Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препродаване на карта

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препродаване на карта

    Получих съобщение от колега от форума с въпрос: дали е законно да си продадеш ски картата и как седят нещата юридически, дали се подлежи на някаква санкция?
    Нека всеки сподели какво мисли или знае!
    Аз лично често пъти съм препродавал картата си, купувал съм за половин ден и така! На Боровец преди 2-3 години имаше около касите мъже с елечета "Ticket control" чиито смисъл беше да спират такива препродажби, сега не знам дали ги има не съм виждал никъде.
    LZ1ZAH

  • #2
    От: Препродаване на карта

    Не е незаконно, но е против интереса и правилата на стопанина на лифта. Единственото последствие е да изгонят и двамата участници от пистата. Лично аз съм против, защото за да се поддържат съоръженията се изискват ресурси. И при реална конкуренция цените биха били по-различни. Един път и аз съм продавал карта, но не съм купувал. Въпреки, че съм имал възможност не съм си и позволявал да ползвам съоръжение без такава.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #3
      От: Препродаване на карта

      Нали не е поименна, какъв е проблемът?
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Препродаване на карта

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Нали не е поименна, какъв е проблемът?
        Няма проблем, сделка като сделка. Все едно да си купя кола, да я карам месец и после да ти я продам. Но ще е нагло да ти я продам в двора на местния представител.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Препродаване на карта

          При тези цени на картите съм "ЗА" "препродаването"!!!
          Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

          Коментар


          • #6
            От: Препродаване на карта

            Щом не е на неговата цена, а и къде става въпрос за двора, може в отсрещната чайна, на по коняче.
            Разкажи за проблема, защо е такъв според теб, кой кого ощетява.
            Щото ако си купиш брадва, осечеш две-три - десет дръвчета, обаче виждаш , че е по-добре с моторен трион, решаваш да продадеш брадвата, даже можеш да дойдеш не пред, а вътре в магазина ми и да я продадеш, щом си я купил от мен де.
            Ама аз знам , че съм прост и затова бих го допуснал.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Препродаване на карта

              Най-нормална продажба на стока втора употреба. Един я ползва до едно време, друг през останалото. В крайна сметка картата е използвана от 1 скиор на 100%. Какъв е проблема?

              Коментар


              • #8
                От: Препродаване на карта

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Щом не е на неговата цена, а и къде става въпрос за двора, може в отсрещната чайна, на по коняче.
                Разкажи за проблема, защо е такъв според теб, кой кого ощетява.
                Щото ако си купиш брадва, осечеш две-три - десет дръвчета, обаче виждаш , че е по-добре с моторен трион, решаваш да продадеш брадвата, даже можеш да дойдеш не пред, а вътре в магазина ми и да я продадеш, щом си я купил от мен де.
                Ама аз знам , че съм прост и затова бих го допуснал.
                Ако е по-добра от моторен трион няма да я продавам! Въпореки, че картата се изисква само за лифта, влека или да те изнасят горе, то в цената се изисква и поддържането на пистата. Което е по големия разход. Но никой нищо няма да ти каже, ако катериш пеша и се спускаш. Влизам в много широкообхватна тема, която е отекчителна. Ако в България курортите се конкурираха, а не се оправляваха от едни хора то цените щяха да са съобразени с .... много неща. И нямаше да се замисляме за препродаване. Но пак да кажа, не е незаконно. Нарушава се един вътрешен правилник. Ако сделката стане в чайната, даже никой няма да разбере, а чайната не е в двора.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Препродаване на карта

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Най-нормална продажба на стока втора употреба. Един я ползва до едно време, друг през останалото. В крайна сметка картата е използвана от 1 скиор на 100%. Какъв е проблема?
                  От етична и морална гледна точка картата не бива да се препродава. Тук и възпитанието си казва думата!
                  Друг е въпроса срещу парите си каква точно услуга получавам! Имам предвид качеството на услугата.
                  Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препродаване на карта

                    Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
                    От етична и морална гледна точка картата не бива да се препродава. Тук и възпитанието си казва думата!
                    Друг е въпроса срещу парите си каква точно услуга получавам! Имам предвид качеството на услугата.
                    А сега де, и ти, и Козец сте прави! По-несправедливо ще е, ако двама души един ден си менкат една карта. А и да караш ли си отишъл или да си менкаш карти без да те хванат. Това е дилема. А че в България цените са завишени или са некачествени на нормални цени, което пак си е завишение. (да спестят от ратрак.)

                    П.С. Мен са ме гонили, че свличам снега и на Узана и на Пампорово. Мога и пистите да кажа.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препродаване на карта

                      Както каза по-горе didogen зависи от правилата на собственика, НО
                      като правилата са некоректни няма как да очакваш коректно поведение от клиента.
                      Какво става на Боровец? Картата е дневна или полудневна (следобедна) от 12 часа.
                      Паркинга и той така, ама от 13 часа. След като домакина е тарикат да не се сърди, че и гостите са тарикати.
                      Изобщо не ме интересува, че собствениците са различни.
                      Ако някой собственик на лифт не е доволен да се разходи до Чепеларе. Системата за издаване на карти е
                      е толкова гъвкава, че и през ум не ти минава да се правиш на дилър на карти.
                      Поздрави
                      п.п. Междувременно и в Италия съм виждал табели, че преотстъпването на карти е забранено, което значи, че и там има такава практика.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препродаване на карта

                        Първоначално публикуван от jozi Преглед на мнение
                        Както каза по-горе didogen зависи от правилата на собственика, НО
                        като правилата са некоректни няма как да очакваш коректно поведение от клиента.
                        Какво става на Боровец? Картата е дневна или полудневна (следобедна) от 12 часа.
                        Паркинга и той така, ама от 13 часа. След като домакина е тарикат да не се сърди, че и гостите са тарикати.
                        Изобщо не ме интересува, че собствениците са различни.
                        Ако някой собственик на лифт не е доволен да се разходи до Чепеларе. Системата за издаване на карти е
                        е толкова гъвкава, че и през ум не ти минава да се правиш на дилър на карти.
                        Поздрави
                        п.п. Междувременно и в Италия съм виждал табели, че преотстъпването на карти е забранено, което значи, че и там има такава практика.
                        Как пък нацели любимото ми място за каране? Пак да се върна на цената, има писти, които наемат ратрак да им утъпчи пистата на цена от 600 лв/час. и това влиза в картата. При злополука само да завъртят ключа на ратрака е 600 лв. И двете ми информации са от преди две години, демек в един сезон.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препродаване на карта

                          Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
                          От етична и морална гледна точка картата не бива да се препродава...
                          Защо?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препродаване на карта

                            Скромното ми мнение е,че като цяло картата важи 7часа.Дали ще я ползва един до обяд и един следобяд-или един ще кара през цялото време с нея е равносилно.Друг е въпроса ако взимах депутатска заплата сигорно щях да си кажа .Ама защо се мърляте с тия гишета и полудневки ами не си вземете една за целия сезон...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препродаване на карта

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Защо?
                              Май обясних в първия пост защо.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X