Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
    Мда, на мен ще ми е много любопитно как движейки се с колите, а не по тротоарите (съгласно ЗДвП), колоездач би преминал през кръговото на 4-ти километър
    през кръгово мисля, че трябва да се кара от вътрешната страна и да се избегне пресичането на входовете и изходите.

    Коментар


    • #62
      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

      Да, но това е в нарушение назакона, където пише, че велосипедистите трябва да карат плътно вдясно по посоката на движение.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #63
        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        през кръгово мисля, че трябва да се кара от вътрешната страна и да се избегне пресичането на входовете и изходите.
        Бих предпочел да си сложа превръзка на очите и да се спусна под драгалевския лифт...без спирачки...поне ще имам някакъв шанс.
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #64
          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

          Кво па се фанахте баш за 4и км. То там минаването с какво да е си е руска рулетка
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            Да, но това е в нарушение назакона, където пише, че велосипедистите трябва да карат плътно вдясно по посоката на движение.
            Именно защото не знам как е в България питам. Принципно се кара точно покрай кръга, не е по края - за да се избегне провалянето на работата на кръговото. Правилата за движение са международни и е интересно дали в България са по-малко международни от в другите страни, където карам.

            Коментар


            • #66
              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              през кръгово мисля, че трябва да се кара от вътрешната страна и да се избегне пресичането на входовете и изходите.
              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
              Именно защото не знам как е в България питам. Принципно се кара точно покрай кръга, не е по края - за да се избегне провалянето на работата на кръговото. Правилата за движение са международни и е интересно дали в България са по-малко международни от в другите страни, където карам.
              И как пресичаш лентите? Много безопасно е това, няма що.

              Коментар


              • #67
                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                Ами сменяш ленти вместо пресичане на платна. Различни маневри са. Две смени на лента в поток еднопосочно движещи се ППС, срещу н-кратно пресичане на обикновено пълноценни двупосочни платна. Има повече сметка при кръгово с повече от три изхода. Със сигурност е така в Англия, другаде съм все в селски райони и няма коли за да се налага спазване на правилника (от местните) и да видя.
                Пресичането на изход е няколко пъти по-трудно и опасно от престрояване. А, и забравих, че всъщност при излизане от кръговото и при смяна на лентата от вътрешна към по-външна си с предимство. Не съм чел това, затова питам. Иначе го наблюдавам редовно на практика.

                Коментар


                • #68
                  От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                  В Англия кръговите са въртят правилно, а у нас не, таа не стаа тая работа
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                    Престрояването, според мен, е доста по-опасна маневра спрямо пресичане по обозначено за това място. Поток еднопосочно движещи се, ама по крива с малък радиус. Видимостта не е като на прав път.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                      Какво обозначено място - велосипедът се движи заедно с останалите ППС, не е по пешеходни пътеки.
                      Бързото "автоматично" кръгово с предимство на излизащите спира да работи, ако има обозначено за пресичане място, между другото. Първото спиране пред такова и води до блокиране на цялото кръстовище докато хипотетичният пресичащ не си замине.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                        Ами като няма велоалея пресичаш на предвидените за пешеходци места. Бутайки колелото. Това е положението. Иначе разсъждения много. Знам, че всички са специалисти.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                          Леле ако бях министър на транспорта жива кола нямаше да има в София, а велосипедистите щяха да са с предимство пред всички и всичко, велосипед ще се кара в произволна и най-удобна лента, а колите (които няма да ги има, но да кажем някоя линейка..) с максимална скорост от 2км в час, ще се движат в дясно извън пътното платно, а където няма възможност ще бъдат бутани от шофьорите си, на кръговите ще се молят да не ги срещне велосипедист с щанга в ръка......

                          Коментар


                          • #73
                            От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                            Моите уважения към колегите на велосипеди.Сред тях има много разумно каращи.Само не мога да разбера тенденцията в момента...хора,имащи някакви права,решават да ги отстояват на всяка цена,дори с риск за живота...Аз ако съм на колело,хич няма и да питам как да премина през натоварено кръгово.Просто няма да мина от там . Нищо че имам право,предпочитам да съм жив,отколкото да умра прав .А да не говорим, че не всички колоездачи са божи кравички.Келеша ,независимо на колко колела,си е келеш .При пешеходците забелязвам същото-ако пресичат на пешеходна пътека , като видят кола тичат да минат пред нея.Но веднъж стъпили на заветната зебра,гледат на другата страна,ровят си в носа и задължително минават един по един ...
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #74
                              От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Ами като няма велоалея пресичаш на предвидените за пешеходци места. Бутайки колелото. Това е положението. Иначе разсъждения много. Знам, че всички са специалисти.
                              Да бе, ще си го отбележа за утре. Между другото, бутането по тротоар е неприемливо понякога и някъде. Добре, че не глобяват, а учтиво ти посочват къде да отидеш.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Акция ”Велосипедист” започва в столицата.

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Да бе, ще си го отбележа за утре. Между другото, бутането по тротоар е неприемливо понякога и някъде. Добре, че не глобяват, а учтиво ти посочват къде да отидеш.
                                Карането на колело по натоварени булеварди също не е много приемливо...Преди няколко дни на кръстовището на Ситняково и Черковна се престроявам за ляв завой към Гео Милев.Изкочи ми от дясно един юнуша бледен ,застана ми точно пред муцуната и наби спирачки 5 метра пред стоп-линията. И ме награди със среден пръст...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X