Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препродаване на карта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препродаване на карта

    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
    Май обясних в първия пост защо.
    Как така продукт, продаван от стопанина на лифта и използван на 100%, е против неговия интерес?

    Коментар


    • #17
      От: Препродаване на карта

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Как така продукт, продаван от стопанина на лифта и използван на 100%, е против неговия интерес?
      Точно така - не е реализирана поредна нова продажба на продукта му, което не е в негов интерес. Оборот!
      Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

      Коментар


      • #18
        От: Препродаване на карта

        Защото може да изкара 150%. А те на това разчитат. Темата е или проста (нарушаваш правилник на стопанин), или сложна(има много въпросителни). Аз си казах мнението въпреки, че повечето писти са монопол. И си праят каквото си искат.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #19
          От: Препродаване на карта

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          Защото може да изкара 150%. А те на това разчитат...
          Ми то по тая логика да им оставяме по 50лв. на изпроводяк, че да си имат.

          Коментар


          • #20
            От: Препродаване на карта

            Добре де, не ми се спори безсмислено. Казах си мнението.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #21
              От: Препродаване на карта

              Въпроса донякъде го повдигнах аз. Благодаря на модераторите за това.
              Принципно аз бих карал от 9 до 12.00 часа, после се уморявам пък и пистите са по добри. В крайна сметка не си употребил изцяло услугата.
              То примери много - като отидеш на ресторант и ти дойде много храната ти я опаковат за вкъщи.
              Пример отивам в Банско 11,30 и питам може ли да си купя карта за следобедно каране - касиерката ми каза че се продават от 12,30. Т.е. ако искаш си стой и чакай.
              Е купих си карта за цял ден.Колегата с който бях и той си купи. Стана му лошо на Бъндеришка поляна и какво увиснахме с две карти за 58 лв.
              Друг пример отиваш на Боровец с една нощувка / хотелите се освобождават в 12,00 часа/ - какво правиш на другия ден като трябва да напуснеш хотела. В Австрия по сайтовете гледам че предлагат карта 1,50 ден, или карта за определени дни.
              Да не говорим че никъде не видях нито в боровец нито на банско цена за кабинката в едната посока. Преди съм взимал само за отиване до Бъндеришка поляна билет да се кача до горе. Пускам се два пъти по ски пътя с два билета. А какво да правят туристите.

              И т.н. Основния въпрос е нарушаваш ли някакъв закон айде да кажем не я продаваш а подаряваш картата.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                От: Препродаване на карта

                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                Въпроса донякъде го повдигнах аз. Благодаря на модераторите за това.
                Принципно аз бих карал от 9 до 12.00 часа, после се уморявам пък и пистите са по добри. В крайна сметка не си употребил изцяло услугата.
                То примери много - като отидеш на ресторант и ти дойде много храната ти я опаковат за вкъщи.
                Пример отивам в Банско 11,30 и питам може ли да си купя карта за следобедно каране - касиерката ми каза че се продават от 12,30. Т.е. ако искаш си стой и чакай.
                Е купих си карта за цял ден.Колегата с който бях и той си купи. Стана му лошо на Бъндеришка поляна и какво увиснахме с две карти за 58 лв.
                Друг пример отиваш на Боровец с една нощувка / хотелите се освобождават в 12,00 часа/ - какво правиш на другия ден като трябва да напуснеш хотела. В Австрия по сайтовете гледам че предлагат карта 1,50 ден, или карта за определени дни.
                Да не говорим че никъде не видях нито в боровец нито на банско цена за кабинката в едната посока. Преди съм взимал само за отиване до Бъндеришка поляна билет да се кача до горе. Пускам се два пъти по ски пътя с два билета. А какво да правят туристите.

                И т.н. Основния въпрос е нарушаваш ли някакъв закон айде да кажем не я продаваш а подаряваш картата.
                В посочените от теб ситуации си прав, аз в такава не съм попадал. И не нарушаваш никакви закони, а местни разпоредби, което може да доведе до изгонване от пистата и на двамата, и конфискация на картата. Ако ви хванат. Мисля, че не ти трябва пример.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #23
                  http://ski.rukafinland.ru/rus_ski_passes/

                  Ето пример за Финландия - има 3 часа, има за едно спускане и т.н.
                  Вярно че цените не са толкова ниски - но имат цени онлайн в които има отстъпка.

                  ------------------------------------------------

                  Ето сега чета цените на Пампорово и се оказва че полудневна карта има и преди обяд и след обяд.
                  Там са решили въпроса.При този вариант е безмислено продажбата на картата.Браво на Пампорово.
                  Последно редактирано от Zahari007; 10-02-13, 07:12. Причина: Обединяване на мнения
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препродаване на карта

                    Не е незаконно, но е забранено от всички стопани на зимни съоръжения- писти лифтове и т.н. Има си табели на видно място, обикновено около касата, на които пише, че преотстъпването и препродаването на картата са забранени.
                    В предвид обаче настоящата финансова обстановка в България ви казвам, че от някои места винаги с КЕФ си купувам карта, стига да има от кой. Няма как дневната на Боровец да е 55лв, на Банско 58лв и всички с охота да си купуват карти от касата, не става просто.
                    На Витоша цените са ми доста по-симпатични и винаги си купувам карта от касите, но и там съм виждал хора да търгуват с карти, че и на нощна дори.
                    Защо обаче и през ума не ми мина мисълта купуване или продаване на карта при почивката в Добринище. Взета през хотела, картата е поименна, че и с ЕГН даже, за период от 4 дни картата струва точно 55лв за каране от сутрин до вечер. Как да мислиш за шмекерии тогава. С кеф оставихме 220лв за четирите карти на четиримата които бяхме и повече за карти не е ставало въпрос.

                    Когато цените на ski pass-а са съобразени с доходите на населението и с икономическата обстановка, тогава такива теми ще изчезнат.
                    Защото ми стана интересно се разрових в сайта от линка на uazik за финландския курорт "Ruka"
                    при средната месечна заплата за жени-2 124 евро ,за мъже-3 175 евро във Финландия, картата за сезона е 370евро
                    Като Цеко Минев ми направи сезонната карта 10% от месечната заплата никой няма да купува и продава на черно
                    Последно редактирано от АлКБ; 16-02-13, 19:46.
                    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препродаване на карта

                      Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                      Не е незаконно, но е забранено от всички стопани на зимни съоръжения- писти лифтове и т.н. Има си табели на видно място, обикновено около касата, на които пише, че преотстъпването и препродаването на картата са забранени.
                      В предвид обаче настоящата финансова обстановка в България ви казвам, че от някои места винаги с КЕФ си купувам карта, стига да има от кой. Няма как дневната на Боровец да е 55лв, на Банско 58лв и всички с охота да си купуват карти от касата, не става просто.
                      На Витоша цените са ми доста по-симпатични и винаги си купувам карта от касите, но и там съм виждал хора да търгуват с карти, че и на нощна дори.
                      Защо обаче и през ума не ми мина мисълта купуване или продаване на карта при почивката в Добринище. Взета през хотела, картата е поименна, че и с ЕГН даже, за период от 4 дни картата струва точно 55лв за каране от сутрин до вечер. Как да мислиш за шмекерии тогава. С кеф оставихме 220лв за четирите карти на четиримата които бяхме и повече за карти не е ставало въпрос.

                      Когато цените на ski pass-а са съобразени с доходите на населението и с икономическата обстановка, тогава такива теми ще изчезнат.
                      Защото ми стана интересно се разрових в сайта от линка на uazik за финландския курорт "Ruka"
                      при средната месечна заплата за жени-2 124 евро ,за мъже-3 175 евро във Финландия, картата за сезона е 370евро
                      Като Цеко Минев ми направи сезонната карта 10% от месечната заплата никой няма да купува и продава на черно
                      Колега напълно подкрепям мнението ти но в нашата държава нищо не е съобразено с доходите на българина.Нима горивата тока и пр.са съразмерни със заплатите но това е друга тема.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препродаване на карта

                        С мнение пратено до мен на ЛС от Стоян-vwwr а именно:

                        "Наблюденията ми са, че тази година собствениците на лифтове (концесионери) са доста освирепели! На Банско се заяждат ако те видят около 12 часа да се чекираш на долна станция с целодневна карта закупена сутринта!
                        На Картала са малко хората и се помнят от лифтаджийте, ако купиш от някой карта после ти задават тъпи въпроси, когато отидеш да се качваш на лифта.
                        Тази година, не че други е нямало, има хора които следят само за търговията с карти. Не помня точна сума, но не беше малка, която такъв получава на ръка ако хване някой с такава карта и му я отнеме. Интересен е казуса как се доказва, че си прекупил картата, но това са факти от мен и колеги за Банско и Боровец!

                        НЕ съм лифтаджия, за да плаша хората и да правя жалки опити да прекратявам търговията, напротив с това отношение на концесионерите това заслужават!
                        От този сезон аз само веднъж съм плащал за целодневна лифт карта! Много ми стана скъп този спорт за съжаление - карам само където имам възможност за безплатна карта или си пантя като турист!

                        Поздрави Стоян"

                        Мисля стана ясно дали е морално, законно и прочие препродаването, всеки преценява сам себе си...Темата е изчерпана според мен поради което я заключвам.
                        Последно редактирано от Zahari007; 18-02-13, 09:54. Причина: Допълване
                        LZ1ZAH

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X