Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Става въпрос за организирани акции,нямащи нищо общо с обичайния трафик .
    Тук спор няма! Обаче, само колоездачите са организирани нарочно. Другите неволни (и определено потърпевши) участници в клипа и представа си нямат, че участват в постановка. А трафика си е обичаен, няма нищо нагласено и уговорено. Просто всички спазват правилата за движение, като някои злоупотребиха заради клипа...

    Коментар


    • #92
      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
      Тук спор няма! Обаче, само колоездачите са организирани нарочно. Другите неволни (и определено потърпевши) участници в клипа и представа си нямат, че участват в постановка. А трафика си е обичаен, няма нищо нагласено и уговорено. Просто всички спазват правилата за движение, като някои злоупотребиха заради клипа...
      Напротив! За да протестират , ,,немачките колелари'' явно има защо...А карат в среда 100 пъти по-толерантна от тук...А не видях да ги псуват и бият.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #93
        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

        Хъм, как да кажа... "колеларите' май навсякъде един ..й ги е правил, защото по белгийско и холандско пак си карат така, както и тук. Въпреки, че там не могат да се оплачат от липса на велоалеи и толерантност, излитат си от преките както им е кеф, карат си успоредно и по тротоарите и пешеходните зони и задръстват улиците и въобще демонстрират права без задължения. Нещо познато?
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #94
          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Хъм, как да кажа... "колеларите' май навсякъде един ..й ги е правил, защото по белгийско и холандско пак си карат така, както и тук. Въпреки, че там не могат да се оплачат от липса на велоалеи и толерантност, излитат си от преките както им е кеф, карат си успоредно и по тротоарите и пешеходните зони и задръстват улиците и въобще демонстрират права без задължения. Нещо познато?
          А де...Поведението на малцинството.Нещо като гей-парадите...И войнстващите непушачи...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #95
            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

            Бе, малцинство-малцинство, ама... Вчера двама юнаци замалко да ме отнесат в Южния парк. Днес замалко аз да бутна с колата един юнак, дето караше на зиг-заг пред Арена-Армеец... И подобни случки всеки ден, да не споменавам липсите на какво да е осветление през нощта, нито светлоотразители (да не говорим за жилетки). Ама ако ги "подкараме" по закон, както и пешеходците, не знам какъв вой ще се понесе. Снощи пък един "бакшиш" ми се оправдава, че като било 2.00 часа не пречел на никого, затова ЗДвП нямал значение. Въобще, нямам думи....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #96
              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Бе, малцинство-малцинство, ама... Вчера двама юнаци замалко да ме отнесат в Южния парк. Днес замалко аз да бутна с колата един юнак, дето караше на зиг-заг пред Арена-Армеец... И подобни случки всеки ден, да не споменавам липсите на какво да е осветление през нощта, нито светлоотразители (да не говорим за жилетки). Ама ако ги "подкараме" по закон, както и пешеходците, не знам какъв вой ще се понесе. Снощи пък един "бакшиш" ми се оправдава, че като било 2.00 часа не пречел на никого, затова ЗДвП нямал значение. Въобще, нямам думи....
              Ами крайно време е!Как не видях за толкова години някой да ползва подлезите по Ботевградско...А как се пресича между партийния дом и Президентството,под носа на униформени полицаи,не е истина.
              И аз искам да вляза с прасе в джамия и да пея в Израел ,,Deutschland,Deutschland, ueber alles!''...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #97
                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                ...Ама ако ги "подкараме" по закон, както и пешеходците, не знам какъв вой ще се понесе...
                Ами то така се печели уважение. Какъв вой??? Нарушил е закона и точка. За какви претенции въобще може да става дума от нарушител?

                Коментар


                • #98
                  От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                  Теоретично е така, на практика - не точно ... Единични са случаите, когато нарушителя си признава и си мълчи. Другите 99% почват да мрънкат, сочат се какви ли не доводи. Като се почне от тривиалното "Ей сега тръгнах, спирах, аз тука живея, много бързам (обикновено за болница), нали на никой не преча....", та стигнем до световни конспирации, наркотрафик, дупки, кучета, политици и каквото можеш и не можеш да се сетиш. Физически нямаме възможност да се справим с всички нарушители. Обърни внимание колко пешеходци пресичат където и когато им падне. Според мен просто глобите са твърде малки и на никой не му пука от тях. Иначе като изпищят няколко, другите ще имат едно на ум.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #99
                    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Теоретично е така, на практика - не точно ... Единични са случаите, когато нарушителя си признава и си мълчи. Другите 99% почват да мрънкат, сочат се какви ли не доводи. Като се почне от тривиалното "Ей сега тръгнах, спирах, аз тука живея, много бързам (обикновено за болница), нали на никой не преча....", та стигнем до световни конспирации, наркотрафик, дупки, кучета, политици и каквото можеш и не можеш да се сетиш. Физически нямаме възможност да се справим с всички нарушители. Обърни внимание колко пешеходци пресичат където и когато им падне. Според мен просто глобите са твърде малки и на никой не му пука от тях. Иначе като изпищят няколко, другите ще имат едно на ум.
                    Аз, а предполагам и доста други, си спомням едно време, когато по по-големите кръстовища имаше ваши колеги, които озаптяваха пешеходците (и не само) не с глоби, а с най-обикновена свирка и, поне в центъра на София, малко хора пресичаха не по правилата. Искам да кажа, че в някои случаи една обикновена забележка или напомняне могат да свършат повече работа и да ви спечелят повече уважение от хващането за кочана.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Искам да кажа, че в някои случаи една обикновена забележка или напомняне могат да свършат повече работа и да ви спечелят повече уважение от хващането за кочана.
                      Други са били хората тогава, друго е било времето. Сега тия напушени отворковци и "глухи"(нагли) бабички... – загубена кауза да ги озъптиш със свирене...било то и от полицаи. А че могат да правят нещо тези "органи"(кавичките не са случайни), могат. Но не го правят, даже и когато са на буквално метри... Разбирам го Куздов напълно, че не може всичко и навсякъде, ама понякога... и може и трябва, но пак не, друг път пък излишно парадиране... Различните аршини съвсем приличат на произвол.

                      Нек'ъв с патерици пресича Цариградско шосе в района на спирките на Орлов мост, към осем пътни ленти са там, барем шест от тях плътно заети, и всички надуват клаксоните за да се сетят двамата полицаи до вишката(от която се управляват светофарите на моста), да направят нещо... ма не, гледаха с интерес като обикновени зяпачи. Това е само един пример, а ежедневно виждам сигурно дузина подобни. И като връх на сладоледа един ден полицая ми пише фиш, че съм престоял 5 минути на спирка с градски автобус(без да преча на никого, а и често е предвидено в разписанието), понеже имало знак забранен престой и паркиране, при положение че всяка вечер пречещите незаконни такси стоянки след същите знаци(наистина затрудняващи движението) са на буквално метри или даже в сянката на вишките на същите тези служители на реда.Таксиджии и полицаи си хапват заедно дюнерчета, та даже полицаите паркират и във втората лента успоредно на такситата. Ориент сме си, набива ми се в очите всеки ден!
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        ... и въобще демонстрират права без задължения. Нещо познато?
                        Много познато! За по-малко от 10 дни - 3 случая с кандидат-донори на 2 колела:

                        #1: Тинейджър с велосипед се хвърля със спринт на червено през пешеходната пътека на "Черни връх" при "Кошарите", буквално под колелата на колите, завиващи на зелен светофар от "Н. Вапцаров".

                        #2: Кака спортен тип на светофар се хвърля отляво да ме изпревари с десния завой, при което реже завоя така, че се озовава отпред и трябва да се скача на спирачките. На клаксона отговаря със сърдито "К'во искаш бе". Ми мога да ти кажа какво не искам. Не искам да ти видя задника отгоре на предния капак и после да се налага да обяснявам, че не съм камила!

                        #3: Този, с днешна дата, бие всички останали. Карам по "Симеоновско шосе" в посока Зоологическата. В отсрещното платно от отбивката за Ловния парк излиза спортен татко на колело, придържащ с дясната си ръка малко момиченце, също на велосипед. Така в пакет кара по посока Семинарията, като започва да сече по диагонал към двойната непрекъсната осева линия. За момент ме изправя на нокти, защото изобщо не е ясно какво точно иска да направи, а се сближаваме опасно. Спирачка, клаксон и малко споменаване на родата. Пичът продължава невъзмутимо да кара известно разстояние по осевата линия, все така придържайки детето от дясната си страна, след което вече в огледалото го виждам как навлиза в насрещното и все така по диагонал се изнася плавно към края на платното и парка до него. Без да му пука и движещите се в двете посоки коли.

                        Хайде, да речем, че тоя си е идиот и се мисли за безсмъртен. Ама що учи детето на такива простотии?!? Нали утре, като е само, ще повтори този номер за пресичане на улица с интензивно движение и ще се озове под някоя кола. И после татко му може да ходи на демонстрации на родители срещу "шофьорите-убийци" ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                          Плаши ме броя на олигофрените по нашите ширини !

                          Коментар


                          • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                            В отсрещното платно от отбивката за Ловния парк излиза спортен татко на колело, придържащ с дясната си ръка малко момиченце, също на велосипед. Така в пакет кара по посока Семинарията, като започва да сече по диагонал към двойната непрекъсната осева линия. За момент ме изправя на нокти, защото изобщо не е ясно какво точно иска да направи, а се сближаваме опасно. Спирачка, клаксон и малко споменаване на родата. Пичът продължава невъзмутимо да кара известно разстояние по осевата линия
                            Една констатация встрани от случката от цитата, но свързана с участниците в движението:
                            От "изправя на нокти" нататък е типично описание на нашенски шофьорин. Винаги готов да пререагира нервно, да се скара, на седне на клаксона
                            Спокойно, скъсявате си живота и изнервяте движението.

                            Коментар


                            • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                              ... От "изправя на нокти" нататък е типично описание на нашенски шофьорин. Винаги готов да пререагира нервно, да се скара, на седне на клаксона
                              Спокойно, скъсявате си живота и изнервяте движението.
                              Изнервя движението този, който казва "Какво правиш бе, идиот, ще си убиеш детето?!?" или този, който е повлякъл невръстно дете през автомобилния поток в нарушение на всички видове правила за движение?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Теоретично е така, на практика - не точно ... Единични са случаите, когато нарушителя си признава и си мълчи. Другите 99% почват да мрънкат, сочат се какви ли не доводи. Като се почне от тривиалното "Ей сега тръгнах, спирах, аз тука живея, много бързам (обикновено за болница), нали на никой не преча....", та стигнем до световни конспирации, наркотрафик, дупки, кучета, политици и каквото можеш и не можеш да се сетиш. Физически нямаме възможност да се справим с всички нарушители. Обърни внимание колко пешеходци пресичат където и когато им падне. Според мен просто глобите са твърде малки и на никой не му пука от тях. Иначе като изпищят няколко, другите ще имат едно на ум.
                                Не е необходимо глобите да са огромни. Не е необходимо и 100% от нарушенията да се санкционират - все пак не може да има по 5-6 глобяващи полицаи на всяко кръстовище.
                                10 лв за неправилно пресичане е добре. Не трябва полицаят да седи и гледа безучастно как някой на метри от него пресича на червено или на Орлов мост отгоре при наличие на подлез при това с асансьори за инвалиди.
                                Когато започне да се упражнява контрол, хората сами ще влязат в нормата.
                                Ето, аз не съм глобяван като колоездач, но сега ще оборудвам колелото със звънец, въпреки че смятам, че е ненужен. В интерес на истината до сега не бях наясно какви са изискванията към едно колело в ЗДвП. Карах без звънец и без предна светлина. Но задна светлина, за да ме виждат застигащите ме коли в тъмното, си купих почти веднага след колелото. По моите критерии бях взел мерки за безопасност.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X