Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Я да събудя малко темата с въпрос към хората, които са по-в час. След като преди 2 години взех Шокблейз R6, от който съм изключително доволен и не спирам да карам, сега ми се налага да търся още едно колело, но този път full susupention. Ориентирал съм се към английската марка Boardman , тъй като цените са сравнително поносими. Доста вероятно е да го купя от чужбина, но не знам много за марката и ги харесах по-сторо по усет. От българските марки впечатление ми правят Oryx , Pulse....евентуално RAM.... моля ако някой има наблюзения или пък може да предложи друга "мекица" с добро съотношение цена/ качество , да пише
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • Бордман са ползвани на Олимпияди, от това по-добра препоръка не знам

      Коментар


      • Колеги, ползвате ли каски при градско каране, велоалея, паркове и чат пат на пътното платно, да чукна на дърво, от около 35 години карам без каски, карам много внимателно и се съобразявам спрямо пътната обстановка и условия, но гледам все повече ползват каски, даже каските им са с падащ визьор без брадичка, чудя се дали тепърва да си взимам каска, през лятото в жегите с каска ще ми изглежда супер неудобно сякаш, друго си е да ти се веят косите от вятъра

        Честно казано, намирам си с това питане, оправдание да не си слагам тепърва каска след толкова години без да съм ги ползвал никога, но ще е разумно да чуя вашите мнения?

        Коментар


        • При обикновено падане помагат, в смисъл че няма да си фраснеш главата директно в ръбчето на тротоара например, и няма да одереш кожа. Стастистически близо половината падания от велосипед водят до удар по тиквата, в около 10% от фаталните инциденти каската би спасила живот.

          Ако се замисляш за каска, може да се замислиш и за налакетници и ръкавици за колоездене. Човек като пада инстинктивно слага ръце пред себе си, да се опре.

          Аз лично не нося каска защото изглеждат идиотски, но карам с повишено внимание и по тихи места. Пак статистически, карането на велосипед засега не е особено опасна дейност.

          Коментар


          • Лична случка от градско каране във Варна преди месец.

            Карам си аз по тротоара пешеходното преминаване около кръговото на новия булевард Левски и Цар Освободител.

            Да ама тиквите боядисали тротоара с бяла сигнална боя.

            Беше капнало мааалко дъждец (на зима не ми се мисли)

            Аз набивам спирачка на завоя и се изтрополих на бетоня с адска скорост.

            Ако нямах каска най малкото сътресение отнасях а като имаш предвид че на следващия ден заминавах и на работа (за 3 месеца парички) не знам.

            Аз повече никога без каска

            Като млад и глупав съм се удрял челно в ограда и съм си цепил тиквата.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • Преди 30 години и аз за каска не помислях. В момента поддържам тиквопредпазители за всички видове занимания - мотор, колело, ски, ролери и т.н. От този сезон вече слагам каска и на сърфа в по-силно време, че имах една-две ситуации, когато другите просто не ме видяха при средно никаква вълна от метър и половина-два.

              Не е срамно, и не пречи. И в града за къси разстояния си я слагам. Хубавите велосипедни каски не тежат почти нищо, и се проветряват чудесно. Зимата нахлузвам тънка вълнена шапка отдолу.

              И ръкавичките без пръсти помагат, ако се изплющиш на асфалта.

              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • Една прилична каска среден клас нито пречи, нито дразни - въпрос на свикване е. Че върши работа - това не знам дали някой би го оспорил изобщо. То е малко като коланите в автомобила - може да си караш внимателно и спокойно, но шансът да ти изскочи някой "безсмъртен" насреща ще става все по-голям с годините. Да не говорим за обективните фактори на околната среда, от които няма измъкване

                Това, че изглеждала идиотски ми звучи доста несериозно - мен лично много слабо ме интересува как изглежда някаква екипировка стига да е функционална и качествена. Едно лирично отклонение по въпроса: мой познат получи изтръпване на ръцете, понеже си купи 2 номера по-малки ръкавици за мотора - само такива имало в черно.,Иначе неговия размер били сини. "Не мога да карам черен чопър със сини ръкавици, разбери ме..."

                Каската ме е спасявала от сериозни наранявания доста пъти, няколко от които в градски условия.
                Последно редактирано от prascho; 07-11-19, 09:45.
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар


                • Знам за няколко случая със фатален край след уж леки и нелепи падания с велосипед. След като лично изпитах свойствата на каската (челен удар с мотор на кръстовище) не си и помислям да се кача без нея. Мисля, че здравето и живота са доста по-ценни от суетата...
                  Hyundai Galloper 3.0 V6

                  0885 44 60 16

                  Коментар


                  • Благодаря колеги за мненията ви, тъкмо гледам новините и от утре ще има проверки за велосипедисти, за наличие на каски и светлоотразителни жилетки, препоръчайте ми каска със визьор, без брадичка и без да ми покриват ушите, нещо като при ски каските, макар че сигурно ще е смешно ако ползвам каска за ски?

                    Това ми харесва но от много време нямат наличност: https://www.decathlon.bg/kaska-abus-...d_8406458.html

                    Последно редактирано от Еделвайс; 06-11-19, 18:31.

                    Коментар


                    • След доста търсене из нета, харесах си тази иновативна каска със вградени лед светлини и мигачи, има и блутут свързаност и вградени говорители за музика:


                      LIVALL Smart Helmet BH51M

                      Функции: Мигачи, Стоп-светлина, Дистанционно управление, Hands-Free Phone, Качествена стерео музика, SOS сигнал, Уоки-Токи

                      Външен вид:

                      Цвят: Черен графит / Graphite black
                      Tегло: 470 г
                      Обиколка на главата: 52-61 cm
                      Вентилационни отвори: 12 бр.

                      Електрически характеристики:

                      Волтаж: DC 5V/1A
                      Капацитет на батерията: 3.7V/600mAh
                      Време за зареждане: около 2ч
                      Издръжливост на батерията: 10ч (само led индикатори), 3-6ч (музика и led индикатори )
                      Тип зареждане: магнитен USB
                      Bluetooth: макс. 10м
                      Говорител: 0.5W X 2
                      Микрофон: -42dB


                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:kaska-livall-bh-51m-image_5d7fa2135f58a_1920x1920.jpeg Прегледи:0 Размер:233.0 КБ ID:6525337

                      Какво мислите за тази каска, изглежда много смарт и иновативна?

                      Коментар


                      • Много напреднала тази каска... Изглежда добре, но може да има проблем с вентилацията. .
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          След доста търсене из нета, харесах си тази иновативна каска със вградени лед светлини и мигачи, има и блутут свързаност и вградени говорители за музика:


                          LIVALL Smart Helmet BH51M

                          ...


                          Какво мислите за тази каска, изглежда много смарт и иновативна?
                          Тествах точно този модел преди време.

                          Това, което ми хареса:

                          1. Удобна, пасва ми добре на главата, лесно се регулира
                          2. Задната светлина се вижда добре и отдалече
                          3. Мигачите са страхотна екстра - лично аз не съм карал толкова с нея, че да ги ползвам, но виждам вече няколко по улиците и като светнат шофьорите на автомобили се кефят и се съобразяват.
                          4. Слушалките и микрофонът имат някакъв ефект, който подтиска външните шумове и са много добри за разговори докато си караш
                          5. Не се налага да носиш отделно Bluetooth устройство за комуникации

                          Това, което ме подразни

                          1. Много е тежка - почти половин кило, т.е. два пъти повече от това, с което съм свикнал
                          2. Не мога да я вържа по Bluetoot едновремено с фитнес тракер
                          3. Звукът е идеален за провеждане на разговори, но на мен лично изобщо не ми хареса за слушане на музика - може би точно поради шумоподтискащия ефект, не съм сигурен
                          4. Цената... беше над 100 EUR, като я гледах, което окончателно ме отказа
                          Последно редактирано от prascho; 07-11-19, 12:24.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • Днес най-после си харесах и си купих удобна и лека каска с визьор Zeiss, Giro Vanquish Mips, с празнична отстъпка 20%, свръх лека и много удобна, все едно е шита за моята глава


                            Весели празници!

                            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:84.4 КБ ID:6538629

                            Коментар


                            • Имам едно колело тук което възтановявам и съм харесал това задвижване :

                              https://www.bike-discount.de/en/buy/...ade-kit-532780

                              Обаче какъв преден венец трябва? междуболтовото разстояние на педалите е 104мм
                              Но има някакви изместени, овални, със спейсъри,, и какво ли не.

                              Това колелетата се оказаха по-сложни от моторите.

                              Коментар


                              • s_s1
                                s_s1 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Защо не си бръмчиш с мотора, докато все още имат изускателна система?

                              • Венци- малкия
                                Венци- малкия коментира
                                Редактиране на коментар
                                Едното не изключва другото

                            • Видът на предният венец зависи от размерът на каплите, за какъв стил е велосипеда. 26ците бяха с три венеца с новите моди 27,5 и 29 подкараха с един, обаче компесират с по големи зъбчатки отзад. Другия фактор е теглото от там почват цифроманиите. Някои венци се предлагат комплект с централното движение, те също са няколко вида.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X