Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колелото Ви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колелото Ви

    Все ми се струва, че този подфорум има нужда от тема в която всеки да сподели какво кара, както всеки (почти) се знае какъв джип има. Така че споделяйте...

    Та, аз имам РАМ ХТ2 (http://www.ram-bikes.com/eng/ht2.html), само че съм с друга вилка (оригиналната беше РокШокс, но друга, с въздух и масло и успях да й строша точно маслото - оттам и цялата беше за боклука) - Маниту черно (в БАС още го продават)... Имам и дискови хидравлични отпред и отзад (май "Джуди")...

    П.С. Само да кажа, че си карам колелото само по асвалт, а не ходя по Витоша или другаде да се спускам (редовен маршрут това лято беше Борово-Южен Парк-НДК-ЦУМ-Пирогов-Военна Болница-Била (до В Болница)-Борово)... Точно затова беше странно, че вилката ми се счупи, но хората от БАС бяха много точни и освен че ми сложиха Маниту-то (само масло е и беше поне един клас по-високо от дадения РокШокс), си изтеглиха точно този РокШокс от всички колела и оттогава не съм виждал ново колело от тях с тази вилка...

    П.П.С. Ако се намира по-подходящ раздел за тази тема, само ми пишете, защото това беше най-подходящото според мойте възможности за ориентиране...
    Последно редактирано от Stan40_San; 24-01-08, 17:44. Причина: малко акъл
    "That is not dead which can eternal lie,
    And with strange aeons even death may die."
    ~H. P. Lovecraft

  • #2
    До: Колелото Ви

    За съжаление напоследък напрактика не го карам иначе има Dragomir F5 или нещо такова (мързи ме да го изровя , а не си спомням точните буквички), смених му задният амортесьор, вилката е Марцочи нещо си иначе е с Шимано Деоре скорости и спирачки хидравлични - дискови - е нема такива спирачки карал съм хиляди километри всякакви "Байкове" преди, но такива спирачки не бях виждал, можеш като на кола да регулираш спирачното усилие и много ефективно да ползваш предната спирачка, което с V бреиковете не ми се удаваше много, много без наранявания

    Коментар


    • #3
      До: Колелото Ви

      А, наистина хидравличните дискови са нереално добри, особено с добри гуми (мойте са специално за асвалт - Хуук Уорм и няма никакво приплъзване с тях) - на асвалт спира като закован...

      П.С. Разликата между това колело (с цена около 1000лева като го зимах) и предишното (Крос от Метро със сякакви амортисьори и дискови спирачки с жило за 600лв, което издържа един месец преди да бъде продадено за да си взема РАМ-а) е оттук до небето, така че определено тези колела (както предполагам и всяко марково и качествено колело, де) си заслужават...
      "That is not dead which can eternal lie,
      And with strange aeons even death may die."
      ~H. P. Lovecraft

      Коментар


      • #4
        До: Колелото Ви

        Аз съм със SCOTT VOLTAGE YZ4.
        След като счупих две вилки са месец и половина реших,че трябва смяна на окачването.Сега съм със suntour rux e.Противно на очакванията,че това е една бюджетна марка вилката почна да търпи безропотно всякакви своеволия.Освен липсата на заключване на хода нямам все още претенции към нея.
        Може би изпускането на въздух от време на време.Консултирах се-Дойчин от БАС-каза че е нормално.След едно падане на колелото от джипа със 110 км/ч се наложи да сменя шини,кормило и седалка.
        Гумитеее-след падане над Кремиковци(от което ми отиде седалката-третата за сезона) си казах стига и взех MAXXIS.Отред minioh dh/f, а отзад известния high roller super tacky.И това при размер 2,5.Нещата си дойдоха на място.Кал до 20 сантиметра просто не се усеща.Уникален контрол и сцепление на всякакви терени.За сметка на това на асфалт все едно си с дъвка-лепне и не върви.
        Спирачки-там съм зле.Сложих си механично дисково шимано465.На асфалт добре,но в гората-НЕ СПИРА.Загрява веднага и няма никаква спирачна сила.Сега смених ротора и като че ли има лек ефект.Исках да сменя всичко със AVID JUICY 5(щото съм го пробвал),ама се оказа че трябва и смяна на ос,венци,верига,команди и шина.Плюс спирачките-общо 800 кинта.Нещо не ми се стори целесъобразно и реших че по-добре да мисля за нов байк.Двоумя се за scott gambler и big hit на specialized.
        Снимки след ден два.Дано не съм бил досаден.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          До: Колелото Ви

          В момента карам GIANT RINKON DISK 06 модел.
          Смених лапа и кормило с HOLZFELLER DH и педали. Колелото се държи доста добре като за започващи, но на мен ми е вече недостатъчно. Инвестиция в него не си заслужава и сега се заглеждам по IRON HORSE YAKUDZA OJIKI или RAM AM. Хубавоте на GIANT-а е, че е много здрав и носи, но стилът ни преминава вече към агресивен AM и FR, така че с това колело си става направо опасно. Както бе казал един познат "колкото и да се наливат пари в твърдак, той си остава твърдак" Така ,че братчед пролетта ще трябва да се мятаме на нови машини ако искаме да се изкефим на истинската скорост по заплануваните трасета.Снимки ще има направо на новата машина.
          [B]Skoda Octavia[/B] [B]Scout[/B] 2.0 T[B]DI[/B] DPF
          140 hp 340Nm

          Коментар


          • #6
            До: Колелото Ви

            аз до преди 2 дена бях със спринт аполон сега смених само рамката с ралеи айзберг доколкото знам е дело на крос смених си рамката зашото аполона за планината ми идваше малко голям а иначе предната спирачка е тектро аурига а задната магура джули и двете са хидравлики с минерално масло гумите са швалбе спейс 2,3 вилката е xcr suntor с заключване и маслен патрон лапа и кормило амоеба дорла за сега това се сещам

            Коментар


            • #7
              До: Колелото Ви

              Какво ти е мнението за Джулито?Преди да се откажа да си сменям тотално спирачките това беше един от разглежданите варианти.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                До: Колелото Ви

                ами аз джулито съм го сложил преди 2 месеца и немога да кажа кой знае колко но за сега съм много доволен има един тест от алеко до бай кръстьо и от там до симеоново и нямах никакви проблеми атделно колелото го карам всеки ден и за сега няма ядове в каталога на магура пише че е спирачка за ограничен бюджет аз я взех за 160 лв.

                Коментар


                • #9
                  До: Колелото Ви

                  струва ми се че и аз съм с "Джули"-та... Ако е така, съм много доволен от тях и не правят никакви проблеми (само предни накладки съм сменял, но това е от неадекватност със маслото докато смазвах амортисьора)... Освен това са и силни, но не знам за спускане как са - единствено от правителствена болница в Ю Парк на големия наклон съм ги пробвал и от около 40-50 км/ч спират (по мои преценки) за около 15-20м, а може и по-малко... А и доколкото помня не бяха особено скъпи (най-евтините в БАС), така че бих ги препоръчал...
                  "That is not dead which can eternal lie,
                  And with strange aeons even death may die."
                  ~H. P. Lovecraft

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колелото Ви

                    До този сезон и аз спусках ,но след тежка катастрофа с кола и проблеми с врата се отказах .Но мога да кажа че тези 4години в които спусках си осигурих чрез даунхила доста приятни емоции както и доста добри приятели може би към джипа се насочих заради чувството когато си сред природата.Първото колело с което се запалих беше за 100лв. байк ,после Радко Кюлджиев (кемюрче Благодаря) ми помогна да взема спринт то е на снимките след което преди два сезона взех Рама на Доктор Теко от БАС е тогава падна много каране защото колелото беше сравнително добре подготвено този сезон обаче ще го кара друг .За БАС и екипа там мога да кажа че са много големи професионалисти и наистина дават всичко от себе си при карането Машини благодаря за подкрепата през годините
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от dorikin; 28-01-08, 20:47.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колелото Ви

                      Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                      Какво ти е мнението за Джулито?Преди да се откажа да си сменям тотално спирачките това беше един от разглежданите варианти.
                      Джули са спирачки, които са предвидени за XC - Cross Country. Опасно и противопоказно е да се ползват про спускане! Не са предвидени за такива натоварвания. Освен това се славят доста с течове. Докато са сравнително нови са ОК, но често протичат, така че внимавайте. Не е спирачка, на която бих разчитал за предна при по-сериозно каране. Ако искате нещо спиращо, идиото-устойчиво и сравнително достъпно - Avid BB7 - световно призната за най-добрата механична дискова спирачка. Има я в размер от 160 до 203 мм на ротора.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колелото Ви

                        Аз що разбрах че откъм течове са най-добре.Чух нещо като 5 години гаранция срещу теч.А може и да бъркам.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колелото Ви

                          Първоначално публикуван от dorikin Преглед на мнение
                          До този сезон и аз спусках ,но след тежка катастрофа с кола и проблеми с врата се отказах .Но мога да кажа че тези 4години в които спусках си осигурих чрез даунхила доста приятни емоции както и доста добри приятели може би към джипа се насочих заради чувството когато си сред природата.Първото колело с което се запалих беше за 100лв. байк ,после Радко Кюлджиев (кемюрче Благодаря) ми помогна да взема спринт то е на снимките след което преди два сезона взех Рама на Доктор Теко от БАС е тогава падна много каране защото колелото беше сравнително добре подготвено този сезон обаче ще го кара друг .За БАС и екипа там мога да кажа че са много големи професионалисти и наистина дават всичко от себе си при карането Машини благодаря за подкрепата през годините
                          Чудесно е да има такива участници между нас.Ще се радвам да споделиш тук опита си,а и още снимки(ако ти се намират).
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колелото Ви

                            Калояне, ще трябва да Ви запозная с dorikin, май ще намерите общи теми за разговори.
                            Поздрави и на двамата. Скоро трябва да се видим на по бира
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колелото Ви

                              Аз карам сериозно от около 4 години. Първоначално планинско, но след това минах на street - стил, включващ главно градско каране, преодоляване на препядствия, атрактивни номера, сякакви маисторлъци и т.н.. Ползват се колела, които са главно с хром-молибденови рамки, твърди вилки, само задна или изобщо без спирачки, без скорости. Почти като BMX, но с 24 или 26 цолови гуми. Дадох си няколко месеца почивка на скоро, но мисля тази година да почна на ново, вероятно ще инвестирам отново в планинско колело, за да има малко разнообразие.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X