сигурно е произведен в Украйна.
            Това не означава, че е лош, напротив - Атлантик е една от най-добрите марки на пазара.

        • #24
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Акоп съдим по вида на нагревателя и че тоя на TESY изглежда с двойно по-голяма площ (тоест доста по-ниска работна температура), бих клонил към TESY.

          Пак - колкото е по-ниска работната температура на нагревателя, толкова по-малко се губи в лъчиста енергия, която топли повърхности, а не въздух, толкова по-дълговечен е нагревателя, и толкова по-малко мирише когато се нагреят прашинките във въздуха. Последното важи с особена сила при първо пускане след дълъг престой. ADAX-а в хола тази година изобщо не замириса., Dimplex-а в съседната стая позамириса доста - неговия нагревател е просто реотан във въздуха - много бързо тръгва и спира, и с това му свършват предимствата.
          Спарки, с кое TESY го сравняваш?
          Къде гледаш информацията за конкретните нагреватели?
          Поздрави.
          Георги Тонев

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Еми потърси в Google "нагревател конвектор TESY" и съответно ЕЛДОМ, и гледай картинки.

            Аз да натъртя че нямам ни Теси, ни Елдом конвектор - сравнявам само по картинка.

            Винаги съм бил на мнение че ADAX са неоправдано скъпи, впрочем. Просто когато купувах моите, други с нискотемпературни нагреватели нямаше. Преди 17-18 години това. Самия факт че за това време на всеки от трите ми екземпляра съм сменил потенциометър минимум по 3 пъти и на всичките съм сменил оригиналния ключ за пускане, говори достатъчно в тая посока. Не всеки е в състояние да си играе с такива неща. По едно време даже почти се бях навил да направя изцяло нови цифрови регулатори и да се приключи с тоя цирк, ама не си надвих на мързела.
            Последно редактирано от sparkybg; 15-10-21, 10:52.

        • #25
          В крайна сметка поръчах Xiaomi Mi Smart Space Heater S - 2200W. Поблазни ме идеята за контрол от телефона, а и отзивите в нета са добри, та каквото такова. Благодаря на отзовалите се със съвети и мнения !
          ​​​Ще споделя впечатления след като понатрупам такива.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #26
            Това Xiaomi няма начин да е със читав стоманен нагревател на тази цена, най-много да е с алуминиев. Алуминиевите не са толкова лоши, но трябва да се пазят от прегравяне, могат да изкарат доста. Конкретния модел обаче е къс и неслучайно е с 2 години гаранция, ако беше по-дълъг щяха да му дадат поне 3 ако е с алуминиев нагревател. "Истинските" са със 7 и повече години.

            Бързаш... Почти всички марки вече имат управление през телефона. Преди 5-6 години почти нямаше и бяха много скъпи. С колегите бяхме сред първите които разработиха такова чудо и изпреварихме конкуренцията.
            Последно редактирано от Иван Жоров; 15-10-21, 16:03.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Made in France?
              Я погледни какво пише на типовата табелка? Почти сигурно е произведен в Украйна.
              Това не означава, че е лош, напротив - Атлантик е една от най-добрите марки на пазара

              Сега снимах конвектора странично:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211015_213743.jpg
Прегледи:709
Размер:299.0 КБ
ID:6780396

              Коментар


              • Иван Жоров
                Иван Жоров коментира
                Редактиране на коментар
                Виж табелката където пише мощността, напрежението, модела и другите данни. Знам ли, може да са започнали пак да ги правят във Франция, но до скоро ги правеха в Украйна.

                И пак - това не означава, че е лош. Добри са.

              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                В дясно от табелата на снимката пише и мощността, снимал съм в по-близък план, конвектора е купуван преди 3 или 4 години от Технополис, тогава имаха конвектори модели от Украйна и премиум модели Made in France, като последните бяха доста по-скъпи при една и съща мощност, иначе това дали се прозивежда в Украйна или Китай не е толкова от значение, Айфоните например се произвеждат в Китай така че, всичко е въпрос на стриктен контрол при производството и качествени материали.

            • #28
              Първите впечатления от Xiaomi - то са отлични , яко топли , изглежда добре и нагревателя е от алуминий .

              Ще го видим в студовете , тази зима я дават да е истинска....
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #29
                Така..миналата зима Xiaomi-то се представи повече от перфектно, но бях в друго жилище и там се налагаше да работи доста (без изолация и със стара дограма).
                Тая зима ще се ползва в спалня, където реално не ми трябват повече от 19-20 гр.
                Като минус мога да отбележа, че при настройка на 18 гр. което е най-ниската степен, понякога работи до около 21.5 гр. в стаята, друг път при 20.5 гр. въобще не се включва.
                Може и да съм много претенциозен, знам ли...

                bullet_pk Пробвал ли си опцията за Schedule power On/Off от телефона ?
                Днес цял ден правя опити да я подкарам но нищо не се случва ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • bullet_pk
                  bullet_pk коментира
                  Редактиране на коментар
                  При мен си работи функцията. Радиаторът стои в детската стая. Сам се изключва, когато детето е на училище. Като се върне - се включва.

                  Иначе и моят държи същите градуси. Някъде бях чел, че причината е следната - датчикът на температурата е отдолу. А на пода винаги е малко по-студено.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  И при мен е работила, просто при задаване 20.00 ч например се включва точно в 20.01, по същия начин и с изключването. Не знам защо е така, ама вчера просто не го дочаквах и за това помислих, че не работи при мен.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X